Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

I. Dönem Astronomi Dersi

+4
I. Monique D'or
E. Eleonora Esta
Cassie Quatra
Marcelline K. Nadine
8 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
I. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000I. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
I. Dönem Astronomi Dersi Empty
MesajKonu: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 11:11 pm

Dersliğin kapısına ulaştığımda henüz çok erkendi. Bu dah ilk ders olduğundan ve dersliği bir kaç salak gerekçe için ödünç almak zorunda kaldığımdan -bu gerekçelerden biri kuleleri cinayet sebebiyetiyle kullanamıyor olmamdı- dün, şu elimdeki anahtarı bulmak için bütün Hogwarts' ı dolaşmış olmam, gerçekten çok sinir bozucu. Hadi bakalım, ödünç aldığımız Aritmansi sınıfının durumu ne imiş...
İçeriye girer girmez öksürmeye başladım. Kısalan ve grileşen saçlarımda arkasından refleks vari bir şekilde geldi tabi. gerçekkten sinir bozucuydu. Elimi iç cebime atarak koyu renk asamı çıkardım.

- Aklapakla!

Bir anda tozlar uçuşmaya ve ardından solmaya başladılar. Gerçekten, çok daha iyi görünüyordu. Hala etraftaki gereksiz kitapları saymazsa. Bu hayatında vereceğim en sıkıcı astronomi dersi olacak gibiydi. Pratik yapamayacağımız için, zavallı çocukların canını sıkmak zorunda kalacağım, ne ala! Umarım bu sefer eğlenceli bir kaç minik çıkardı da, sıkıcı teorik ders biraz daha güzelleşirdi! Çok zaman kaybetmeden geniş kürsünün üstünde duran masaya geçtim ve tahtaya dönüp asamı salladım.

*Tia Ekaterina Kurae*

Güzel. Artık ismimi ezberlemek zorunda değiller. Ne zaman odamda not hazırlamaya kalksam masaya tırmanıp yatan Ninoa yüzünden hazırlayamadığım notlarımı hızlı bir şekilde halledebilmek için elimdeki iki kitabı özenle masaya koyup açtım ve cebimdeki tüy kalemini çıkardım. Sınıftaki mürekkebi bulmak için etrafa çok bakınmam gerekmedi, masaya en yakın olan camın kenarında bir şişe mürekkep bulmuştum bile. Kitaplardan birinin arasında duran temiz ve boş kağıtları çıkardım ve sandalyeme oturdum... Bir anda aklıma kötü bir ihtimal geldi, ya öğrenciler aritmansı sınıfına gelmeyi unuturlarsa? Her neyse, elbette gelen olurdu, gelenlerde diğerlerine salaklıklarından haberdar ederlerdi. Sınavdan kalmaları pek hoş olmazdı çünkü. Çok geçmeden kafamı salladım -O sırada saçımın hala kısa ve gri olduğunu farketmiştim, çok beklemeden uzadılar ve siyahlaştılar eskisi gibi- ve önümdeki nota gömüldüm. Umarım bir na önce hallederdim.

RP Out: Sınıfta 5 kişi olduğunda derse başlayacağım. Dersin ortasında girebilirisiniz, fakat dersinin sonunda vereceğim bina puanlarınız bun bağlı olabilir dikkat edin :3

En son T. Ekaterina Kurae tarafından Salı Şub. 01, 2011 12:59 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Kadın Mesaj Sayısı : 42
İş/Hobiler : Saçmalamak
Lakap : Cass, Mika

Karakter Sayfası
Para:
I. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000I. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Çok saçma ve eğlenceli bir canlı.
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:23 am

Yavaş adımlarla Astronomi sınıfına doğru ilerlerken Cassie'nin keyfi yerinde gibiydi. Sonuçta Astronomi fena bir ders sayılmazdı, gökyüzünü falan inceliyorlardı değil mi? Ya da Cassie öyle umuyordu çünkü bu derste böyle şeyler yapılması daha mantıklı görünüyordu ama burası Hogwarts olunca her şeyi yapabilirlerdi.

Yeterince boş görünen sınıfa girip yerine geçti. Profesör çoktan sınıfa girmiş kendi işlerini hallediyor gibi görünüyordu. Öğrenci azlığı biraz kötü görünüyordu, biraz daha öğrenci gelse en azından konuşacak birileri olabilirdi.
http://theaphrodi.blogspot.com/
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 11:53 am

Oha kağıtta gerçekten aritmansi sınıfı mı yazıyor? Aritmansi profesörürün hasta olduğunu düşünüyordum... Tek kaşım kalkık birşekilde aritmansi sınıfını bulmaya çalıştım, ders astronomi olduğu için kafama biraz karışmıştı tabi. İşin kötü tarafı günün ortasında astronomi dersinin işi ne? Gece olduğunu ve teleskopla yıldızlara baktığımızı sanırdım. Neyse bir sorun olmalı ama, şimdilik ilgilenmiyorum. Aritmansi sınıfını bulup içeri girdiğimde sınıfta sadece bir profesör ve tılsım dersliğinde gördüğüm gryffindorlu kız vardı. Profesör bile o kızdan çekici geliyordu, neyse. Çok sesimi çıkarmadan yine orta sıralardan bir tanesini seçtim ve oturdum. Profesör bir şeylerle uğraşıyor ve sinirli gibi görünüyordu, ona bakarken farkettim. Arkasındaki tahtada bir isim yazıyordu. Tia Ekaterina Kurae. Profesörün ismi olmalıydı, ne kadar ilginç... Hoş, benim ilginç demem biraz saçma kaçar, ne de olsa iki ismimde, soyadımda E ile başlayan hayatta gördüğüm en salak isme sahibim... Gerçekten, Enrichette ne demek ki?
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:09 pm

Aritmansi sandığım ders için, aritmansi sınıfına girdiğimde sabahki Tılsım dersindekilerle karşılaşmam, benim için pek hoş bir deneyim değildi doğrusu. Özellikle hareketlerine anlam veremediğim şu siyah saçlı Slyhetinli kız... Her neyse, ona yine bulaşmaya niyetim yok. Bu sefer Gryffindorlu kıza yaklaşmaya karar verdim, yanlız olmak iyi bir şey değildi doğrusu ve Tılsımda olduğu gibi sıkılmak istemiyorum. Yanındaki boş sıraya geçtim ve ders programına son bir bakış attıktan sonra çantama atacaktım ki... Aklıma değişik bir şey geldi. Babam burada okurkenki aritmansi profesörüyle, şimdiki aritmansi profesörünün aynı olduğunu söylemişti. E bu kadının süper yaşlı olması lazım? Ya da bir saniye, kadın bile olmaması lazım, erkek olmalıydı! Elimi tekrar çantaya atıp ders programını çıkardım ve acı gerçekle karşılaştım. Artimansi dersliğindeki Astronomi dersi. Sanırım az önce sayılarla kurduğum hayallerim yıkıldı evet. Bu değişikliğin verdiği sıkıntımı yüzüme yansıtmamaya çalışarak yandaki Gryffindorlu kıza döndüm.

- Bugün değişik ve sıkıcı gibi, değil mi?

Belki beni tılsım dersinden hatırlar umuduyla, biraz da, yoksa komik olabilirdi.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
I. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000I. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:43 pm

Ve favori derslerimden biri daha...ASTRONOMİ!!! Tamam...çoğu kişi için sıkıcı olabilir ama bence eğlenceliydi.Hocamızı biraz süzdüm.İlk bakışta tatlı gibi duruyor.Lakin iç dünyasını bilemeyiz.Görmüş geçirmiş bir ifadesi vardı.Immm...Biraz bilgelik havası veriyor.Etrafa biraz göz gezdirmeye başladım.Belki tanıdık bir yüz görürüm diye...
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:44 pm

Kocaman gözlerini yanındaki Hufflepuff'lı kıza dikti. Şimdi bu kız onunla mı konuşmuştu yoksa Cassie'ye mi öyle gelmişti? Vay be, çevremiz de genişliyor. Cassie'yle konuşmamışsa da önemi yoktu, Cassie onunla konuşurdu.

"Sıkıcı, dersler bazıları dışında hep sıkıcı oluyor zaten... Biraz daha hokup pokus yapsak ne olurdu sanki?"

