Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Noel Eglencesi

+4
Nathaniel Petrasova
E. Eleonora Esta
Amacleto Babieca
Michael "Mike" Wonder
8 posters
YazarMesaj
Michael "Mike" Wonder
Slytherin 5. Sinif

Slytherin 5. Sinif
Michael

Erkek Mesaj Sayısı : 3

Karakter Sayfası
Para:
Noel Eglencesi Left_bar_bleue1000/1000Noel Eglencesi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 12:23 pm

Noel sabahi, tum ogrenciler uyandiklarinda yataklari basinda hediye yiginlari gorduler. Buyuk salona inmek icin ilerledikleri koridorlar da adam basi okse otu asiliydi ve sayisiz noel susu vardi. Ayrica zirhlar da ilahi soylemeleri icin buyulenmislerdi.
Buyuk salonda 12 dev noel agaci vardi. Ogrencilerin surekli yemek yedikleri 4 super uzun masa yerine, dev salonun etrafina yer yer konulmus, ogle ve aksam yemegi ziyafetleri icin yuvarlak masalar vardi. Salonun ortasi dans edecek insanlar icin ozellikle acik birakilmisti fakat henuz dans eden kimse yoktu. Cunku herkes sakin sakin 'tikiniyor', ogretmenler masasinin onundeki koro da ilahi soyluyordu. Okul mudurunun ve Hestia Petrasova'nin cirtlak sesini duyabiliyordunuz.
Tavandan salona yagan buyulu ilik kar bu guzel gunun bir baska ayrintisiydi, ve gun yeni basliyordu.

Not: Cumartesi sabahina kadar RPlerinizi birakabilirsiniz.
Amacleto Babieca
Şifacı
Şifacı
Amacleto Babieca

Erkek Mesaj Sayısı : 20
İş/Hobiler : Şifahanede Takılmak
Lakap : Babi

Karakter Sayfası
Para:
Noel Eglencesi Left_bar_bleue1000/1000Noel Eglencesi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 11
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 9:24 am

-amk 3 gundur acik ve kimse yazmadi mi hala?-

Buyuk salon harika gorunuyordu, bu sahneyi daha once iki kere gormus olmama ragmen, buyuk salonu bu halde gormek yine beni acaip heyecanlandiriyordu. Insanlar yavas yavas ogle yemeklerini yiyorlardi, asil eglence Noel'de hep gece baslardi zaten. Yavas yavas icerde yururken Monique'i gordum. Belli ki o da benden az biraz once girmisti, henuz oturmamis bos bir masa ariyordu.
Monique'in gormedigi belli olan aksi istikamette bos bir masa gordum fakat bir slytherinli cift de oraya dogru ilerliyordu. Kavgayi, revirlik olmayi falan unutup kosup kizin kolunu tuttum ve var gucumle bos masaya kosturdum. Slytherinli ciftten once varmistik ama, bir cift sefil evciniymisiz gibi bakiyordu. "Hmph"layarak baska bir masa aramaya koyuldular asil asil.
Kiz bana saskin saskin bakiyordu. "eheh ne guzel olmus buyuk salon dimi nasil yapiyorlar aklim almiyor" demekle yetindim, ama sonra dedigimin cok salak birsey oldugunu anladim. Ama duzeltecek durumda degilmis gibi hissediyordum cunku bir baska salak sey daha yapiyordum, catali onumdeki corbaya daldirip yaliyordum. "Oeh kendine gel baudoin!" dedim kendi kendime ve cataka bakip "aa bu nasil gecmis benim elime" bakisi atip yerine koydum.
Yerimde rahatsizca kiprasip dirseklerimi masaya koydum ve kiza baktim. Kedi nanesi yiyip sacmalayan bir kediymisim gibi bakiyordu bana.
Kedi... Neyse. O dersten sonra kedilerden nefret ettim zaten!
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:21 am

