Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

2022- Iksir Sinavi

5 posters
YazarMesaj
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
2022- Iksir Sinavi Left_bar_bleue600/10002022- Iksir Sinavi Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 4:51 pm

Kurgu: Derslerin islendigi zindandan farkli ve daha buyuk bir zindana goturulmussunuz, sessizce ogretmeni bekliyorsunuz. Hestia iceri giriyor, hepinize kopyaya karsi ozel tuy kalemlerden dagitiyor. Canindan bezmis bir sekilde konusmaya basliyor..
Sure: Bir hafta
Derecelendirme: Olağanüstü, beklenenin üstünde, uygun, zayıf, felaket, ifrit.

-Yazin! Ve o lanet ellerinizi cabuk tutun, 5 soruluk teorik sinavdan sonra bir de uygulamaya tabii tutacagim!

1. Yanik iksirinde kazaninizin erimemesi icin ne yaparsiniz?
2. Kemik yaratici iksirin normal sartlarda kemik yaratmasi ne kadar sure alir?
3. Petrificus Totalus buyusunun panzehiri olan iksiri aciklayiniz.

-Evet Bay Green anlatmadigimi biliyorum, ama hatirlatirim ki o kitaplari sandiginizda agirlik olsun da kas yapin diye aldirmadik, okumakla yukumluydunuz!

4. Lacan Ozu nedir?
5. Hakikat Iksirinin ana maddesi nedir?

-Evet, bunlari adam akilli cevaplayin, kapa ceneni Green, herkes bitirdikten sonra uygulama zindanina gececegiz, İske-Büy yapacaksiniz.

Not: Cevaplar icin surayi kullanabilirsiniz, alin size en rahatindan kitap acmali sinav heheh, Cevaplarinizi yazdiktan sonra kemik iksiri uygulamasini da ekleyin mesajinizin sonuna. Bir hafta sonunda herkesi teker teker degerlendiricem, bundan onceki derslerde davranislarinizi da goz onunde bulundurarak.
http://rptimez.bossforum.org
Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Gryffindor 5. SınıfBina Quiddich KaptanıGryffindor Sınıf Başkanı
Oliver Koven

İş/Hobiler : Quiddich oynamaya bayılır, harika bir vurucudur, sınıf başkanı da ohhhmis...
Lakap : Kaptan, Başkan

Karakter Sayfası
Para:
2022- Iksir Sinavi Left_bar_bleue1000/10002022- Iksir Sinavi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Süper egosu ve kasları ile kavgacı bir kişiliğe sahip
Rp Yaşı: 14

2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: Geri: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 9:03 pm

Spoiler:

(burdan kopya çeken Slytherinleri bir bir döverim) İske-Büy'ü de araştırdım bulamadım sinirlendim. Onun yerine şu kemik çıkarıyıcı yapıcam...

--Rp in--

Kağıdı kadına verdikten sonra gerilip kazanın tekinin yanına gittim. İske-Büy falan diyordu ama bence her türlü kemik çıkaran iksiri kabul edebilirdi sanırım. Hatırladığım kadarıyla iske-büy kemik büyütüyordu... Her neyse... Yaktım altını kazanın, bu sırada armadillo safralarını yardım. Safranın içindeki sıvı derisinden daha yararlıymış diye okumuştum. Kazanı kontrol ettim hala kırmızı olmamıştı. Kedi tüylerini kenara koyup top böceklerini ezdim. Ezilmiş olunca iksire daha çabuk etkisini vereceğini düşündüm. Hem böcekler kıpır kıpır olduklarından kaçma riskleri de vardı. Kazan sonunda kırmızı renge gelince safrasuyunu içine boşalttım ve onları karıştırmak için sağa doğru karıştırmaya başladım. Beklediğim gibi karışır karışmaz mavi olmuştu rengi. Sonra da kedi tüylerini ekleyip tam tersi yöne karıştırdım ve yeşil oldu hemen. Ben de kaynatmaya başladım.Top böceklerinin pestilini çıkardığımda kazandaki sıvı mor renk olmuştu. Ezilmiş böcekleri parçalayarak attım kazana ve onları da içinde ezercesine karıştırmaya başladım. Sıvıya daha çabuk adapte olabilsinler diye ki zaten sonunda turuncu renk oldu. Kendimden emin bir tavırla iksir şişesine koydum ve profesöre bunu da teslim ettim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
2022- Iksir Sinavi Left_bar_bleue100/10002022- Iksir Sinavi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: Geri: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimeSalı Şub. 15, 2011 2:45 am