Doğru ya onlar hokup-pokus okulundaydılar ama derslerinde ya iksir falan yapıyor ya da küreleri dikizliyorlardı, nerde bunu asa sallaması? Ah, büyüyünce yapacaklardı dimi bunu... Puffff... Kafasındaki hesaplaşmayı kısa bir süreliğine dondurup kızı süzmeye başladı.

"Seni görmüştüm. Tılsım dersinde miydi, öyle bir şeyde. Hımm... Şey ben Mikayla Cassie Quatra ama sen istediğini diyebilirsin. Senin adın ne sıkılmış kız?"
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
I. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000I. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:51 pm

Gözüme Nora çarptı.Onunla biraz konuşmak isterdim gerçi ama işte çekingenlik duygusu beni yiyip bitiriyordu.Peh...Keşke Zamiel gelseydi...Ama sıkıntıdan patlamamak için Nora'ya yaklaştım.
"Sanırım kafanı kurcalayan bir soru var?" dedim.Yoğun düşüncelerde kaybolmuş gibi duruyordu.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 1:06 pm

Gryffindorlu kız, öylesine rahat konuşunca, kıkırdamadan edemedim doğrusu. Göründüğünden daha iyi bir kişiliği olmalıydı. Her neyse.

- Evet Tılsım dersiydi.. Yani sanırım!

Dedim ve sonuna "Ehe-ehe" tarzı bir ses ekleyip biraz durakladım. Komik görünüyordum sanırım ya, neyse bu pekte önemli değil.

- Isabeau Monique D'or. Tanıştığıma memnun oldum Cassie!

Dedikten sonra tekrar kısaca kıkırdadım. Nedense kıkırdamadan edemiyorum bugün... Arkasından tokalaşmak için elimi uzattım, biraz dalga geçecersine resmiyet katmaki hem komik hem önemli bir ayrıntı olabilirdi....
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:29 pm

Yanıma yaklaşan Stan' i farketmemiş olmamakla birlikte, bir anda yanımda konuşan biri, irkilmemi sağlamıştı. Ani bir hareketle oturduğum yerde geriye doğru kaydım ve kafamı Stan' e çevirdim. Gözlerim faltaşı gibi açılmıştı ve Stan' e kilitlenmişlerdi. İrkilmeden salgıladığım adrenalin seviyesinin biraz dengelenmesini bekledikten sonra derin bir nefes alıp, daha sakin bir yüzle sorusuna cevap verdim.

- Ah.. Pardon bir an, irkildim ki farketmiş olmalısın. Kafamı kurcalayan şey o kadar da önemli değil, isimler sadece...

Dedim ve kısa bir bakış attım. Bunu niye yaptım bilmiyorum. Hafif bir tebessümle yüzümde, devam ettim.

- Otursana. Profesörün işi biraz daha uzayacakmış gibi duruyor...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:33 pm

Yeter...Korkunç görünmek bir artı mıdır yoksa eksi mi?Buna bir cevap alamadım kendimce.Nora'nın yanına oturdum.
"Heh...İsimler garip olabiliyor.O değil de sen benim soyadıma bak,Veba?! Daha ne ilginçler vardır...Korkuttuysam özür dilerim" dedim.Umarım bu dış görünüş sorun olmaz.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:46 pm

- Haha, merak etme korkutmadın... Yani, fazla dalmışım, sadece irkildim.

Dedim ve nedense çocuğu rahatlatmak istercesine gülümsedim. Refleks gibi. Aslında bendeki gülümseme bir insanı ne kadar rahatlatırdı bilemiyorum. Yine de, gülümsedim işte.

- Bilmiyorum, her insanın ismini kendisini yansıttığını düşünmüyorum bazen...

Dedim ve kendi soyadına verdiği tepkiden kıkırdadım.

- Mesela ben sana ilginç bir tane söyliyeyim. Tam adım Enrichette Eleonora Esta, üç "E" kendilerini pek sevdiğim söylenemez... Anlamları bile bana uymuyor diyebilirim. Eğer arka arkaya söylersen, doğudan gelen yönetici ışık anlamına geliyor ismimki... Saçma...

Dedim. Böyle demek bile komikti her neyse.

- Kafama takılan şu...

Dedim ve başımla ileriyi doğru gösterdim, tahtayı yani.

- Tia Ekaterina Kurae... Yanlış bilmiyorum Tia prenses ve Ekaterina masum kişi demek... Fakat Kurae' yi daha önce hiç duymamıştım... Acaba isimlerin insanları yansıttığı zamanlar oluyor mu...

Dedim, cümlenin sonlarına doğru sesim kısılmıştı. Haha, çok konuşuyordum, uzun zamandır bu kadar uzun konuşmamıştım sanırım. Profesör gittikçe gizemli ve ilgi çekici gelmeye başlamıştı...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:51 pm

Değindiği noktalar gerçekten mantıklıydı.Ama isimlerin kişileri yansıttığı doğru mudur bilemem...Şahsen benimki ailesel birşey."Veba" soyadının hikayesi bizim aileden çoğu bireyin hastalıklarla uğraşmasından dolayıdır.Bunu biliyordum.
"Eh,profesörün baş harflerinden 'TEK' çıkıyordu.Tamam,komik değil ama ilginç.Benimkine gelince,'Veba' bizim ailenin geçmişte yaptıklarından dolayı verilmiş bir soyaddır.Hepsi çeşitli hastalıklara çözüm bulmuş,abudik gubidik iksirler keşfetmiştir.Yani benim bildiğim bu.Ha belki başka hikayeler vardır.Bunları bilemem.Tüm bildiklerimi babamın mektubuyla öğrendim..." dedim.Sohbet gittikçe daha eğlenceli bir hal alıyordu.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 3:04 pm

"TEK" komik değil dese bile gerçekten söylendiğinde komik duruyordu...

- Bir de bakış açısıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum, belki gerçektende yansıtıyordur ha? Mesela seninsoyadını ele alırsak, belki ailen için veba, aradıkları fakat çözüm bulamadıkları hastalıktır, ya da, uğraşıp eniyi çözüm bulabildikleri... Aslında göründüğünden iyi bir anlam taşıyor olabilir... Hoş, pek kişilikle bir alakası olmasa da...

Dedim ve hemen arkasından profesöre göz attım. Bir an için saç renginin değiştiğini düşündüm, sanki siyah saçları mavileşmişti bir süreliğine fakat, ışık yanılması falan olmalıydı. Yine de merakla bakmayı sürdürerek tek kaşım kalkık bir şekilde Stan' e konuşmaya devam ettim.

- Belki de profesörün kendini beğenmiş bir yapısı vardır... Tia buna uyuyor fakat, masum kişi için yorum yapamayacağım... İkisini birlikte düşünürsekte... En azından dışarıdan öyle görünmüyor.

Dedikten sonra iki kaşımı da kaldırıp gözlerimi Stan'e diktim.

- Sence?
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 4:08 pm

Tek kaşı kaldırmak...Hımmm.Şüpheci bir ifade.Hemen birşeyler düşündüm.
"Bana kalırsa egoist bir yapısı yok.Ama tanımalıyız.Önyargılar bazen insanı çok zor durumda bırakıyor." dedim içtenlikle.Nora gerçekten iyi yerleri yakalıyordu.Ayrıntıcı bir insan olsa gerek.
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 4:10 pm

Cassie tüm samimiyetiyle sırıtarak kendisine uzanan eli sıktı.

"Monique... Güzel bir ismin var.Bana Kim Possible'daki esmer kızı hatırlatıyor. O kızı da severdim. Tabi sen açık tenlisin ama seni de sevebilirim.Sonuçta insan insandır."

Yeniden sırıttıktan sonra ne diyeceğini düşünmeye başladı. Ne diyebilirdi ki? İletişim kurmak onun işi değildi. Saçmalamak onun işiydi. Ama iletişim kurmadan da yaşayamıyordu işte.

"Astronomi sever misin? Gökyüzü, gezegenler vs. vs."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:09 pm

"Önyargılar bazen insanı çok zor durumda bırakıyor." doğru söylemişti. Önyargıyla yaklaşan bir insan olarak ben, bunun canlı kanıtı olmalıyım. Derin bir nefes alıp düz saçlarımı karıştırdım. Ara ara profesöre bakıyordum. Kafasını kaldırmadan yazıp duruyordu... Sanki.. Tekrar mavileşmşti saçı... Gözlerimi kadından ayırmadan elimi Stan' e doğru salladım.

- Stan... Profesörün saçı sence de biraz garip görünmüyor mu?
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:15 pm

Profesöre doğru dikkatlice bakmaya başladım.Ah evet...Şu saç.Harbiden renk değiştiriyordu.Acaba?! Yorumlayamıyorum. Nora'ya döndüm.
"Evet! Bu profesör hakkında neler biliyosun ?" dedim.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:24 pm

Stan' in sorusu garibime gitmişti. Profesör hakkında tek bildiğim...

- Dış görünüşü, karşımızda harıl harıl yazıyor olması dışında yeni biri olduğunu duydum, en azından, şu tılsım dersinde bahsettiğimiz Hestia' dan daha yeni...

Dedim ve durdum. Gerçekten bu kadın hakkındadaha fazlasını bilmiyorum. Belki Stan...

- Peki sen?
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:31 pm

"Ben bu okulda hiçbir şey bilmiyenlerdenim...Aslında her dedikoduğu işitirim.Ama bazen asılsız olur.Bu kadın hakkında hiçbir şey bilmiyorum.Ama çok şüpheli bir tipi var.Çok masum...Gerçekten ilgi çekici.Aslında bir özelliğim var ama sır olarak kalmalı.Yakın zamanda öğrenirsin...Şimdilik hocayı incelemek en iyisi." dedim.Acaba fazla şey mi söylemiştim?
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:33 pm

Gülümsedim. Kim Possible demişti, o şeyi annemle izlerdik ya, çok uzun zaman olmuştu. İnsan insandır kısmı biraz kafamı karıştırmıştı ya, neyse. Astronomi..

- Astronomi... Bayılmam ama çok küçükken, henüz daha ne olduğumu bile bilmezken astronot olmak istediğimi hatırlıyorum, geceleri çıkar babamla yıldızları sayardık...

Dedim ve derin bir iç çektim. Galiba astronomiyi sevebilirdim. Derin ve uzak uzay, ilgi çekici geliyordu doğrusu.

- Sanırım seviyorum diyebilirim ama dediklerim kesinlikle yüzeysel. Peki sen?

Dedim ve kıkırdadım. Nedense kızın tipinden astronomiden hoşlanıyormuş gibi bir düşünce doğmuştu içimde, neden bilmiyorum.
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:45 pm

Astronomi... Bu konu hakkında çok da düşünmemişti. Ailesi dünyanın dört bir yanını gezerken kendisi evde kalıp sadece gittikleri yerleri merak ederdi. Mesleklerle ilgili hayaller kurmamıştı hiç. Onun için en güzele ya evde oturmak ya da para harcamak gibi hayallerdi. Astronomiyse güzel sayılabilirdi. En azından tehlikesiz görünüyordu.

"Astronomi güzel şey yaa... Aslında büyücülere neden böyle bir ders verildiğini anlayabilmiş değilim. Hiç astronot büyücü falan ver mı ki?"

Büyücüler büyücü kalmalıydı... Nereden geldikleri pek fark etmezdi ama nereye gidecekleri önemli bir ayrıntıydı ve iyi bir büyücünün büyüyünce muggle gibi yaşamasını içine sindiremiyordu. Kendi ailesinde olduğu gibi...

"Aslında büyücüleri geleceğe daha iyi hazırlayabileceklerini düşünüyorum. Bir büyücü, büyücü olduğu sürece büyücü gibi yaşamalı. Çok büyülü bir cümle oldu. Hahaha... Her neyse, gökyüzü güzeldir işte. Bence bu dersi günbatımında işlemeliyiz, en azından manzaramız olur."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 8:46 pm

Stan' in son sözleri özellikle son sözleri ben gerçekten meraklandırmıştı. Tak kaşım yine, iş başında, kaldırdım ve ellerimi sıraya dayayıp Stan' e dönerek ona yaklaşıp konuşmaya başladım. Bir yandan yüzümde muzip bir gülümseme vardı.

- Gerçekten ilginç. Zamanı gelene kadar öğrenmememe dikkat et.

Dedim ve geri çekilip kıkırdadım. Ne özelliği olabilirdi ki? Meraklanmıştım gerçekten. Hoş, alıştığım ve ilk gördüğüm zamanki gibi korkmadığım gözleri, hem bir şey saklarmış, hem de zaman zaman sadece boşluğa bakarmış gibi bakıyorlardı, gerçekten, ilgi çekici. Yine de önemli bir şey varsa ortada, çıkana kadar beklemeyi tercih ederdi... Daha fazla rahatsız etmek istemiyordum neyse, konuyu değiştirmeye karar verdim.

- Astronomiyle ilgilenir misin? Takımyıldız denen şeyler, çok ilginç olabiliyorlar bazen~
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:03 pm

Nora'nın bu davranışları gerçekten garipti.Evet,tek kaşın kalkması özellikle.Astronomiye gelince,evet.Severim yıldızları,gezegenleri ve gökbilimini.
"Evet,çok severim.Gökbilimi her daim ilgimi çekmiştir.Buna rağmen öyle ahım şahım bilgiye sahip değilimdir." dedim. Çok fazla gökyüzüne bakardım ve yetimhanedeyken birkaç kitap okumuştum yıldızlarla ilgili.Ama onların burda öğrenceklerimle bir alakası var mıdır bilemem.Sır konusuna gelince...
"Sırrım öyle büyük birşey değil hani.Merak edilce bir yanı yok.Ama herkes tarafından bilinmesini pek istemem.Görü yeteneğim var." dedim çok kısık bir sesle.Garip ve soğuk bir his içimi kaplamıştı.Sanki aniden üşümeye başlamıştım.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:39 pm

Gökbilimi hakkında yaptığı kısa konuşmasından sonra kafamı ve vücudumu pencerelere doğru çevirdim. Burnuma çarpan kuvvetli güneş ışığına doğru elimi uzattım ve parmaklarımın nasıl ışığı yardığını seyrettim, kısa bir süre. Gökbilimi hakkında henüz bir fikrim yoktu ama, uzaktaki her ne ise, ilgimi çekiyordu. Ardından henüz duymayı beklemediğim şeyleri söyledi sonunda Stan. Biraz şaşkın biraz da heyecanlı bir şekilde arkamı dönmeden belimi eğdim ve tersten çocuğa baktım. Gerçekten o söylemişti yahu! Doğrulup çok hızlı bir şekilde arkamı döndüm ve yüzüme bir kaç dakika önceki muzip gülümsemeyi yaydım, istemsiz olarak.

- Ben de istemezdim. Bu gerçekten...

Dedim ve doğru kelimeyi bulmaya çalıştım.

- Etkileyici.

Dedim ve parlayan gözlerimle, sesimi biraz kısarak devam ettim.

- Eğer bu konu hakkında konuşmak istersen, her zaman dinlerim çünkü, inanılmaz derecede merak uyandırıcı! Fakat, konuşmak istemezsen, sorun değil.

Durakladım. Evet, değil. Sonuçta herkesin konuşmak istemediği ve sır olarak kalmasını istediği şeyler vardır. Yüzüm biraz düştü gibi oldu ama, hala heyecanlıydım diyebilirim.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Dönem Astronomi Dersi   I. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:42 pm

Nora'nın suratındaki merak gittikçe etkileyici olmaya başladı.Tıpkı yemeye ihtiyacı olan bir canlı gibi o da bilgiye meraklıydı.
"Rüyalarının yada her gözünün önünde beliren birkaç sahnenin gerçek olması kadar korkunç bir his yoktur.İnsanı korkutuyor.Bazen de hayallerini yıkıyor.Bir düşün,rüyanda gördüğün o şeylerin gerçek oluşunu..." dedim.O üşüme hissi hala gitmemişti.Korkmaya başlamıştım...Kendimden...

I. Dönem Astronomi Dersi
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» II. Dönem Astronomi Dersi
» '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi
» II. Dönem Kehanet dersi
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi