Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri

YazarMesaj
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri Left_bar_bleue600/1000İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri Empty
MesajKonu: İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri   İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri Icon_minitimeCuma Şub. 28, 2014 11:15 pm

Günün son dersini büyük sınıflara veriyordum, hem öğrenciler hem de ben akşam yemeğinin yaklaşmış olmasından dolayı sabırsızlanıyordum. Hele benim kahvaltıyı kaçırdığım, bir de üstüne bu gece okul nöbetçisi olduğum düşünülürse, eyvah eyvah! Alelacele anlatmaya başladım.

-Küçültme İksiri tam olarak ne zaman keşfedildi bilinmemekle birlikte rönesans döneminde Fransa ve civarlarında kullanımı yaygın olduğu için Fransız bir mucidin bulduğu düşünülmektedir. İksir beş malzeme ile yapılır ve yapımı yaklaşık 45 dakika alır, cansız nesneleri 3 kat küçültür. İleri Seviye İksir Yapımı kitaplarınızın 23. Sayfasını açın ve yapımına başlayın. Tahtada özet adımlar mevcut.

1-Karafatmakurularını üç gram yıldızçim ile aynı kap içerisinde 3 dakika boyunca ezin. Tokmağı dik açıyla değil 45 derecelik açıyla tutmalısınız çünkü az da olsa suyu çıkması lazım.
2- Yaptığınız pelteyi kazana ekleyin, orta dereceli ateşte ısınmasını bekleyin.
3-Cin sarmaşıklarının suyunu çıkarın, üç bardak çıkarmanız lazım. Kazana ekleyin ve ateşin harını arttırın.
4- Mavi köpükler çıktığında 4 kere saat yönünde 3 kere de tersinde karıştırın ve asanızı sallayın.

-Mavi bir iksir elde etmeniz lazım. Bitirip tüy kalemini küçültmeyi başaranlar erken çıkabilir. Haftaya, Zehirlerin ve Uygunsuz Hazırlanmış İksirlerin İmha Edilmesi hakkında üç sayfalık ev ödevi getirmenizi rica ediyorum.

Kendi uygulama masama geçtim ve ders bitene kadar oyalanmak için iksiri ben de yapmaya başladım.
http://rptimez.bossforum.org

İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri
1 sayfadaki 1 sayfası