Spoiler:

Daha sonra kazanın başına geçip sıvıyı kırmızı olana kadar kaynattım. Daha sonra armadillo safralarını ekleyere saat yönünde bir kere karıştımdım ve mavi renge döndü, hiç beklemeden kedi tüylerini(evet bu sefer kendiminkileri değil.) atıp bu seferde saat yönünün tersine karıştırdım ve rengi yeşil oldu. Daha sonra kaynayan karışım mor olana kadar bekleyip top böceklerini içine bir bir yuvarladım. Bunu yapmaya bayılıyorum çünkü. Sonuncuyuda atıp turuncu renk alana kadar karıştırdım kazanı ve sonunda iksirim hazırdı. Evet zaten yapımı kolay bir iksirdi ve bu sefer iki kolum varken çok daha kolay olmuştu işim. Kepçeyle, sıvıyı küçük bir şişeye doldurup ağzını kapadım ve madama uzattığın kağıtla şişenin arkasından gülümseyerek sessiz ama hızlı adımlarla bahçenin kuytu köşesine doğru yol aldım. Ne vardı yani her sınavdan sonra aynı şekilde, aynı yerde kendimi sigarayla ödüllendiriyorsam ?
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
2022- Iksir Sinavi Left_bar_bleue1000/10002022- Iksir Sinavi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: Geri: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimeSalı Şub. 15, 2011 5:31 pm

Büyük bir stres altında sınava girdim, hafıza problemim falan olmamasına rağmen, o iğrenç malzemeleri ellemekten Nefret Ediyordum. Gerçekten, süper sinir bozucu bir durum ki, özellikle o top böceklerinin olduğunu yapmasak, çok iyi olacaktı, çünkü muhtemelen sınav sırasında Zamiel bana yardım etmeye kalkarsa, ikimiz içinde pek iyi olmazdı. Neyse, neredeyse merdivenlerden kayarak inebileceğim bir hızla aşağıya indim ve kendimi sınavın yapılacağı zindanın önünde buldum. Yutkundum ve derin bir nefes aldım. Hazırdım sanırım. Kapıyı sertçe ittirdim, bir miktar açıldı ve içeri girdim. Bir kaç kişi çoktan gelmişti bile, ben de kendime güzel bir yer buldum ve kuruldum. Bir süre profesörün açıklamalarını ve içeriye insan girmesini bekledikten sonra Hestia bize birer tane kalem dağıttı? Niye ki bu kalemler şimdi? Diye düşünürken yanımdaki kızın süper bir hayal kırıklığı ile kaleme baktığını görünce, kopya meselesinden olduğunu anladım ve gereksiz bir iç çektim. Sonunda önümde bir parça kağıt ve özel bir tüy kalemle, sorulara kaldım... Teorik sorun değildi... Şimdi bakalım.
İlk soru... Hemen çiziktirdim, gerçekten, talimatları hatırlamak zor değildi.

Spoiler:
Gelelim ikinci soruya. Kemik yaratıcı iksir. Şu sinirlerimi bozan Zamiel' in yardımına muhtaç kaldığım psikopat Hestia' nında kollarımızı erittiği iksir. Pff, çiziktirdim.
Spoiler:
Üçüncü soru. Petrificus Totalus? KSKS ile aram pek iyi değil ama, yine de cevabı bildiğimi farketmem, kıkırdamama sebep oldu.
Spoiler:
Dördüncü soru. Lacan özü mü? Tamam, bunun için biraz düşünmem gerekiyordu... Laçan, laçan... Son ders! Şu psikopat Mike, bizim binadaki, şimdi hatırladım!
Spoiler:
Yani sarıydı değil mi? Hatırlamıyorum fakat öyle olmalıydı. Kendimden memnun bir şekilde beşinci soruya geçtim. Hakikat iksiri? Zaten isminden aklıma geliyordu ki...
Spoiler:

Bütün cevapları hallettikten sonra derin bir nefes aldım gülümseyerek arkama yaslandım, tamamdır! Kolay kısmı geçtik... bir süre yazdığım şeylere bir göz gezdirdim, ardından ayaklandım ve profesörün yanına gittik. Gelelim zor kısma... Bir süre daha bazılarının yazmasını topluca bekledikten sonra iksirci eşliğinde zindan değiştirdik. Kendime önlerde bir tane kazan buldum ki, profesörü daha rahat görebileyim. İksirci iske-büy yapacağımızı söylediğinde resmen başımdan kaynar sular indi. Şu Zamiel' in yardım ettiği değil miydi o? Lanet olsun, bu sefer yanımda peçetede yok. Neyse, bir şeyler yapacaktım artık... Derin bir nesef aldım ve kazana, sıvıya ve malzemelere baktım. İlk önce kazanın altınadki odunu elimle çevirdim ki, biraz daha alevlensin. O işi hallettikten sonra zaten kaynaması çok uzun sürmedi. Kaynamaya başlaıktan sonra da bir süre baktım, kırmızıya dönene kadar. Sonra sol elimle armadillo safralarına uzandım. UZandım ve bir süre öyle beklemek zorunda kaldım, çünkü o iğrenç şeylere baktıkça gerkeçten dokunasım gelmiyordu. Gözlerimi sağımdaki iri yarı çocuğa çevirdim ve elimi safralara daldırdım, vıcık vıcık safraların arasından tutabildiğimi tuttum ve çok hızlı bir şekilde kaldırıp kazanın içine attım. Eğer bir miktar daha savurasaydım muhtemelen şu an kazanın içinde değil, iri yarı çocuğun cebinde falan olacaktı herhalde. Neyse, bunun iyi geçtiğine sevinerek sağ elimle tahta kaşığı kavradım ve karıştırmaya başladım. Karıştırdım karıştırdım... Ta ki mavi oalna kadar. Bir saniye yoksa yeşil mi olacaktı. Gaaah, beynim bulandı bir anda ve ne olacağını şaşırmama rağmen, mavide durmaya devam edip temiz ve sağ elimi kedi tüylerine attım. O an aklıma, geldi, kedi tüyü eklendikten sonra yeşil olacağı. Aklıma gelen gibi yaptım, kedi tüylerini ekledikten sonra tekrar karıştırdım bu sefer ters yöne, bu sefer yeşil olana kadar. Şimdi zor kısma gelelim.

- Top böcekleri.

Diye mırıldandım ve gözlerimi iğrenç böceklere yönlendirdim. Aman tanrım az önce bir tanesi kıpırdamış mıydı? AAAH Hayır, ben bunları kesinlikle ve kesinlikleve kesinlikle elleyemezdim, onun yerine arkamı yaslanıp sınıf tekrarlamaya razıydım. Oturdum ve arkama yaslandım, armadillo safralarını ellediğim sol elimi bir yere değdirmeey çalışarak. Evet, bir tanesi kıpırdıyordu ve gayet da hareketli görünüyordu, her zamanki iğrenç görüntüsü dışında tabi. Bir süre öylece bekledikten sonra solumdan iki kız ellerinde minik şişelerle geçtiler. Bitirmişlerdi.... Yapmak zorunda olduğumu düşüne düşüne ayakladım ve elimi topböceklerine attım. Elime gelen nedense o tek hareket eden oldu ve elim titredi, aynı anda da çok kötü bir çığlık attım tabi ağzım kapalı olduğundan, ıkınıyormuşum gibi bir ses çıktı. Dayanamayacağım diye düşünürken, elimi kazanın üstünde buldum ve böceği bıraktım. Bırakır bırakmaz öğürtüler çıkararak elimi masaya sürte sürte sildim. Profesörün ne diyeceği umrumda değildi, ben onun iksirini yapıyordum işte! Elimi masanın temiz taraflarına sürmeye devam ederken Kaşığı sağ elimle tekrar tuttum ve daldırdım, neredeyse tamamdı. Çok uzun bir süre geçmeden karıştırdığım sıvı turuncuya döndü. Derin ve sıkıcı bir nefes alarak artık daha temiz olduğunu düşündüğüm sol elimi minik şişelerden birine attım ve kaşıkla çok yavaş bir şekilde sıvıyı doldurdum. Şişenin yeterince dolduğunu düşünür düşünmez tıpasını kapattım ve son hızla profesöre seğirtip, tiksinç bir bakışla iksirciye iksiri uzattım ve tek kelime etmeden tuvaletlere doğru seğirttim.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: Geri: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimeÇarş. Şub. 16, 2011 3:49 pm

İksir! Teorik gerektirmeyen ve basit olduğunu düşündüğüm zevkli ders! Nasıl kokacağı hiç belli olmayan ve sürekli renk değiştiren değişik sıvıların içine farklı farklı şeyler katıyorsun ve ta-dan! Karşında iksir! Şimdi ise, sene boyunca ilginç deneyimlerimin olduğu iksir dersimin, çatlak olmasına rağmen sevdiğim profesörünün yaptığı zevkli geçeceğine dair izlenimlerimin bulunduğu iksir sınavı. Şans getirsin diye sabah kahvaltıdan minicik bir kavanoza aktarıp iç cebime attığım kızarmış patlıcanları bir kaç sefer dürtüp, zindan merdivenlerinden aşağıya doğru yollandım. Islık çala çala ve ilginç dönüşlerde bulunarak aşağıya indim, ne yazık ki yanımda kimse olamdan. İksir sınıfının kapısını açtım ve... Hayal kırıklığı. Hem de nasıl hayal kırıklığı. Herkesin önünde birer kağıt ve profesörün elinde kopya-karşıtı olduğunu tahmin ettiğim tüy kalemler. Orada yere diz çöküp ellerimi kafamın arasına alabilir ve lanet olsun diye haykırabilirdim, yine de kendimi tuttum ve elimi cebime atıp minik bir saç bandı çıkardım. Homurdanarak ilk önce gözlerimle Baudoin' i aradım. Henüz gelmemişti sanırım. Noelden sonra biraz daha iyiydik fakat sınava birlikte gidecek kadar affedememiştik birbirimizi. Her neyse, uzun ve dalgalı saçlarımı toplayarak kendime bir Ravenclaw' ın yanında yer -şans getirirdi belki?- buldum vesandalyeye kurulup profesörün kalemleri dağıtmasını bekledim. Çokta beklemedim, kısa fakat sıkıcı geçecek olan sınav önüme gelene kadar. Sadece beş soru vardı ve inanılmaz derece zor gözükmüşlerdi gözüme bir an için. Daha önce işlediğimiz şeylerden olduğu gibi alakası olmayan konularda vardı, cevabımı da profesör kitaplar boşuna yok dendiğinde anladım. Lanet olsun! Nasıl yapmamı bekliyorlardı ki? Onlara en mükemmelinden bir iksir verebilirdim, basit cevaplar değil. Terleye terleye sınava döndüm ve aklıma gelenleri teker teker yazmaya başladım.

Spoiler:

