Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Meşe Ağacı

2 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Left_bar_bleue1000/1000Meşe Ağacı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 9:50 pm

Elimde büyükçe bir defter, ders notlarım, boş bir kaç kağıt ve Bitmeyen Mürekkep adlı kalemimle kendimi bahçeye attım. Hava çok soğuk değildi, fakat insanların dışarıyı tercih edecekleri kadar sıcakta değildi. Bense biraz bu tenhalıktan yararlanarak hem de İtalya' da geçirdiğim kısa tatilde sıcağa fazlasıyla doymuş olduğumdan biraz soğuk havaya çıkarak kendimi dışarı attım. Etrafa şöyle bir göz gezdirdikten sonra ayaklarımı dökülmüş yaprakların arasında sürüye sürüye ağaçlara göz atmaya başladım. Yaprakları çok dökülmemiş fakat oldukça sararmış büyükçe bir meşe ağacı çarptı gözüme, bende yüzümdeki hafif tebessümle ağaca seğirttim. Dibinde dökülen yapraklar birikmişti, çok fazla olmasalar bile, bana bir miktar yumuşaklık sağlayacak kadar yeterli görünüyorlardı. Etrafa dağılmış bir kaç yaprak topağını da ayağımla sürüdüm ve ağacın dibine kendimi attım. Sırtımı ağaca daydım ve bağdaş kurup oturdum. Defterin arasına sıkıştırdığım kağıtları çıkarıp yüzüm buruk bir şekilde göz attım. Bütün yaz adam gibi bir baykuş aramama rağmen bulamamış olmamla birlikte, elimde kalan bir kaç mektup. İki tanesi Tashi denen kıza, biri Stan' e geri kalan 11 tanesi ise Zamiel' eydi. Bir süre elimdemektuplar düşündüm, acaba verse miydim? Baykuş bulamadığımı söyleyip? Hoş, benim sapık falan olduğumu düşünürdü sanırm, 11 mektup mu? Gözlerimi kapatıp mektupları düzene sokmaya başladım, en azından bir iki tanesini verebilirdim. Değil mi?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Left_bar_bleue100/1000Meşe Ağacı Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 10:05 pm

Okulun her köşesinde bucak bucak Nora'yı ararken sonunda yolum bahçeye düştü. Ve çok geçmeden buldum ufaklığımıda. Ah Lord bilir ne çok özlemiştim onu ve lanet olsun ki doğru düzgün bir baykuş bulamadığım için mektupta yollayamamıştım. . Yani Profesör Tia'nın düzgün bir posta baykuşu vardı, taa ki Madam ateş viskisinin kuşu daha çok motive edeceğine karar verene kadar. O yüzden yolladığım tek mektupta gitmişti, hoş şu anda kim bilir kimin ellerindeydi ? Yani Nora'nın ellerinde olmadığı kesindi. .

Tabii bunları düşünmek kediyi daha çok özlememe, hoş bir keresinde köpekte olmuştu ama o zamanda sevimliydi şimdi hiç birbirimizi kandırmayalım Bay Nagao, sebep olmuştu. Ve bahçeyi biraz taradıktan sonra pisi pisiyi büyükce yaşlı bir meşenin altında bir şeylerle uğraşırken buldum. . Hoş neredeyse koca bir yılımızı bahçede çeşitli şeyler yaparak geçirdikten sonra ilk buraya bakmadığım için kendime kızdım. Ama sonra elindeki yığın ilgimi çekmişti. Uzaktan seçebildiğim kadarıyla kağıt veya o cins bir şeye benziyorlardı.

Bir anda yürüyüşümü değiştirerek daha sinsi bir hal aldım ve avına yaklaşan bir kedi gibi ağacın diğer tarafından dolanıp kızı hızlıca yanağından öptüm.

