Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bahçe

3 posters
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Bahçe Left_bar_bleue1000/1000Bahçe Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
Bahçe Empty
MesajKonu: Bahçe   Bahçe Icon_minitimePaz Şub. 27, 2011 12:42 am

Bahçe, bildiğiniz, açık yeşil çimenli bahçe. Evin kapladığı alanın biraz daha küçüğü kadar bir alan kaplayan bahçede, neredese hiç çiçek ve hiç ağaç yoktur. Sadece iki tane devasa ağaç, onlarda bahçe sınırlarının eve en uzak olan tarafında iki tane. Onlarında dibinde tek tük çiçekler, Tia' yı ilgiendirmiyorlar sonuçta. Evin salona bağlı arka kapısından çıkıp, merdivenle indiğinizde bir kaç adımda bahçedeki minik masa ve etrafındaki üç sandalyeye varıyorsunuz zaten! Onlarda pembe-ile krem rengi arası, boş bahçeye elegant bir hava veren tek dört element zaten.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
Bahçe Left_bar_bleue100/1000Bahçe Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
Bahçe Empty
MesajKonu: Geri: Bahçe   Bahçe Icon_minitimePtsi Şub. 28, 2011 9:23 pm

Karakterin gözlerinden. (Ve neden sürekli perspektif değiştirdiğimi bende anlamış değilim. Sanırım okuduğum kitapların etkisi olsa gerek.)

Demin salondaydım buna eminim şimdi ise bir baktım bahçeye geçmişim, yani doğrusunu söylemek gerekirse iteklenmişim. Aslında şikayetçide değilim zira Nora'da arada yaptığı için bunu bana onu hatırlattı. Sanırım bu kadar özlediğime göre bir baykuş yollama zamanı gelmiş demektir. Ki işin kötüsü bir baykuşum yok. . Belki bayanların vardır ? Eminim baykuşlarını ödünç almama bir şey demezler. Bu arada hala itekleniyor muyum ? Evet neredeyse kapının bayağı dışına kadar hiç çaba harcamadan gitmiş bulunmaktayım. . Aslına bakılırsa bu işi sevdim bile denebilir zira pek hareket etmeme gerek kalmıyorda. .

Profesör Tia ise bizi itekleme içini bitirmiş ve çoktan arkasına dönüp mutfağa doğru yol almış olmalı ki etrafta göremiyorum hanımefendiyi. Bir kaç adım ileri doğru atıp pantolonumun cebinden çıkardığım sigarayı ağır ağır yaktım ve ilk dumanı çektim. Ahh ! Sabah sabah seviyorum şunu yapmayı her ne kadar zararlı olsada. . Sonra Madam'a dönüp sırıtkan bir ifadeyle;

"Buyurmaz mısınız Madam ?" diyerek paketi uzattım.
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
Bahçe Left_bar_bleue600/1000Bahçe Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Bahçe Empty
MesajKonu: Geri: Bahçe   Bahçe Icon_minitimePtsi Şub. 28, 2011 9:46 pm

-Yo, hayir, son ictigimde fittirdim, bisi var senin sigaranda, ama bi firt fena olmaz aslinda.

Tianin gorunurde olup olmadigini kontrol ettim zira beni, turlu saklabanliklarla 1 yillik depresyonumda zar zor sigarayi biraktirmis beni, bu sekilde gorse cidden cok sinirlenirdi sanirim. Bi firt aldim ve oksure oksure geri uzattim.

-Kiz arkadasin ne alemde?
http://rptimez.bossforum.org
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
Bahçe Left_bar_bleue100/1000Bahçe Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
Bahçe Empty
MesajKonu: Geri: Bahçe   Bahçe Icon_minitimePtsi Şub. 28, 2011 10:44 pm

Madam'ın genel kararsız hali gene gelmişti anlaşılan sırıtarak sigarayı uzattım ve tekrar öksürmeye başladığınıda sırtına vurmak için kaldırdığım eli gene geri çektim kim bilir belki tersine felan gelirdimde gene bağırmaya başlardı felan neme lazım. .

Sonra sorusuna çevirdim kafamı ve hafif bir hüzünle cevapladım;

"Eh Madam ne diyebilirim ki bu kadar uzak kalmaya alışkın değilim sanırım, haliyle gerçekten özledim diyebilirim. O kadar zaman yanyana durduktan sonra neredeyse zor geliyor diyebilirim. . Eheh acaba yakın zamanda bir baykuş mu göndersem diye düşünür oldum artık iyice. Bu arada ufaklık nasıl oldu peki ? Pati vermeyi öğrendi mi ?" Bu soruya sinir olduğunu biliyordum ama sormaktan alıkoyamıyordum kendimi. . Sırıtırken bir yandanda gözlerimin önüne tek bir cümle geldi. "Çok. Büyük. Bir. Hata. Yaptın. Sen."
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Bahçe Left_bar_bleue1000/1000Bahçe Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
Bahçe Empty
MesajKonu: Geri: Bahçe   Bahçe Icon_minitimeSalı Mart 01, 2011 3:28 pm

Elimde üstünde minik yıldızlar olan bir tepsi, mutafkatan salona, salondan da bahçeye adım attım. Hala çıplak ayaklıydım ama, bahçede herhangi bir batacak madde varmış gibi durmuyordu neyse ki. Olursa da, Hestia burada nasıl olsa. Her neyse, neredeyse parmak uçlarıma basa basa siyah saçlı çocuğa ve beti benzi atmış Hestia' ya yaklaştım, gülümseyerek tek kelime etmeden aralarından geçtim ve arkalarındaki demir masaya tepsiyi yerleştirdim. Tepsinin üstünde iki boş fincan ve bir fincan dolusa da papatya vardı, ne isteyecekerini sormadığımdan, tepsiye sadece sıcak su, bir miktar taze papatya, rezene ve siyah çay ve minik bir sürahide sıcak süt getirmiştim. Oturduktan sonra papatya çayımı önüme aldım ve şöyle bir göz gezdirdim. Eh, bir zamanlar öğrendiklerinizi unutmak istemiyorsanız, tekrar etmenizde yarar vardı. Hoş, papatya falına unutmamak için değil, merak ettiğim için bakıyordum. Bir kaç saniye çaya gittikçe daha da yayılan bir gülümseme ile baktıktan sonra başımı kaldırdım ve arkama yaslanıp çayı elime aldım. Bir anlığına bana dönen başlardan birine doğru aşağı yuakrı salladım. "Siz işinize devam edin" der gibi, ben de izleyici. Bakalım Hestia' yı durdurmak zorunda kalacak mıydım, yoksa benim bahçemde olduğunu hatırlayacak mıydı?

Bahçe
1 sayfadaki 1 sayfası