Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sev Beni!

YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Sev Beni! Left_bar_bleue1000/1000Sev Beni! Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
Sev Beni! Empty
MesajKonu: Sev Beni!   Sev Beni! Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 10:36 pm

Kurgu: Sevgililer günü yaklaşıyor! Kış aylarının çiftleri ve aşıkları için vazgeçilmez günlerden biri! Fakat bugün, platonikler için acı verici olabiliyor. Tabi bu okulda platonikler içinde çözüm var, değil mi? Sevdiğinize kart, çikolata, içecek ya da bir resminizi falan yollayabilirsiniz ya da istediğini hediyeyi! İşin güzel tarafı da ne biliyor musunuz? Bunları büyüleyip platonik aşkınızı, kendini aşık edebilmeniz...

Seçenekler:
1- Amortentia (normal aşk iksirine kıyasla daha güçlü bir aşk iksiri) yapımı
2- Normal Aşk iksiri

1. Seçenek Görevi:
- Profesör Tia' nın odasına sızıp, Külbükül yumurtalarını çalın.
- Profesör Hestia' ya farkettirmeden zindanlarda Amortentia' yı yapın.
- Amortentia' yı koyacağınız malzemeyi seçin.
- Amortentia' lı hediyenizi sevdiğinize verin!

2. Seçenek Görevi:
- Bahçedeki bitkibilim dersi için kullanılan seradan sarmaşık yumurtası bulun.
- Zindanlarda ya da serada, insanlara farkettirmeden aşk iksirini yapın.
- Malzemeyi seçin ve hediye edin!

Kurgusal Notlar:
- Profesör Tia, Külbükül yumurtalarını, kedisinde catnip etkisi yarattığından saklamakta. Bulmanız kolay olmayacak!
- Profesör Hestia, aşk iksirlerini sevmez. Zaten bu yüzden farkettirmemelisiniz!
- Amortentia: Külbükül yumurtalarını dondurun. Ardından donmuş külbükül yumurtalarını, çözülmeden kazana atın. İlk önce yumurtalar çatlayıncaya kadar ısıtın. Yumurtalar çatladıktan sonra sıvının kırmızıya dönmesini bekleyen. Sıvı kırmızıya döndükten sonra pespembe olana kadar kaynatın.
- Aşk İksiri: En az 3 sarmaşık yumurtasını minik bir kabın içinde kabukları varken ezip, kabuklarıyla birlikte sıvıya atın. Ardından içine bir miktar beyaz güvercin tüyü atın. 7 kere saat yönünde karıştırın, arkasından pembeleşinceye kadar kaynamaya bırakın.
- İksirleri yaptıktan sonra sevdiğiniz kişiye nasıl içireceğiniz size kalmış. Sakın onunla konuşmadan içirdiğinizi yazmayın!

Kısıtlamalar / Notlar:
- Amortentia' yı yalnızca 3. sınıf ve üstündekiler yapabilir! Birinci ve ikinci sınıflar ilk seçeneği seçemezler.
- Görevi yalnızca bir kere yapabilirsiniz! Çünkü her sene yapmak, iksiri içen kişide bozukluklara yol açabileceği düşülmektedir.
- İksir etkisini bir başkası bozana kadar sürdürür!
- Görevi yalnızca sonbaharda ve kışta alabilirsiniz.
- Görevi alabilmeniz için yaralı baykuş görevinin bitirilmiş olması gerekmektedir.
- Göreve başlamadan önce mesajınızı buraya atmayı unutmayın!

Kişiler:
Görevi yapmak isteyipte kişi bulamayanlara bir kaç seçenek.

- Oliver Koven: Gryffindor' un kaslı Quidditch kaptanı.
- Baudoin H. Toussaint: Erkeksi olmadığını düşünseniz bile, gözlerinizi üstünden alamadığınız Yarı-Veela ve Hufflepuff bina başkanı. Dikkat! Monique' i kendinize düşman edebilirsiniz!
- Andrey Vladimir Dashmov: Gryffindor' un küçük yakışıklısı. Dikkat, kendisi biraz çapkın sanki!

- I. Monique D'or: Hem güzel, hem sportif, kalın dudaklar ve uzun parlayan saçlarla, Hufflepuff' un gözde Quidditch Kaptanı! Dikkat, Baudoin H. Toussaint' i kendinize düşman edebilirsiniz.
- N. Zoey Catar: Hufflepuff' un minik kızılı. Yeni gelmesine rağmen, bir kaç kişi tarafından kestirildi bile!
- Cassie Quatra: Sevimli ve akıllı! Gryffindorun aslan kızı! (Bu da danstan kalma.)

Sev Beni!
1 sayfadaki 1 sayfası