"Ah pardon küçük hanım sizi sevgilime benzettimde. Genelde şu boylardadır ve köpek kulakları kolayca tanınmasını sağlar." dedim sırıtarak bir yandanda konuşurken boyunu ve kulaklarını ellerimle gösteriyordum.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 10:31 pm

İrkilmemi ve elimdekilerin etrafa dağılmasını sağlayan yegane insan, Zamiel. Bir an için çok büyük bir nefes aldım, korkudan, gerçekten böylesini beklemiyordum. Yutkunup yanağıma konan öpücükten sonra gelen lafların sahibine diktim gözlerimi, kollarımı kaydığım meşenin yanına dayayarak. Zamiel. Beni süper korkutmakla birlikte bir de dalga geçiyordu! Yanaklarımı şişirdim ve kıkırdayarak ilk önce ellerimle ellerini ardından yüzünü avuçlayıp yüzünü ittirdim.

- Bilemiyorum, buralarda hiç öyle bir kız görmedim.

Dedim ve bağdaş kurduğum bacaklarımı uzatıp oturduğum yerdeiyice gerindim. Bacaklarıma bakıp gülümsedim.

- Tarifinize neredeyse uyuyor olsam bile ben biraz daha uzunum sonuçta.

Dedim ve göz kırptım. Elimle yanıma işaret ederken bir yandan etrafa saçılmış kağıtları topluyordum, hiç bir şey olmamış gibi. Yüzümde rahat ve sakin bir gülümseme olsa bile, içten içe mektupları görmemesi için bir taraflarımı yırtıyor ve heyecandan ve korkudan çıkacak gibi olan kalbimin yavaşlaması için uğraşıyordum. Endişelenmiyorda değildim hani, acaba böyle davranmam üzerine heyecanlı görünmememe alınmış mıydı?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 10:48 pm

İşte bu tepki paha biçilemezdi. . Nedense Nora'yı her korkuttuğumda yaratıcı bir tepki veriyordu ve şimdide elindekileri fırlatıp gözlerini dikmişti. Sonra ellerimi tuttu ardından sürekli yaptığı şu yüz ittirme hareketini yaptı. Açıkcası hoşuma gidiyordu, bende o yüzden her seferinde inadına yüzümü ittiriyordum. . Sonra verdiği cevabı duyunca suratımı buruşturup elimi çeneme dayadım;

"Hm. Kesinlikle o tariflere uyan çok sevimli bir bayan yok yani ? Eh ne yapalım bizde elimizdekilerle yetineceğiz artık. dedim yanına çömelerek. Ve yere dağılmış kağı. . Zarflara uzanıp üstündeki yazıları okuyarak Nora'ya geri uzatmaya başladım;

"Bana,
Tash. . Tashi'ye,
Stan'e,
Bana,
Gene bana,
Tekrar Tashiye
Banaa
Ve banaaa ?"

Sonra iyice yanına yaklaşıp yanağını tekrar öptüm.

"Hepsi bu kadar mı tatlım ? Atladığımız bir tane kaldı mı peki ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 3:59 pm

Hafifçe kızararak -artık kızarmalarımı biraz daha iyi kontrol edebiliyordum- kocaman gözlerle elimi Zamiel' in elindeki mektuplara attım ve var gücümle elinden koparıp aldım. Aldığım gibi hepsini tek hamlede üçe katladım ve diğer mektuplarla birlikte defterin arasına sıkıştırdım ve kalın kapağı gürültüyle kapattım.

- Atladığın olduğunu sanmıyorum canım, hem osla da seni ilgilendirir mi bilmiyorum.

Atar yaptım bildiğin çocuğa. Kendimi kötü hissetmiştim bunu söyledikten sonra ama yine de arkasından bir şey diyemedim. Bir süreliğine üstümü düzelttim ve tekrar meşeye dayandım. Yanağıma yediğim öpücükten sorna da, böyle kalmaya gönlüm el vermedi.

- Yani onların arasında sana olmayanlarda vardı sonuçta.

Dedikten sonra derin bir "oh" çektim. Elimden geldiğince sessizce. Bu beni bir miktar rahatlatmıştı. Konuyu şimdilik mektuplara getirmek istemediğimden, aklıma başka şeyler getirmeye çalıştım.

- Dün akşam yemeğinde, Hestia' nın yanına bir şey sormaya gittiğimde senden bahsettiğini duydum. Yazın bir şey mi oldu ki?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:31 pm

Elimden kapılan mektuplardan sonra üstüne birde sert bir çıkışla karşılaşmıştım. Açıkcası bu kadarı beklediğim söylenemezdi. O yüzden mektupların elimden alınmasına izin verilip sessizce kızı süzmeye başladım.

"Hm haklısın tabii beni ilgilendirmez ama biliyorsun meraklı bir insanım. Hem zaten bana olanlar varsa bile içinde sonuçta bana vermediğin sürece senin sayılırlar. dedim bozuk atarcasına. Sonra etraftaki gerginlik havası biraz dağılsın diye olsa gerek konuyu mektuplardan yemeğe getirdi. Bir şey mi olmuştu yemekte ?

- Dün akşam yemeğinde, Hestia' nın yanına bir şey sormaya gittiğimde senden bahsettiğini duydum. Yazın bir şey mi oldu ki?

İşte bende onu soruyord. .

"Ah evet. Yazın senden habersiz ufak bir kaçamak yapıp iki güzel profesörle ufak bir kaçamak yapayım dedim. Aslında tam senden habersiz sayılmaz, bir mektup yazmıştım ama Madam Hestia baykuşa ateş viskisi vermenin onu daha iyi uçuracağını düşününce bir daha haber alamadık kendisinden."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:41 pm

- Ouv.

Yaptım, tek gözümü kısarak ve dudaklarımı büzüştürerek. Ateşviskisi ve baykuş. Komik! Demek Zamiel' inde bana vereceği bir mektubu vardı ama... Sesimi çıkarmadan elimdeki mektuplara baktım. Bir süre gözümü mektuplardan ayırmadan düşündüm. Kaçamak mı demişti? Bu gerçekten komikti. Elimi ağzıma götürüp kıkırdadım.

- O kadın yazın katlanılabilir bir hale mi geliyor acaba?

Dedikten sonra bir ayrıntı atladığımı farkettim. Tek kaşım kalkık bir şekilde gözlerimi gümüş gözlerine diktim.

- İki güzel profesör mü? Hem Hestia' nın bana çirkin dediğini düşünürsek, kendisinin pekte güzel olamdığını düşünüyorum ama...

Dedim ve duraksadım. Şimdide aklıma tekrar mektuplara kaymıştı. Gözlerinin içine bakarken, hafif bir burukluk yaşadığını düşündüm. En azından az önceki neşesini çalmıştım ondan bundan emindim. Derin bir iç çekip defteri yavaşça açtım. Sanırım mektupları ona vermeye karar vermiştim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 8:06 pm

"HAHAH !" Bir anda gülmeye başladım çünkü gerçekten güzel bir geri dönüş yapmıştı. Açıkcası başta biraz kızmıştım ama bu kıza öyle uzun süre kızgın kalamazdım sanıyorum ki. Yani büyütülecek bir şeyde yoktu zaten neticede utanmaya yatkın bir kızdı ve yeterince sıkıştırıldığında saldırganlaştığını biliyordum, o yüzden fazla üstüne varmadım.

"Yani yazın daha az sinirli oluyor diyelim. Ama genede sinirli işte. Sonra gözlerini dikmiş şekilde bakıp tekrar konuşması biraz daha sırıtmama sebep oldu.

"Yani lafın gelişi işte tatlım. Hani "Senden güzel" 2 profesör demedim ki ben. Hem ne olursa olsun benim için fazla yaşlılar. Ya da ben mi onlar için çok gencim ? Yani uzun lafın kısası ben seni seviyorum işte."

Cevabımı verdikten sonra kısa bir sessizlik çöktü ortama o sırada yüzüme baktı ve bir an gözlerinde bir hüzün gördüm. Acaba hala mı kızgın görünüyorum diye düşünürken aksini kıza kanıtlamak için sessizce gülümseyip yanına sokuldum ve o sırada defterini açmış mektuplara uzanmıştı. . Tam o sırada aklıma bir fikir geldi.

"Neden bana okumuyorsun tatlım ? Böylesi daha güzel olur." Dedim gülümseyerek ve uzanıp yavaşca öptüm kızı.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 8:24 pm

- HAYIR!

Diye bağırdım bir anda, hafif bir şekilde irkilerek. Gözlerim faltaşı gibi açılmış, kalakalmıştım. Ağır bir nefes aldıktan sonra yaptığım şeyin çok salakça olduğunu düşünüp önüme döndüm.

- Yani, şey, biraz utanç verici doğrusu...

Dedikten sonra kafamı iki yana salladım. Demek istediğim bu değildi!

- Yani, utanç verici değil çok uzunlar!

Dedim ve mektupları çıkarıp aradan Tashi ve Stan' e olan üç mektubu çıkardım. Geriye kalan 11 mektubu, düzleştirip dümdüz bir ifadeyle Zamiel' e uzattım ve göğsüne yapıştırdım. Almasını bekledikten sonra da okumaya kalkmasın diye düşük kaşlarımla ona bakarken, elimi ellerinin üstüne koydum.

- Sonra bir ara okursun.

Yaptım, hafifçe kızararak, tekrardan. Kafamı mektuplardan uzaklaştırmaya çalıştım ve bir önceki konuya geri döndüm.

- Zaten okuması çok uzun sürer. Neyse, diğer profesör kim demiştin?

Dedikten sonra kendime gelmek için derin bir nefes aldım, gerginliğimi üstümden attıktan sonra sinsi bir gülümseme ve kısık gözlerle çocuğa doğru yaklaştım.

- Yoksa, bilerek mi söylemiyorsun?

Dedim ve kıkırdadım. Öyle bir şey yapmayacağını biliyordum, yine de böylesi daha komikti.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 8:43 pm

Mektuplar aceleyle bünyeme dahil edilmeye çalışılınca ağır bir hareketle düşmesinler diye göğsüme koydum elimi ve mektupları aldım. O sırada da okumamamı garantilemek için elleriyle elimi etkisiz hale getirip kaşlarını düşürmüş halde bana bakmaya başladı.

"Tamam küçük hanım şimdi okumamam gerektiğini anladım fakat uzun mu yoksa utanç verici mi ? Yoksa her ikiside mi ?" Dedim sinsi sinsi sırıtırken. O arada o da özlediğim bir tepki vermiş ve kızarmıştı. Zaten ardından konuyu değiştirmeye yönelik ani bir soru yapıştırdı hiç beklemeden.

"Eh yani zamandan başka bir şeyim yok aslında ama bu kadar ısrarla okunmasını istemiyorsan. . Tabii ki okurum !" Tabii o sırada cevabımı beklemeden gerginliğini atmış, sinsi bir sırıtışla süslenmiş yüzünü benimkine yaklaştırmış ve gözlerini kısarak ikinci bir soru sormuştu bile. . Bende aynı şekilde sinsi bir ifadeyle gözlerimi kısmış ve yüzümü zaten yakın olan kıza iyice yaklaştırmıştım.

"Diğeride Profesör Ekaterina'ydı küçük hanım. Tabii ki sizden sakladığım yok ama. . Bu arada sen bayağı bayağı alıştın benim hareketlerime. Baksana öpünce kızarmıyorsun bile artık." dedim sırıtarak. İşte işin amasıda söylemeye fırsat bulamamaktı. Tabii o mesafeden bunu kızın yüzüne karşı söyleseydim büyük ihtimalle hareketlerinden rahatsız olduğumu düşünebileceği için devamını getirmedim.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 9:36 pm

Yanağımı şişirip her zamanki gibi elimle yüzünü ittirdim.

- Eh böyle bir anda bunu yüzüme söylersen daha da kızarırım!

Dedikten sonra dudaklarımı ters v şekline sokup çenemi büzüştürdüm.

- Fazla kızarmamı da istemezsin değil mi?

Dedikten sonra bir an için halimi düşündüm. Gözümün önüne gelen görüntü öylesine komiktiki kıkırdadım ister istemez. Ardından yüzümü normal haline sokup konuyu inatla mektuplara getirmemeye çalışarak derin bir nefes aldım ve çocuğun omzuna yaslandım.

- Eee, ne yaptın bakalım Astronomiciyle ve iksirciyle?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 9:50 pm

Yüzümü ittiren ellere sürünerek sırıttım.

"Biliyorum ! Başka ne için yaptığımı sanıyorsun ki ?"

Sonunda ellerinden kurtulunca ki hiç istemiyordum aslında, arada bir böyle itip kakması hoşuma gidiyordu, gene sevimli bir hal almış suratına bakarak cevapladım ki bu biraz zor oldu, çünkü sevimliliğini ezberlemeye çalışırken bir yandan diyeceğim kelimeleri hatırlamak zor oluyordu.

"Şimdii sorunuza gelecek olursak küçük hanım iki dişi profesörle ne yapabilir ki ? Genel olarak zaman tatlı yiyerek ve çay içerek geçti. Ve Profesör Ekaterina'nın çayı ne kadar sevdiğini bir bilsen anında çişin gelir."

Tabii sonra suratıma sinsi bir ifade yerleştirip omzuma yatmış kızın başını okşarken bir anda oturuşumu değiştirip burnumu burnuna dayayacak bir pozisyona girdim.

"Hem benim için bir sakıncası yok tatlım. Ne kadar kızarırsan o kadar sevimli oluyorsun zira." dedikten sonra tekrar öptüm. Evet biliyorum çok yapıyorum bunu ama birini özleyince böyle olurum genelde. Bakalım şimdi kıkırdayabilecek misin ?
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 5:48 pm

Profesör Ekaterina o kadar çok mu çay seviyordu? Demek ki yılbaşında hediye olarak şarap değilde, çay götürseymişim daha iyi olurmuş... Hoş, o hediyeleri niçin götürdüm onu bile hatırlamıyorum doğrusu. Amacım birilerinin gözüne falan girmek değildi sonuçta. Annem göndermişti ben de vermiştim. Neyse. Çay dalgasına karşılık olarak ellerimi ağzıma götürdüm ve kıkırdadım. Bir kaç saniye içinde kafamın altında bir kıpırdanma oldu. Burnumu burnuna dayayn Zamiel' le şimdi göz gözeydik. Kızarma konusundaki lafından sonra yüzümde hafif bir tebessümle gözlerimi kapattım ve alnımla anını ittirdim. Yeterince ittirdikten sonra eski konumuma geçtim, omzuna yatarak.

- Eh, pardon ama alışmaya başladığıma göre artık eskisi kadar sevimli olmayacağım.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:25 pm

Nora'yı tam kıstırmıştım ki daha doğrusu kıstırdığımı düşünmüştüm ki bu sefer beklemediğim bir tepki verdi ve küçük bir tebessümle dahada yakınlaşmamı engelleyecek ve beni geldiğim yere gördecek bir hareket yaparak alnını alnıma dayayıp yavaşca geriye itti. Bende karşı koyamadan öylece bakabilmiştim sadece. Açıkcası o ufak kafa hareketinden ziyade benim oyunumu oynamasını bekliyordum ama görülen o ki hayatta farklı dönemeçlerde varmış. Uzaklaştıktan sonra basit bir hareket üzerinde neden bu kadar kafa yorduğumu düşünüp şaşırdım. .

- Eh, pardon ama alışmaya başladığıma göre artık eskisi kadar sevimli olmayacağım.

Bu seferde kafayı buna takmıştım ki omzuma yatan kız beni kendime getirdi. Ve ufaktan ona doğru dönerek burnumu kaşıyarak konuştum.

"Eh, elden birşey gelmiyor tatlım artık olduğu kadarıyla yetineceğim." dedim sırıtarak ve hafifce yanağına süründüm.

En son Zamiel Nagao tarafından Çarş. Mart 09, 2011 10:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 10:24 pm

Elimin tersini ağzıma doğru götürdüm. Kocaman açılmış ağzıma.

- Ho hoo! Beyefendi bunu da beğenmiyor bakıyorum.

Dedim ve kafamı ona doğru çevirdim, yüzümde yarım ağız, yine de ilginç bir şekildeneşeli gibi duran bir gülümsemeyle. Sonradan, iğnelemeye karar verdim. Gülerek.

- Yoksa beyefendi ondan daha da uzun olacağımdan falan mı korkuyor?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 10:54 pm

Elinin tersini ağzına götürüp aristokrat kadınlar gibi alayla güldü, haliyle onu öyle görünce dikleşip burnumu havaya kaldırdım ve elimi karnıma koyarak kalın bir sesle güldüm.

Oh hohoh ! Söz bönö nö söndönöz hönömöföndö. . Bön öslö sövdöğöm ködönö yörö yöldö börökmöm ! Sözö könöyöröm.(Siz beni ne sandınız hanımefendi. . Ben asla sevdiğim kadını yarı yolda bırakmam ! Sizi kınıyorum.)" dedim soylu ve kendini beğenmiş bir tavırla. Demek şimdide aristokratcılık oynuyorduk ? Gülümsedim ve burnunu dürttüm. .

"Ayrıca ne alakası var hanımefendi ? Bir kere boyunun böyle kalacağını bildiğim için içim rahat. Ha, uzayacak olsaydın belki endişelenebilirdim o ayrı ama ikimizde böyle bir şeyin mümkün olmayacağınız biliyoruz." dedim kafasına boyunu ölçermiş gibi bastırarak.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 11:59 am

Elini kafamdan yavaşça çektim ve kahkaha attım. Aynı sinsi gülümsemeyle tek kaşımı kaldırarak ona döndüm, gözlerim hafif kısık bir şekilde ve bacaklarımı gerdim.

- Küçük sayılırım değil mi? Uzama ihtimalim yüksek.

Dedim ve elimle ağaçtan destek alarak dizlerimi yere dayayarak doğruldum. Kollarımı da omuzlarına dayadım.

- Hmm.. Yine de bana yetişsen iyi olacak.

Dedim ve ikinci bir kahkaha atıp kendimi tekrar omzuna bıraktım. Çok üstüne gitmiyordum umarım ama eğlenceli olduğu bir gerçekti.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 1:40 pm

Kafasındaki elimi alıp tek kaşını kaldırdı ve sinsi bir gülümsemeyle vücudunu gerip daha dik bir pozisyona geçti.

- Küçük sayılırım değil mi? Uzama ihtimalim yüksek.

"Eh büyük ihtimalle uzayacaksında küçük hanım. Yalnızca tek yapman gereken beni geçmemek, yoksa bozuşuruz." dedim sinsi gülümsemesine karşı başını okşayıp sırıtarak. . O sırada dizlerinin üstüne doğrulmuş ve kollarınıda omuzlarıma dayamıştı ve açıkcası doğruyu söylemek gerekirse şu anda benden uzundu. .

- Hmm.. Yine de bana yetişsen iyi olacak.

Kızı yavaşca kendime çekip burnumu omzuna dayadım;

"Neden peki ? Eğer yetişemezsem bırakacak mısın beni ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 9:55 pm

- Sence?

Dedim "Saçmalama!" dercesine bir bakış attıktan sonra. Hoş, onunda bu soruyu ciddi bir şekilde sorduğuna inanmıyordum ama komik gelmişti işte. İlginç bakışı attıktan sonra kafamı yavaşça döndürüp meşe ağacına dayadım ve derin bir iç çektim. Bir an için kalakalmıştım ne diyeceğimi, ne konuşacağımı bilememiştim. Yine de bir kaç saniye içinde yine muzip birşeylerin kafama üşüşmesi kaçınılmaz gibiydi.

- Yani, sonuçta seni alnhaa...

Diyemeden hapşurdum. Hem de öyle bir hapşurdum ki, hapşurmak için sağ tarafa kafamı çevirdiğimde, sağımda, yerde duran bir çok kuru yaprak etrafa uçuştu. Kafamı çevirmeden elimi cebime götürdüm ve iksir dersleri için ne olur ne olmaz diye yanımda tuttuğum peçetelerden birini çıkarıp burnumu sildim. Ardından akmış gözler ve yarım bir ağızla burnumu çekerek Zamiel' e döndüm.

- Eh pardon... Ne demiştim?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 11:41 pm

"Bence ? Ben gözlerinde o şeytanlığı görüyorum. Ve o çıkan şeyler boynuzların mı ?!" diyerek görünmeye sivri boynuzları parmağımla yokladım sırıtarak. Halbuki yüzünde bariz bir "Saçmalıyorsun !" ifadesiyle gözlerinin içi gülerek bakıyordu. Ya da ben abartıyordum bu işi sanırım.

Tabi hanımefendi rahat edememiş olacak ki kafasını, zorla koyduğum omzumdan kaldırıp derin bir iç çekerek ağaç gövdesine yasladı. Ve tekrar konuşmaya başladı;

- Yani, sonuçta seni alnhaa...

Daha doğrusu konuşmayı denedi. Masif bir hapşurma gücü yaprakları savurdu. Aslında oldukca alışılmadık bir durumda ve gerçekten komiğime gitmişti, zira bu kadar ufak bir kızdan bu kadar büyük bir gücün çıkması ülkemde sık kullanılan bir komedi unsuruydu. Haliyle gülmemi tutamamıştım. O sırada zaten Nora ıslak gözleriyle, burnunu çekerek bana dönmüştü.

- Eh pardon... Ne demiştim?

Bu soruya karşılık kaşlarımı çatıp, gözlerimi kısarak meraklı bir ifadeyle baktım.

"En son mu ? Hapşuu ! dediğini hatırlıyorum. Bilmiyorum ki Nora'cığım en son benimle ilgili birşey söylüyordun ?" dedim biraz takılarak.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 9:36 am

Ne söyleyeceğimi unutmuştum. Hala düzelmemiş yüz ifademe bir de tek kaşı kaldırmayı ekledim ve dik dik baktım. Onunla ilgili bir şey mi söylüyordum. Bir süre çocuğa "Emin misin?" der gibi baktıktan sonra kafamı tekrar omzuna koydum, daha doğrusu omzuna bıraktım. Boynum bir miktar acımış olsa bile hem acıya hem de söyleyeceğim şeye omuz silktim. Kim takardı şimdi... Bir süre burnumu o konumdayken sildim sessizce. Sonradan bir şeyler hatırlar gibi oldum ama pek alakası yoktu sanırım.

- Eh şey diyecektim, yani galiba, yürürken omuzlarını kavram... Yok hayır, yürürken omuzlarından kavranmak istemezsin sanırım.

Dedim ve kafamı hafifçe çevirip pis bir gülüş attım. Ardından sol elimi saçlarına doğru götürdüm. Bu çocukla uğraşmayı seviyordum.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 10:12 am

Kalkmış tek kaşı ve dik bakışlarıyla bana dönmüştü ve bu bakışlar bir şeyi yanlış anlayıp anlamadığımı düşünmeme sebep oldu. Acaba yanlış mı anlamıştım, benim hakkımda konuşmuyor muydu ? Cevabımı alamamıştım ama şu anda pekte önemi yoktu, çünkü kız kendini gene omzuma bırakmış ve burnunu silmeye koyulmuştu. . Bende kolumu kızın omzuna atıp başımı omzumdaki başının üzerine yasladım ve hafifce dönüp kafasının üzerini öptüm. Gerçekten seviyordum bu kızı. Sevimlilik yapmasına gerek yoktu her türlü sevimliydi zaten.

- Eh şey diyecektim, yani galiba, yürürken omuzlarını kavram... Yok hayır, yürürken omuzlarından kavranmak istemezsin sanırım.
O bana pis pis sırıtırken bende gözlerimi açmış anlam vermeye çalışıyordum dediğine. O sıradada tabii kafam seviliyordu. Yavaşca elinin altına sürünüp biraz daha yanaştım;

"Ensemden tutup kaldırmadığın sürece sorun yok sanırım. Ki sen ne yaparsan yap ses çıkaracağımı sanmıyorum sevgilim." dedim bir yandan sürtünürken bir yanda hala gülümseyerek.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 4:01 pm

Ellerimi önmde kavuşturdum ve derin bir iç çektim. Defteri falan da kontrol etikten sonra kafamı koyduğum omuzda hafifçe kıpıdandım ve omuzlarımı iyice olduğum yere yerleştirdim. Elimdeki peçeteyi dıktı mve burnumu çektim.

- Eh bir sorun yok o zaman. Bir kaç seneye anlaşılır zaten.

Dedim ve esnedim. Nedense sonbahar havası insanın uykusunu getiriyordu.

- Bu havalar seninde uykunu getirmiyor mu?

Dedim rahatsız bir şekilde. Hava öyle sıcak falan da değildi aslında. Burada uyumamda sorun olacağını düşünmüyordum ama üşüyerek kalkacak olmam kesin gibiydi.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 4:38 pm

Nedense biraz durulmuş görünüyordu, sanırım sonbahar havaları yüzündendi. . Yavaşca başını dayadığı yerde kıpırdandı, bir şeylerle ilgilendi ve burnunu çekti. . Açıkcası durgunlukta ziyade kafası biraz başka bir yerde gibiydi. Haliyle bu duruma dayanamayıp sıkıca sarıldım kıza.

- Eh bir sorun yok o zaman. Bir kaç seneye anlaşılır zaten.

Yavaşca kafasını severken yüzümde belli belirsiz bir endişeyle sordum;

"Bir şey mi oldu Nora ? Çok sessiz duruyorsun. Ve merak etme ne olursa olsun sana kızacağımı pek sanmıyorum." dedim kız esnerken. Haliyle benimde esnemem gelmişti ve gereğini yaparak ağzımı bayağı bir açıp esnedim. Bir yandanda hala yanımdaki ufak kıza sarılıyordum. Sonra uykusunun geldiğini düşündüren bir soru sordu bana.

- Bu havalar seninde uykunu getirmiyor mu?

"Aslına bakarsan şu kadar zamanda ne kadar miskin olduğumu anlamış olacağını düşünüyorum." dedim sırıtırken. Hemen arkasındanda sırıtarak esnemeye devam edip gözümden gelen bir damla yaşı sildim. Ve kıza iyice sokularak hafif serinlemeye yüz tutan havayı kesmek için biraz daha kapandım ve kızın cübbesini çekerek rüzgar gelmeyecek şekilde düzelttim.

"Uyumayı mı düşünüyorsun tatlım ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Meşe Ağacı Empty
MesajKonu: Geri: Meşe Ağacı   Meşe Ağacı Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 5:35 pm

- Miskin olduğun çok uyuduğun anlamına gelmiyor sonuçta. Ayrıca...

Dedim ve çenemi yara yara esnedim.

- Ayrıca az uyuduğunu da düşünürsek...

Dedim ve duraksadım. Sağ elimi çıkardım ve dolmuş gözlerimi sildim.

- Neyse, bir şeyim yok ayrıca.

Dedim biraz neşesiz bir halde. Doğrusu kendimi kötü falan hissettmiyordum sanırım gelen uykudan olsa gerek neşem kaçmıştı biraz... Yine de mutlu olduğum gerçeğini değiştirmiyordu! Son sorusuna da aşağı yukarı kafa salladıktan sonra etraftaki her şeyi es geçerek gözlerimi kapattım. Daha soğrusu zorunda kaldım çünkü daha fazla konuşacak hatta gözümü açacak güç bulamamıştım kendimde nedense. Pardon Zamiel.

Meşe Ağacı
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki