Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'22 Astronomi Sınavı

4 posters
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
'22 Astronomi Sınavı Left_bar_bleue1000/1000'22 Astronomi Sınavı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
'22 Astronomi Sınavı Empty
MesajKonu: '22 Astronomi Sınavı   '22 Astronomi Sınavı Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 5:07 pm

RP Out: Tekrar Astronomi kulesine hoşgeldiniz! Sizinle bir ders eksik işlememize rağmen bunu geç gelememe bağlıyor ve sınavımıza geçiyoruz. Neyseki, işlediklerimiz teorik ağırlıklı olduklarından kolayca soru çıktı. Bu rp, diğer ders rplerine göre biraz farklı olacak, ben gelip sınıfa, siz varmışsınız gibi yazacağım, sizde ona göre yazacaksınız. Cevapları bana PM olarak atacaksınız, başlık altına sadece gelip girdiğinizi yazacaksınız. Cevapları buraya atanın mesajlarını silerim, ona göre. Dersler açık olduğundan kopyala-yapıştır yapmadakta serbestsiniz fakat bu benim farkındalığıma göre vereceğim notu etkileyebilir. Hoş korkmayın, sadece beklenenin üstünde alacağınıza, uygun alabilirsiniz. Onun dışında, cevaplara yine de özen göstermenizi istiyorum, kopyalayıp yapıştırsanız bile, sorulanın dışında bir şey yazmazsanız, sevinirim ^^
-RP IN-

Saçlarımı savurarak hızlı hızlı elimde bir kaç desta kağıtla içeri girmemle kendimi bir grup beni bekleyen öğrenci arasında bulmam bir oldu. Bir süre kapının kenarına dayanıp çocuklara doğru elimi kaldırdım ve salladım, tamam, yetiştik merak etmeyin der gibi. Eğildim ve soluklandım, tanrım, bu merdivenleri bu kadar hızlı çıkacağımı düşünmezdim. Daha hızlı soluklanayım diye akciğerlerimi biraz genişlettim. Bir kaç saniye sonra doğrulmuş ve masaların önünde olaşmaya başlamıştım bile, şimdi çok daha iyiydim. Herkese yazabilecekleri birer kağıt dağıttıktan sonra tahtaya geçtim ve boğazımı temizledim.

- Evet çocuklar, acil bir durum yüzünden bir miktar geciktimden, kısaca bugün yapacağımız sınav hakkında bahsedip, hemen sınava başlıyoruz.

Dedim ve biraz daha gerinip derin bir nefes aldım.

- Öncelikle, sınav tamamen teorik üzerine olacak. Normalde pratikte yapardım fakat bu sene pratik açısından bir miktar eksiğiniz olduğundan, bundan vazgeçtim, bu seferlik sevinebilirisiniz.

Dedim ve sırayla hızlı bir şekilde onları süzüp, gülümsedim.

- Soruları ve puanlamaları tahtaya yazacağım, Kağıtlarınıza sadece cevapları yazmanız yeterli olacaktır. İstediğiniz zaman bşalayabilirsiniz, soruların yazımı tamamlandıktan tam bir saat sonra vermeniz kaydıyla ki, bu kadarının bile size fazla geleceğinden eminim.

Dedikten sorna da asamı çıakrdım ve tahtayı ince bir bilek hareketiyle doğrulttum. Sırayla sorular tahtaya yazılmaya başladılar.

1. Astronominin kelime kökenini açıklayınız.
2. Yıldızların genç, orta ya da yaşlı olduklarını, renklerine göre belirleriz. Genç, orta ya da yaşlı yıldızların hangi renklerde olduğunu yazınız.
3. Genç bir yıldız, oluşumdan sonra helyum tüketmeye başlayana kadar ne tür bir iç yakıt tüketirler?
4. Süper Dev nedir?
5. Bir Süper Dev' in Wolf-Rayet yıldızına dönüşümünü basitçe açıklayanız.
6. Bir Süper Dev ne değilse Wolf-Rayet olabilir?
7. Bilinen en büyük yıldız hakkında kısaca bilgi veriniz. (Kim bulmuştur, kaç yılında bulunmuştur, yaklaşık boyutu ve ismi)
8. Süpernova nedir?
9. Kara delik nedir?
10. Kara deliklerin siyah olma nedenlerini yazınız.

Soruların tahtaya yazılmasını izledikten sonra arkasından gelen notların da tahatnın köşesine minik bir şekilde yazılmasını izledim.

- O: Olağanüstü
- B: Beklenenin Üstünde
- U: Uygun
- Z: Zayıf
- F: Felaket
- İ: İfrit

Notların da yazılmasını izledikten sonra devteleskobuma doğru ilerledim ve başındaki mavi sandalyeyi döndürüp oturdum ve bacak bacak üstüne atarak ellerimi kavuşturup çocukların haldır haldır yazmalarını izledim. Özellikle şu Ravenclaw' lılara bayılıyordum, gerçekten ayrı bir zevkle yazıyorlarmış gibi duruyorlardı. Gülümsedim ve bir saatlik süreye başlamış oldum onlarla birlikte.

- 1 Saat Sonra -

Kucağımdan neredeyse bütün kağıtlar birikmişti bile, bir kaç tanesi dışında, sanırım renkleri ya da isimleri hatırlamakta zorluk çekiyorlardı ki, hatırlamaya çalışıp ta hatırlayamayacan bir görüntüleri vardı. Neyseki, hiç birinin yanına gidip kağıdını almak zorunda kalmadım, bittiğini belirtmek için ayaklandığım anda sona kalan o bir kaç kişi de elime kağıtları tutuşturup sınıftan çıktı. Gülümseyerek kağıtları minik iki ataşla tutturdum ve iç cebime güvenli bir yerlere koydum. Artık, Ninoa ile okunmaya hazırdılar. Gülümseyerek ve gerinerek sınıftan ayrıldım, gerçekten ders yapmak sınava göre çok daha eğlenceli olabiliyordu.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
'22 Astronomi Sınavı Left_bar_bleue100/1000'22 Astronomi Sınavı Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: '22 Astronomi Sınavı   '22 Astronomi Sınavı Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 8:10 pm

Sonunda sınav zamanı gelip çatmıştı. Hoş öyle çok büyük bir korkum yoktu neticede tüm derslere katılmıştım(Sanki başka bir şansım varmış gibi). Ve Astronomi sınavının olduğu sevimli kuleye tırmanıp sınav yerimi aldım. Kafam rahattı neticede hafızaya atmıştım herşeyi. Eh ne demiş bir muggle düşünür; "Beyin bedava."

Kağıtlar dağıtıldı, soruların bazıları sorularım üzerine anlatılanlardı o yüzden hatırlamam pekte zor olmadı. Şansıma hafızam iyiydi ve yaşadığım anı hatırlayabilirsem içinde olanlarıda hatırlayabiliyordum ve yaşananlar sağolsun pekte unutulası dersler yapmıyordu profesör. .

Bütün cevapları bitirince kağıdı profesörün masasına bıraktım, gülümseyerek başımla selam verdim ve sigara içmek için bahçenin kuytu bir köşesine doğru sıvıştım.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
'22 Astronomi Sınavı Left_bar_bleue1000/1000'22 Astronomi Sınavı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: '22 Astronomi Sınavı   '22 Astronomi Sınavı Icon_minitimeSalı Şub. 15, 2011 6:42 pm

Önümde takip edecek hoş bir insan olmadığından bu sefer sadece oflaya puflaya, ara ara dinlenip gerinerek tırmandım kuleyi ki, sanki bana 3 saat gibi gelmişti, bir an için sınavı kaçırdım diye ödüm bile patlayıp dashledim. Neyseki kapıyı çarparak açtığımda içeride makul, fazla olmayan sayıda öğrenci oturuyordu. Nefes nefese kalmış bir şekilde kapı kenarına dayandım ve soluklandım, ardından bana yönelen kötü bakışlara takmayarak boş gördüğüm ilk masaya doğru ilerledim, bir yandan alnımadaki terleri silmeye çalışıyordum. Benden sonra sadece bir çocuk geldi ve iki dakika içinde profesör sınavı başlattı. Tamamen Teorik üzerine olduğunu duyduğumda neredeyse havaya uçuyordum. Elimi cebime attım ve yanıma aldığımda iki kalemden birini çıkardım. Yanıma kağıt almamam iyi olmuştu, kağıtları profesör dağıtmıştı. Masada mürekkep vardı, süper! Elimi boş kağıta attım ve bir iki kere masada çevirdim, profesör açıklama yapıp soruları tahtaya yazana kadar. Başlayalım bakalım. İlk dört doruyu kolayca ve hızlı bir şekilde yaptım. Kısa ve öz cevaplar, uzatmanın mantıksız olduğunu düşündüğümdendi. Astronomici cevap uzunluğuna göre puan verecek değildi herhalde? Her neyse, gayet güzel gidiyordu, beşinci soruda takılana kadar. İki dakiak boyunca kesintisiz bir şekilde beşinci soruya baktım, tekrar tekrar okudum ama nafile. Kağıda minik bir beş yazdım ve boş bırakarak altıncı soruya geçtim. Onu da kolayca cevapladım... Fakat yedincide de duraksamak zorunda kaldım. Lanet Fransızın ismi aklıam gelmiyordu, ayrıca ezberim iyi dediysem de tarihlerde dememiştim. Utana sıkıla diğer sorulara geçtim. Hallettikten sonra beynimi kemirensorulara döndüm. Üç öğrenci kalkmıştı ben o sorulara dönene kadar, ikisi Ravenclwa, biri Gryffindor... Hayır! Kafamı başka şeylerle dağıtmamalıydım! Derin bir nefes aldım ve ellerimi şakaklarıma dayadım. Sakinim, sakinim. TAMAMDIR! Beşinci ve yedinci soruyu da sırıta sırıta hallettim sonunda ve tekrar cevapalra bakmak istemeyerek kalemimi alıp cebime attım, hala mürekkepli olması umrumda değildi şahsen, nasıl olsa çabuk kuruyordu. Gülümseyerek kucağında kağıtları toplayan profesöre doğru ilerledim ve yüz ifademi değiştirmeden elimdeki kağıdı profesöre bırakır bırakmadaz hızlı adımlarla dışarı çıktım... Gelsin kısa süreli rahatlık!
Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Gryffindor 5. SınıfBina Quiddich KaptanıGryffindor Sınıf Başkanı
Oliver Koven

İş/Hobiler : Quiddich oynamaya bayılır, harika bir vurucudur, sınıf başkanı da ohhhmis...
Lakap : Kaptan, Başkan

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Süper egosu ve kasları ile kavgacı bir kişiliğe sahip
Rp Yaşı: 14

MesajKonu: Geri: '22 Astronomi Sınavı   '22 Astronomi Sınavı Icon_minitimeCuma Şub. 18, 2011 6:56 pm

Son Quidditch maçında da kazanınca kupayı garantilemiştik. Lanet olsun ki 'Kasıntı' Petrasova'nın ortak salonda verdiği partiye herkes bayılmıştı ve o adama bu sene sonunda çok daha kanım kaynamış bir şekilde eve dönecektim. Üstelik sanırım adamla konuşmamda sanırım 5. sınıfta sınıf başkanı olabileceğimi bile söylemişti. Sanırım seneye onu daha çok ziyaret etmeliyim. Astronomi sınavı için içeri girince ellerimi hafifçe kaldırdım çünkü bizim binadakiler çoşkuyla bağırmıştı. Mütevazi bir şekilde gülümseyip sıralardan birini itekleyerek oturdum. Tebrikler ve parti hakkında muhabbetler yaptık ettik baya bir zaman sonra profesör geldi. Neyse ki zamanında gelmişti çünkü antremanlardan bu derse zar zor zaman ayırmıştım boşa gitmesini istemezdim. Ezber dersleri kesinlikle sevmezdim çünkü. Kağıdın tekini çıkardım ve "artık bitsede gitsek" tarzında cevaplar verdim. Yeterince çalışmıştım sanırım. 1 saat olmadan bitti neyse ki. Gerilip profesöre kağıdı verdim ve kapıdan giderken harika öz güvenimle bir Slytherin'e omzumu geçirdim.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
MesajKonu: Geri: '22 Astronomi Sınavı   '22 Astronomi Sınavı Icon_minitimePtsi Şub. 21, 2011 5:53 pm

RP Out: Sınav şonuçlarını açıklamadan önce bir-iki şey. Birincisi, bir hafta daha, ikinci dönem başlamadan bana sadece cevapların bulunduğu özel mesaj atabilirsiniz. Çok rp yapmak istiyordum fakat buraya yetiştiremedim diyorsanız ne ala, rp ile birlikte atın cevabını isterseniz ekleriz bile. Derslere göz atmamış olanlar içinde, cevaplar zaten bir önceki derslerde yazıyor biraz karmaşık duruyor olabilir, fakat bir kere okunduğunda kolayca anlaşılabilecek şeyler. Bana özel mesaj atmanız için derse katılmış olmanız şart değildir bu arada, belirteyim. Gelelim notlara.

Oliver Koven - Uygun
E. Eleonora Esta - Uygun
Zamiel Nagao - Beklenenin Üstünde

Derslere katılımları sayesinde not alanlar:

Cassie Quatra - Beklenenin Üstünde
I. Monique D'or - Uygun
Stanley Plague - Uygun
Elisa Graveworm - Uygun
Holden S. Rochester - Uygun (Bu seferlik)
Charlotte Woods - Uygun (Sen de bu seferlik)
Michael "Mike" Wonder - İfrit

'22 Astronomi Sınavı
1 sayfadaki 1 sayfası