Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ve seherbazlar okula gelir...

2 posters
YazarMesaj
Summer Jackson
Seherbaz
Seherbaz
Summer Jackson

Kadın Mesaj Sayısı : 4
İş/Hobiler : Bakanlık, seherbaz
Lakap : Sum

Karakter Sayfası
Para:
Ve seherbazlar okula gelir... Left_bar_bleue1000/1000Ve seherbazlar okula gelir... Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Ve seherbazlar okula gelir... Empty
MesajKonu: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 8:09 pm

Dominic Willams ve Summer Jackson'ın ilk okul rpsi olur bu! Saygı duyun! Eğilin!

Sonunda okuldaki cinayetlere bakanlık el atmaya karar verir ve güvenilir seherbazlardan Dominic Williams'ı konuyu çözmesi için görevlendirir. Yanına da yeni yetmelerden biri olan Summer Jackson adındaki stajer seherbazı yollar. Bu da onların okula geliş RP'si olmaktadır.

Bakanlıktan bu görevi aldığımda sevinmiştim. Nasıl sevinmeyeyim? Stajer Seherbaz için harika bir görev ve eğer bu görevin hakkını verirsem her şey benim için daha rahat olacak. Hogwarts'a geldiğimde bindiğim ve hiç birşeyin çekmediği at arabasından indim sırıtarak. Bu okulun görkemi beni hep büyülemiştir. Zaten büyülü bile olabilir bu görkem konusunda. Adama dönüp beni getirdiği için teşekkür edecektim ki bavullarımı yere fırlattığında bundan vazgeçtim ve cazgır kadın modunda "Napıyosun be! Kırılacak şeyler var onun içinde! Ayı! Sizin yüzünüzden buranın hali böyle zaten! Bakma suratıma dana dana özür dile hemen!" diye avazım çıktığı kadar bağırdım. Adam da benim gibi ufak tefek birinden bu ses nasıl çıkar anlamamış bir şekilde kem küm edip arabasına binip gitti. O giderken de bi de arkasından küfür savurdum. Gerzek herif. Eğilip bavulumun içinde kırılabilecek eşyalar olan bölümüne baktım emin olmak için neyse ki pek hasar yoktu Reparo'yla halledilirdi. Bavulları çekiştirmeye başlayacaktım ki bir araba daha Hogwarts arazisine girdi. Bana doğru geliyordu sanırım bu benimle birlikte bu göreve gelecek olan deneyimli seherbazdı... O değil adam hakkında bir sürü araştırma yapmıştım ve diyebileceğim şey "Kavgacı" sıfatı olabilir sanırım. Neredeyse her gittiği ortamda kavga çıkarmayı nasıl başarmışsa başarmıştı ve onunla anlaşmanın zor olacağı kesindi. İlk izlenim her zaman için çok önemlidir diye suratıma sevimli bir gülümseme yerleştirdim ve arabanın yaklaşmasını bekledim. Adamı merak etmiştim doğrusu.

Dominic Williams
Seherbaz
Seherbaz
Dominic Williams

Erkek Mesaj Sayısı : 3
İş/Hobiler : Seherbaz
Lakap : Will

Karakter Sayfası
Para:
Ve seherbazlar okula gelir... Left_bar_bleue1000/1000Ve seherbazlar okula gelir... Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 8:38 pm

Bakanlıkla konuşup görevi özel olarak istemiştim.. Hoqwarts benm için özel biyerdi .
Yol boyunca yorulmama raqmen Hoqwarts sınırlarına qirdiqimde kendimi daha iyi hissediyordum. Arabam yanaşırken köşede çelimsiz biri olduqunu fark ettim. sanırım buda benm yeni çıtır stajerim Summerdi. Bu ilk işi olduqunu duymuştum ve birde stajer olduqunu düşünürsek işimin zorluqunu şimdiden anlamaya başlamıştım. Arabadan inerken sevimli bi şekilde beni izlediqini fark ettim.Taki o şöför çantamı kafama atana kadar. ' Ne yaptıqını sanıyorsun sen aptal herif bide bön bön bakıyo.Seni şuracıkta döverim bas qit burdan ' Aniden sinirlendiqimi fark ettim Arkamı dönüp Summere baktım bu onu ilk qörüşüm qibiydi ama hakkındaki herşeyi biliyodum. Ne kadar konuşkan olduqunu ne çok soru sorduqunu Bakanlık neden böyle birisini bana vermişti anlamıyorum. Ama işi çözmek için bildiqim herşeyi onada öqretcektim
Summer Jackson
Seherbaz
Seherbaz
Summer Jackson

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 9:28 pm

Araba yaklaştı yaklaştı ve içinden gayet sarsak tipli ilginç bi adam çıktı. Hani tamam belki bu onun tarzıydı ama aniden adama parlayıp sonra o korkunç suratla bana bakması iki-üç adım geri gitmeme sebep olmuştu. Buna kendimi hazırlamam gerekiyordu onca araştırmadan sonra sanırım. Esmer adam karşımda öylece durunca boğazımı temizleyip "Summer Jackson. Soruşturmada yardımcınız olacağm." dedim zarif zarif. Ardından da elimi uzattım. Umarım bir yerlerini ellememiştir diye düşündüm sonra. Neyse Hogwarts'a girince elimi temizleyebilirdim sanırım. Bavullara gözüm takıldı bi de benim 3-4 tane kocaman bavulum varken adamın 1 tane vardı. Bir de elinde tuttuğu çantası. Ne zıt kişiliklerdik...
Dominic Williams
Seherbaz
Seherbaz
Dominic Williams

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 9:46 pm

Summere döndüqümde hala içten içe şöföre söwüyordum .. Sum qeri doqru 3 5 adım attıqını fark ettim sanırım benden ürkmüştü.. Hemen durumu düzeltip kısa bi tanışmak qerçekleştirmek istemiştim. Elimi ona uzattıqımda içimden bi ses yine irkileceqini söylüyordu ama umrumda bile deqildi.. Dominic Williams bu soruşturmayı beraber yürütcez ...Summeri baştan aşşaya süzdüm ....Aklımdan hızlıca düşünceler qeçiyodu bu işi yapabilcekmi yapamıcakmı .. nede bana böyle birini wermişlerdi .. bu olayı onunla beraber çözebilcekmiydim..deneyimsiz biri için bu soruşturma ona zor qelebilir.. vs vs .. Summerin bana yardımcı olabileceqini düşünmüyordum çünki burası Hoqwarts'tı.... Birde şu çokça yanında qetirdiqi bawullar büyük ihtimalle çok süslü biriydi ..Önce çantalarına bakar sonra Summere bakar..
Summer Jackson
Seherbaz
Seherbaz
Summer Jackson

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 10:02 pm

Adamın elini sıktıktan sonra elimi üstüme sildim kendimi tutamayarak. Adam beni incelerken ben de onu inceledim. Sherlock Holmes tipli insanlara benziyordu. Çünkü başarılarını incelemiştim ve nedense bu adama yakıştıramamıştım çok.. Gençti. Çantalarıma bakmaya başladığında asamı çıkarıp narin narin salladım "Wingardium Leviosa." Bavullar havalandı ve Hogwart'ın giriş kapısına doğru uçmaya başladı. "Taşımayı düşünmüyorduk değil mi?" dedim ama sanırım çok ukalacaydı. Neyse. Hogwarts'a doğru ayaklarımı sürte sürte ilerlerlemeye başladım. "Hemen mi başlıycaz yoksa..." diye soracaktım ama sanırım adam gözlerini falan devirmişti. Ne bileyim evet, otele geldiğimi düşünmüyordum tabi ama ilk bi alışma evresi falan? Tamam evet saçma bir soruydu etrafta öldürülen insanlar varken sınıf başkanları banyosunda yıkanmayı düşünmüyordum değil mi?
Dominic Williams
Seherbaz
Seherbaz
Dominic Williams

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 10:21 pm

Evet bu kız çok ukala!...Şu qüzelliqi aslında işimizi kolaylaştırcak qibi . Sürekli düşünüyordum..Bu kızla ne yapıcam die . ona ayak uydurmıcam o bana ayak uydurcaktı en başka bunu kural olarak koymak istmeiştim..Ben kendiminkini taşıyabilirim ..Yorqunluktan ayaklaırmı kaldıramıyodum ister istemez ayaklaırmı yere sürtüyordum ama bunu hiç sewmezdim şu ayaklarını sürüyerek yürüyenleri ..Sanırım bu benm karşı kişiliqim falan ...o sisli ormanda yürümeye başladım .Hava çok soquktu ama Summerin sıcaklıqı wuruyordu bir yandan .Elimdeki araştırmaların bi kopyasınıda Summere vedim ..Al bunları bu qece incele ve biraz dinlen yarın erkenden işe koyulcaz
Summer Jackson
Seherbaz
Seherbaz
Summer Jackson

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: Ve seherbazlar okula gelir...   Ve seherbazlar okula gelir... Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 10:52 pm

Elime tutuşturduğu dosyalara bakıp gözlerimi kıstım. Buraya macera için gelmişken gene mi dosya bakacaktım? Bu arada sanırım adam bana inat eşyalarını elinde taşıyordu. Herif daha şimdiden sinirime gitmeye başlamıştı hale bak... "Peekiii..." dedim uzatarak. Dosyaları kolumun altına sıkıştırdım ve Hogwarts'ın girişine doğru yürümeye devam ettim. Uzun bir sessizlik oldu çünkü adamla paylaşacak ortak birşeyimizin olmadığı çok belliydi. Benim bavullarım önde uçuyorlardı. Hogwarts'ta ilk gün kesin bir sürü saçma yere gidip geldiğimizi söyleyecektik falan. Sıkıcı olacaktı. Neyse daha seherbazlıkla ilgili öğrenmem -bu adamdan öğrenmem- gereken çok şey vardı ve sanırım çok olaylı olacaktı. Hem cinayet soruşturması hem de zıt kişiliğim olan bu adam...

Ve seherbazlar okula gelir...
1 sayfadaki 1 sayfası