KAZINIYORUM. Sabah kahvaltıyı kaçırdıktan sonra uyuyakalıp öğle yemeğini de kaçırdığımdan kazınıyordu midem ki guruldaması hiç hoşlandığm bir şey değildi. Hediyeleri çok hızlı bir şekilde etrafa dağıtmış ve sonunda büyük salona gelmişti, noel eğlencesi! Doğrusu, heyecanlıydım fakat dans etmek gibi bir niyetim yoktu, öyle olunca da sadece tıkınmak kalıyordu geriye sanki ve şu an ihtiyacım olan şeylerden biri de bu. İçeri girer girmez boş bir masa aramaya başladım, bulmam da çok uzun sürmedi hani. Klasik müzik çalan bir grup (ee, klasik müzik mi? eğlence olduğunu sanıyordum ama...) sahneye çoktan çıkmıştı, bulduğum yerde sahneden bir masa uzataydı sadece. Bu kadar yakın olması hoşuma gitti mi? Hayatımda bir şey değiştirmemişti sonuçta, klasik müzik. Masaya doğru ilerledim ve hiç beklemeden, güzel kokan ve görünen yemeklerin kokusunu içime çeke çeke bir sandalyey çöktüm. Oturmamla birlikte elim, önümdeki çatala ardından da dosdoğru tavuğa gitmişti ki, midem cennete giriyorum diye bağırıyordu bile!
Nathaniel Petrasova
M.Yardimcisi
B.D. Profesörü
Gryffindor Bina Sorumlusu
M.YardimcisiB.D. ProfesörüGryffindor Bina Sorumlusu
Nathaniel Petrasova

Erkek Mesaj Sayısı : 164
İş/Hobiler : Biçim değiştirme profesörü
Lakap : Nate

Karakter Sayfası
Para:
Noel Eglencesi Left_bar_bleue600/1000Noel Eglencesi Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri: Aşırı terbiyelidir. Samimi biri olmasına rağmen soğuk gözükür. Kadınlardan korkar ama ikiz kardeşiyle yatar. Arada bir sinir krizi geçirir.
Rp Yaşı: 28
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:08 pm

O kadar erken uyanmak zorunda kalmıştım ki... Esneyip duruyordum ve büyük salonda yüzümü yansıtan birşey bulduğumda farkettim ki gözlerimin altı mosmordu. Bembeyaz yüze mosmor gözaltı torbaları tam bir evsiz havası vermişti. Asamı kendime çevirip büyümü yaptım ve yok ettim morlukları. Yorgunluğu geçiren bir büyü olmaması ne kötüydü. İksir falan vardır herhalde ama dikkatimi çekmiyor hiç. Müdür tavana birşeyler yapmamı istedi ben de en klasiğinden kar yağışı yaptım. Evcinlerine gidip yemeklere zehir atıp atmadıklarına baktım. (Gazetede bile çıkmıştı) Sonra işte etrafta dönüp durdum acaba birşeyler yanlış gidiyor mu diye. Zaten Hestia bağırıp duruyordu millete ve her göz göze geldiğimizde pis pis sırıtıyorduk birbirimize. Öğrenciler yemeğe indiler ama hüzünlü bir şekilde sayıları azdı. Yemek için sonunda profesörlerin masasına otururken ilahi okuyanlara el hareketi çeken benim binamdaki çocuğa öyle bir bakış attım ki. Çocuk korkudan ne yapacağını bilemedi. Daha çok millete bakacaktım ama dikkatimi yemeğe yoğunlaştırmaya zorladım kendimi. Yoksa açlıktan ölebilirdim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
Noel Eglencesi Left_bar_bleue100/1000Noel Eglencesi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:18 pm

Sırf Noel'e özel saçlarımı toplamış aşağı iniyordum. . Nedense bugün pek keyfim yoktu. Pek sırıtasımda gelmiyordu öyle. Ellerimi cebime sokup sakince indim salona. Öyle pek kimseye bakmadım, zaten sayılarımızda azdı. Yemekler güzel görünüyordu ama yiyesimde gelmedi. Onun yerine bakışlarımı kar yağan tavana diktim ve kendi kendime bir şarkı mırıldanmaya başladım. .
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:32 pm

Mudurun yaninda bir sandalye secmistim kendime, o cartlak sesimle mudurle birlikte koroya eslik ediyordum. Ylwayi masaya oturtmustum, gerizekali cocuk dik duramiyordu haci yatmaz gibi sallanip duruyordu. Bi yandan onu tutup diger yandan hem kendimi hem onu beslemek biraz yoruyodu, baska bi yandan bagira bagira sarki soyledigim de dusunulurse. Ha bu arada evet Ylwa'ya ek besinlere basladim.
Okulda fazla kalan olmamisti, bunu seviyordum cunku etrafta yaka paca kovalayacagim velet fazla yoktu.
Nate'le de ogle yemegi icin hazirlanirken arada mal mal siritiyoduk. Ama masaya oturunca salak herif gene insanlari izlemekten yemege odaklanamadi. Catala bi tane tavuk kanadi gecirip suratinin onunde sallamaya basladim.
-Orda kimse var mi?
Dedikten sonra Ylwa gercekten salak ciglik-kahkaha karisimi bi ses cikardi. Ters ters ona baktim, salyalari aka aka agzini acmis guluyodu gerizekali. (kendi cocuguma amma kufrettim ha) Elimdeki catali deneme amacli tekrar salladim, gene ayni sesi cikardi. Ehe! Hosuma gitmeye basladi lan bu! Biraz abarttim bundan sonraki sallamayi cunku tavuk cataldan firladi, nereye gittigine bakmadim. Cunku Ylwa baya bi yuksek sesli ciglik atmisti bu sefer ve katila katila guluyordu beyinsiz cocuk. Koro bir an duraksadi, sonra hersey normale dondu, bense yerimde rahatsiz rahatsiz etrafa bakmakla yetindim. Ylwa'ya kafami uzattim.
-Tamam 5 aylik ve hala beni anlamiyor olabilirsin ama, mal misin evladim?

Umutsuzca alnindan optum ve Nate'e dondum.

-Salak yemin ederim gerizekali bu cocuk ya.
http://rptimez.bossforum.org
Nathaniel Petrasova
M.Yardimcisi
B.D. Profesörü
Gryffindor Bina Sorumlusu
M.YardimcisiB.D. ProfesörüGryffindor Bina Sorumlusu
Nathaniel Petrasova

Erkek Mesaj Sayısı : 164
İş/Hobiler : Biçim değiştirme profesörü
Lakap : Nate

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Aşırı terbiyelidir. Samimi biri olmasına rağmen soğuk gözükür. Kadınlardan korkar ama ikiz kardeşiyle yatar. Arada bir sinir krizi geçirir.
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:54 pm

Tavuk önümde sallanmaya başlayınca sanki bi uykudan uyanmış gibi çığlık atan bebeğe baktım. Hestia onla oyun oynuyordu ama cidden çok komik bir görüntüydü. Gülümsedim. Ki bu sırada Hestia çatalı sallarken üstündeki tavuk fırlayıp cübbeme yapıştı. (O_O) ifadesi ile öylece kalıp üstüme baktım. Kibar bir tavırla onu üstümden alıp masaya koydum. Peçetelerin tekini tutup üstümü silerken cebimdeki tavşanın sosu yaladığını farkettim. Bunlar et seviyor muydu yoksa? Tek kaşımı kaldırıp salatadan bişeyler alıp cebime attım. Onları kemirsin dursun. Üstümü sakin sakin temizledikten sonra gülümseyerek Hestia ve Ylwa'ya konsantre olmaya çalıştım. "Bence çok çabuk büyüdü." dedim dede edasıyla.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Teatral
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 5:11 pm

Biraz geç kalmıştım, içeriye döne döne girdim ve etrafa pek dikkat etmeden dosdoğru profesörlerin oturduğu masaya doğru ilerledim. Üstümde siyah düz bir elbise vardı, kolları uzunca, kahküllerimi biraz kısaltmış ve siyah saçlarımında boyunu bir miktar uzatmıştım. Kirpiklerimi de neredeyse anormal olacak fakat henüz anormal olmayan bir şekilde uzattıktan sonra etrafta mumların ve kar tanelerinin uçuştuğu sıcak salondaydım işte. Bir an için düşündüm, sanırım bu buradaki ikinci noelimdi. Yüzümde asil bir gülümsemeyle masaya yaklaştım ve gördüğüm şey içimi ısıttı diyebilirdim. Tam oratada oturan müdürün solunda Hestia, onun solunda Nate ve önlerinde Ylwa, katıla katıla gülüyor ve bağırıyor, hoş, bir an öyle bir çığlık attı ki gülerken, bebek bolacak diye korktum. İnce parmaklarımı yavaşça kıvırıp dudaklarıma götürdüüm ve kıkırdadım, gerçekten inanılmaz tatlı bir tabloydu. Kendimi pek farkettirmeden cebinde bir şeylerle uğraşan Nate' in yanına geçtim ve sandalyeyi yavaşça çekip oturdum. Doğrusu, yemekler nefis kokuyordu fakat ben kendimi pek ça hissetmediğimden, tatlı zamanını beklemeyi tercih ettim. Önümdeki tabağı ittirip masaya doğru kaydım ve elimi salladım.

- Bugün neşeliyiz bakıyorum?
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 8:56 pm

-Kyaaaau! OKOTORONO! Goldogono forkotmomosom!
Agzim dolu bir sekilde soyledim evet. Ve hala agzim dolu halde kadinin boynuna sarildim, biraz da sarstim, ama fazla uzun surmedi cunku Ylwayi biraz daha masada kendi haline birakirsam salatanin icine dusebilirdi mal cocuk. Zaten ona tekrar dondugumde suratima iki saattir agzinda geveledigi patates puresini firlatti. Sinirle temizleyip sabirla karnimi doyurdum. Aksama kadar ogrenciler istedigi gibi takilacakti, profesorler de. Ben noel tatilinin son gununu aksam ki baloya kadar Nathaniel'in yatagini isgal etmekle gecirmeyi tercih ettim. Kedi gibi hissediyordum, hani oturmamasi gereken yerlere oturup asla ordan kalkmayanlar olur ya. Uyurken Nate napmisti bilmiyodum, zaten kosturup duruyodu. Belki yemekte gene milleti izlemeye dalmistir ve sonsuz bi donguye girip o masadan hic kalkamamistir? Olabilitesi yuksek bir ihtimal.
Aksama dogru uyanip zorla odama gectim. Hava kararirken Hogwarts'da resmen benim odamin renkleri agir basiyordu, tam bir balo havasi olusmustu. Ylwa'yi yataga oturttum, arkasini yastiklarla destekledim. Gene haciyatmaz gibi sallanip dururken yataktan firlayip kafasini yarmasini istemezdim dogrusu. Ayaklarimi surte surte dolaba ilerledim, ve elime gelen ilk 3 elbiseyi "Olmaz, Hic olmaz, 'Merhaba ben okul striptizcisi' demek istemiyorsan kesinlikle olmaz!" diye kendi kendime konusarak firlattim. Ve yesil-siyah renkler agirlikli, beline kadar onden dugmeli ve genis etekli bir elbisede ikna oldum. Etegin boyu dizimin biraz asagisindaydi. Her gun bileklere kadar dar cuppe giyen sahsim icinde gercekten rahat etmisti dogrusu. Ylwaya da sacma sapan etekli bi zibin giydirdim ve buyuk salona ciktim.

Salonun ortasinda danseden iki cift vardi, diger ogrenciler yuvarlak masalarinda sohbet edip yavasca yemeklerini yiyolardi, salonun isiklari biraz daha loslastirilmisti sanirim, topuklarimi "tak tuk" vura vura ogretmenler masasina gectim. Nate donup "Yemicem, Ylwa bu elbiseyi batirirsa gider astronomi kulesinden atlarim. Sen de cabuk zikkimlan dansedesim geldi" dedim ve ekledim "Gecen sene yasli sihir tarihi profesoruyle dans etmistim, adamin boyu goguslerime geliyodu o yuzden ikide bir azarliyodum nereye bakiyosun diye ehehe"
http://rptimez.bossforum.org
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 9:09 pm

Sırf iki senedir katılmayıp, binadaşlarımın "çok eğlenceliydi", "süper eğlendik yahu" gibi laflarına bu sene katlanamayacağımı düşündüm ve annemden bana güzel bir kıyafet göndermesini isteyip, bu sene baloya katılmaya karar verdim. Kahverengi saçlarıma uyumlu olarak açık kahverengi, askılı, mini etekli, ortasında büyükçe bir fiyong olan çok hafif parlayan bir elbise giymiştim ve sırf bu elbise yüzünden noele gitmemeyi bile düşünmüştüm, fakat madem annem o kadar uğraşıp böyle bir şey göndermiş. Yani, daha sportif ve uzun bir şeyler tercih ederdim. Bunda biraz rahatsız olsamda, pek hoşlanmadığım bir yanım bunu kabullendim ve açık saçlarımla salona daldım. Aynı renkte olan çok az bir topuğu olan ayakkabılarım salonun döşemelerinde ses çıkarırken, ben etrafa bakınıyordum, tanıdık biri ya da boş bir masa için. Hufflepuff' taki kızların çoğu tatil için evlerine dönmüşlerdi, geçen sene kalanlar bile! Yine de bu sene takmıştım kafama ve yapacaktım. Bir süre etrafa bakındım, henüz boş bir yer göremiyordum. Tam soluma doğru bakıyordum ki, biri sağ kolumu tuttu ve beni çekiştirerek boş bir masaya oturttu aniden. Eğer kolumu tutan el tanıdık gelmeseydi muhtemelen sahibine çoktan tekmeyi basmıştım (evet, elbiseyi falan düşünmeden, bu yüzden spor bir şey istemiştim biraz da) ve muhtemelen de şu an Baudoin' e şaşkın şaşkın bakmıyor olacaktım. Tanrım, bir anda arkamda belirip bunu yapması, beni gerçekten şaşırtmıştı. İlginç bir şekilde kalp atışlarım hızlandı. Farkettirmemeye çalışarak boğazımı temizlemeye çalıştım. Tanrım o nasıl sesti! Niye heyecanlanmıştım ki ben şimdi, bu çatlak çocuğu her gün görüyordum zaten, yine de... Neyse, derin bir nefes aldıtkan sonra farkettim, Baudoin' in çorbaya az önce batırdığı çatalını yaladığını ve gülmeden edemedim. Bir süre muzur bir gülümsemeyle baktıntan sonra bir şeyler demem gerektiğini anladım, sonuçta bir kaç gündür olanlar yüzünden konuşmuyorduk, hafif titrek bir sesle gözlerimi kocaman açıp kaşlarım inik bir şekilde çocuğa baktım.

- Şey, nasılsın Baudoin?

Tanrım, bu muydu! Demek istediklerim boğazımda düğümlenmişti, resmen bir yumru halinde ve öylece kalakalmıştı. Yutkunmaya çalışmama rağmen boğazımı ağrıtıyordu ki, bir süre sonra konuşamayacağımı anlayarak yutkunmayı da kestim...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
Noel Eglencesi Left_bar_bleue100/1000Noel Eglencesi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
Noel Eglencesi Empty
MesajKonu: Geri: Noel Eglencesi   Noel Eglencesi Icon_minitimeÇarş. Şub. 16, 2011 5:05 pm

Gece boyunca bir kaç şey atıştırıp ara arada sigara içmeye çıkarak bir Noel'i daha tamamlamıştım. Xi uyuya kaldığı için partiye gelememiş, ne yazık ki Nora'yı hiç görememiş ve Stan'inde yeni bulduğu arkadaşıyla olduğunu tahmin ederek sıkıcı bir gece geçirip parti bitimine kadar tatlıları kemirdim. Phew daha eğlenceli geçmesini umuyordum ama ne yapalım sağlık olsun. Bu sıkıcı gecenin acısını başka bir zaman daha çok eğlenerek çıkarırım diye söylenerek milletin dağılmasıyla birlikte yatakhaneye doğru ağır adımlarla yol aldım. Ya da önce bir köşeye sıvışıp son bir sigara daha mı içseydim ? Neyse bu hakkımı yolda düşünmeye saklayarak öğrenci kalabalığının arasından büyük salonu terkettim.

--- RP BİTMİŞTİR ---

Noel Eglencesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Noel Listesi
» Noel İçin Dans Dersi ~