İyi en azından hepsine bir cevabım olmuştu! Kağıda doğru kötü bakışlar atarak cevapları tekrar tekrar okudum, hala emin olmadığım cevaplar vardı -hepsi!- Sanırım yedinci okuma seansımda son kalanın ben olduğunu farkettim ve profesöre zor anlar yaşatmamak amacıyla ayaklanıp kağıdı verdim buruk bir yüzle. Baudoin geldiyse bile yine kaçırmıştım iyi mi... Son çıkan Hufflepuff lı olmasına rağmen tanımadığım kızın arkasına takıldım ve hep birlikte başka bir zindana yöneldik. İkinci zindana girmemle yüzümde bir sırıtışım belirmesi bir oldu, kötü bir yazılı sınavın ardından sonunda iksir yapımı! Hemde şu kollarımızı erittiği komik anda yaptırdığı iksir. Güzel! Bu sefer daha hızlı yapacaktım, ne olsa iki kolumda sağlamdı ve bir an öncede bitirip çıkmam istemem de.... Cabası. Etrafıma bakınmadan kendime hızla bir yer seçtim ve kuruldum. Başlamadan önce son bir kez etrafıma bakındım. Bulunduğum yerden Baudoin hala görünmüyordu, acaba gelmemiş miydi? Kaçırması da neredeyse imkansızdı ama... Derin bir nefes alarak iksir yapımına yoğunlaştım ve başladım. Armadillo Safrası, Kedi tüyü ve topböceği, kaynayankazan ve kaşıkla kepçe tamamdır! İlk önce sıvının kaynamasını bekledim ve sürekli kontrol ettim, kırmızı olana kadar. Kırmızı olduğunda hiç vakit kaybetmeden armadillo safralarına elimi daldırdım ve bir tanesini tuttuğum gibi kazana attım, ilk başta içindeki hava yüzünden yüzeye çıkan safra dibe gitsin diye kaşığı aldım ve safraya bastırarak kazana daldırdım. Saat yönünde mavi oluncaya kadar karıştırdım.Kaşığı çıkarmadan elimi kedi tüylerine attım ve bir miktar tüyü yavaş yavaş yapışan elimden kazana doğru akatardım ve bu sefer tam tersi yönde karıştırmaya başladım. Yeşile döndükten sonra bir miktar daha karıştırdım, tam istediğim gibi bir yeşili aldığımda ise ters yöne doğru şaığı döndürüp dönen sıvıyı durdurdum ardından kaşığı çıkardım ve yavaş yavaş renk değiştirmesini izledim. Mora yaklaşmışken önlerden garip ses duydum, ne olduğunu açıklayamadım. Konsantremi bozmuştu fakat mor olduğu gözüme çarpar çarpmazda elimi topböceklerine atıp bir tanesini kazana attım. Turuncu olması için karıştırmama gerekliydi, kaşığı alıp yavaş yavaş karıştırdım ve turuncu olur olmaz kaşığı çıakrıp elime kepçeyi aldım. Derin bir nefes aldım ve diğer elimlede minik şişelerden birini elime aldıktan hemen sonra kepçeyi daldırarak şişeye dikkatlice boşlattım. Her seferinde ya taşırırdım ya da dökerdim, fakat bu sefer gayet başarılıydı. Kepçeyi erime ihtimalini göz önüne alarak sıvıdan çıkardım ve bir kenara koyduktan sonra minik bir tıpa alıp dikkatlice şişeyi kapattım. Her şey tamamdı. Hafif gururlu bir tavırla profesöre doğru ilerledim ve eline minik şişeyi bırakıp bir reverans yaptım. Gülümseyerek zindan kapısına doğru ilerlerken Baudoin' i aradım ama...
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
2022- Iksir Sinavi Left_bar_bleue600/10002022- Iksir Sinavi Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
2022- Iksir Sinavi Empty
MesajKonu: Geri: 2022- Iksir Sinavi   2022- Iksir Sinavi Icon_minitimePtsi Şub. 21, 2011 5:29 pm

Oliver Koven - Beklenenin Ustunde
Zamiel Nagao - Olaganustu
Eleonora Esta - Beklenenin Ustunde
Monique D'or - Uygun

-Buradan sonraki liste girmeyip bir onceki derslerini goz onunde bulundurdugum ogrencilere aittir-

Cassie Quatra - Beklenenin Ustunde
Charlotte Woods - Uygun
Baudoin Toussaint - Uygun
Michael Wonder - Ifrit
Xizan Phoenix - Uygun
Stanley Plague - Uygun

Mart'in birine kadar ozel mesaj atabilirsiniz.
http://rptimez.bossforum.org

2022- Iksir Sinavi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2022 BD Sınavı ~
» 2. Donem Iksir Dersi - Kemik Yaratici Iksir
» '22 Astronomi Sınavı
» Kehanet sınavı
» 2022 Gecenler/Kalanlar/Sinif Tekrari Yapacaklar