Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi

+3
Andrey Vladimir Dashmov
N. Zoey Catar
Marcelline K. Nadine
7 posters
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Empty
MesajKonu: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePtsi Şub. 28, 2011 8:09 pm

Ağzımda akşam yemeğinde cebime attığım süper-şeker-porsuk-özütü (aslında yapıldığı şeyin içinde porsuk yok bile), elimdeyse ilk dersim için yazın sıkıntıdan hazırladığım fakat düzenlemeyi unuttuğum dağınık notlarım ve toplayamadığım saçlarımla birlikte seke seke kule merdivenlerini tırmanıyordum. Merdivenlerin beni sıkmaması için ritm tutturdum, dört basamakta bir iki basamak birden atlıyordum, atladıktan iki basamak sonrada etrafımda dönerek çıkıyordum. Bir yandan da arkamdan birinin gelip gelmediğini kontrol ediyordum böylece. Henüz kimse yoktu. İyiye işaret çünkü henüz düzenleyemediğim kilitli kuleye pek insanın girmesini istemiyordum. Ritm sayesinde sıkılmadan kuleyi tırmanmıştım, nefes nefese kalmış olsam bile, ve sonunda üstü yuvarlak tahta kapının önündeydim. Elimdeki kağıtları bir şekilde düzenleyip sol elime aldım, sağ elimi de cübbemin geniş cebine atıp karıştırmaya başladı. Anahtarı bulduğumda şekerlememin son demlerini emiyordum ne yazık, sanırım tekrar bulduğumda cebime bir kaç tane atacağım ya da mutfaktaki cücelerden birini sıkıştırıp isteyeceğim. Elimde büyük anahtar, kapıyı kolayca açmamı sağlarken, içerisinin gerçekten ok karanlık olması hafiften moralimi bozmuştu. İçeri adımı atar atmaz ilk önce rahat hareket edebilmek için elimdekileri geniş masaya bıraktım, ardından elimi dev teleskobun üstünde sürtereek kapalı pencerelere doğru ilerledim ve tek hamlede koca perdeleri açtım. Mükemmel! Yıldızları izlemek için mükemmel bir gün gerçekten! Perdeleri sonuna kadar açtım ve ıslık çalarak geriye dönüp dev teleskoba oturdum. Teleskoptan bakmadan önce teleskoba bağlı gibi duran bir kolu kavradım ve etrafında çevirmeye başladım. Bu kol, teleskobun üstünde duran kapalı camı yavaş yavaş açtığı gibi teleskobun ucunu da çıkartıyordu. Devasa teleskobun uzamasını izlerken, kapının açıldığını duydum. Birileri gelemeye başlamıştı bile! Güzel, bugün eğlenceli ve hızlı bir ders geçirecek gibiyiz. Öğrenciler tek kelime çıkarmayınca -en azından bana- pencere ve teleskobu tamamen açtıktan sonra gözümü teleskoba dayadım ve şöyle bir bakınmaya başladım. Eski ayarları gayet yerinde gibiydi, en son baktığım tarafın burası olduğundan bile emindim! Kıkırdayarak ayaklandım ve etrafımda dönerek sınıfa baktım.

- İyi akşamlar, çocuklar! Dönemin ilk Astronomi dersine hoşgeldiniz! Bugünden itibaren daha seri bir şekilde ve daha eğlenceli bir şekilde işleyeceğiz, astronomiyi.

Dedikten sonra bir kaç saniye durakladım. Kapıdan son giren öğrencinin yavaşça kapıyı kapatmasını ve oturmasını bekledikten sonra gülümseyerek sözüme devam ettim.

- Madem yıldızların teoriğini biliyorsunuz, o zaman sırayla küçük görünen devleri aramaya ve keşfetmeye başlamamızda bir sakınca yoktur herhalde!

Dedim ve teleskobu gösterip sınıfı taradım şöyle bir. İlk kimi kaldırsaydım?

- Şimdi, birinizi teleskoba davet edeceğim ve arkadaşınız kayde değer bir şey bulana kadar siz bana sorularınızı yöneltebilirsiniz. Arkadaşınızın çok uzun bir sürede bulacağını sanmıyorum, zira çok uzun kalırsa, kişi değişeceğiz! Çünkü bir yıldız bulunduktan sonra, getirdiğiniz kitaplardan o yıldız hakkında bulabildiklerinizi sırayla kalkıp sınıfa söylemenizi istiyorum! Tabi, arkadaşınız o yıldızın ismini nasıl bilecek diye düşünüyorsunuz, büyülü bir okulda büyülü bir teleskobun olması ilginç gelmez size herhalde! Doğru yıldızlardan birine baktığında zaten yıldızın kenarında ismini görecektir! Son olarak, tekrar edilen bilgiler bir işe yaramayacağından, buna biraz da ilginç bir zaman yarışı gibi bakabilirsiniz!

Dedikten sonra da son bir kez sınıfa baktım. Bir kaç saniyeliğine gözlerimi kapadım ve bir miktar sola döndüm ardından gözlerimi açtığımda ilk gördüğüm çocuğa doğru işaret ettim.

- Gel bakalım!

RP Out: Eveet, şimdi gelelim rp' nin işleyişine. Bu sefer, ilk yazan kişi teleskoba geçer, eğer, geçmemek için yazmazsanız, hafta ortasında bütün binalardan 40-50 arası bir puan keseceğim ona göre! Herhangi bir kişinin yazması yeter zaten, o zaman bu minik kural ortadan kalkar ^^ Kitap olarak size buraya tıkladığınızda açılan bir wikipedia sayfasını takdim ediyorum ^^ İlk kişi, buradan herhangi bir tane seçebilir, kırmızı olmaması ve ilk iki yıldız olmaması koşuluyla! Eğer böyle bir yanlışlıkta bulunursa, bizzat kendim editleyeceğim ona göre, itiraz istemem! Tahmin edebileceğiniz gibi, ilk mesajdan sonra ben, o yıldız hakkındaki bilgilerin bittiğini belirtene kadar sırayla kalkıp yıldız hakkında bilgi söyleyeceksiniz. Her kalkışta en fazla iki bilgi, ona göre ^^
N. Zoey Catar
Hufflepuff 1. Sinif
Hufflepuff 1. Sinif
N. Zoey Catar

Kadın Mesaj Sayısı : 4

MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Mart 03, 2011 9:30 pm

-'Gel bakalım'

Profesörun bunu söylediğini hatırlıyorum. Herkes ben mi der gibi saskınlıkla biribirine bakıyordu. Bense yanımdakine bakıyordum tam onun ayaga kalkıp yürüyecegini düşünürken profesörün ısrarla gözlerimin içine baktıgını fark ettim ve özür dileyerek ayaklandım. Ayaga kalktıgımda az biraz heyecanlandım , sacmalık işte. Emin adımlarla önume bakarak teleskoba dogru yurudum. Gökyüzü muhteşemdi gerçekten güzel bir ders olacagı belli. Bir yıldız seçtim. ''R Doradus'' ve ardından bilgi verdim. (ayrıca HD 29712) Kılıçbalığı takımyıldızı'nda bulunan bir kırmızı dev yıldız. Profesörün onay vermesiyle yerime gectim ve oturdum .
Andrey Vladimir Dashmov
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Andrey Vladimir Dashmov

Erkek Mesaj Sayısı : 10

Karakter Sayfası
Para:
'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Mart 03, 2011 10:06 pm

-Gel bakalım

Dedi kuğu zarifliğindeki profesörümüz.Adı kulağa masal gibi geliyordu “Tia”.Tabii ki benim için çok büyüktü o yüzden ona karşı çok etkili olamazdım.Biraz daha büyük olsaydım kesinlikle bana aşık oldurdu.Ellerimle muhteşem güzellikteki saçlarımı düzeltirken birden irkildim.
Tia’nın eliyle işaret ettiği öğrenciye dikkat edememiştim ama sesini duyunca gözlerim yuvalarından oynadı.Bir yıldız hakkında bilgi veriyordu ipeksi sesiyle.Gözlerimi ona çevirmeye korkmuştum sesi bu kadar güzeldiyse kendisi nasıldı acaba?
Yavaşça kafamı ona doğru çevirdim.5-10 sn kadar hareketsiz bir şekilde kalakalmıştım.Nefesimi kesmişti.Konuşurken kızıl bukleleri bir aşağı bir yukarı güneş ışınlarında oynaşıyordu.Bir an için kör olduğumu hissettim.Her yer kıpkızıl olmuştu benim için.

Kafamın onun yörüngesi olduğunu hissettim onun en ufak bir hareketinde kafamda oynuyordu.Gözlerini gördüğümdeyse küçük çapta bir kalp krizi daha geçirdim.Lapus lazuli gözleri bana Rusya’daki geceleri hatırlatıyordu.Gözlerimi ondan ayıramayan bir moron haline gelmişken birden ayağa kalktığımı(fırladığımı) herkesin meraklı gözlerle bana baktığını gördüm.
Kızların bana bakıp gülümsediklerini görünce kızıl afetin büyüsünden kurtuldum ve normale döndüm.

-Güzel bayanında dediği gibi R Doradus Kılıçbalığı takımyıldızı'nda bulunan bir kırmızı dev yıldız. Ayrıca bilinen en büyük görünür boyuta sahip yıldız konumundadır.
Etrafımdaki genç kızların beni büyülenmiş bir şekilde izlediği fark edince onları gülümsememle ödüllendirdim.Hem zeki hem yakışıklı olmak zor işti doğrusu.Yerime otururken kızıl afete bakmamaya çalıştım,tekrar moronlaşmak istemiyordum çünkü.Gözlerimi güzellik abidesi Tia’ya diktim ve ondan bir gülümseme çaldığımı görünce istemsiz bir şekilde elim saçıma gitti,lanet olsun çok karizmaydım doğrusu.

N. Zoey Catar
Hufflepuff 1. Sinif
Hufflepuff 1. Sinif
N. Zoey Catar

MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 1:38 pm

Yerime oturdugumda etrafı süzmeye basladım, şimdiden sıkmıştı ders. Bitmesini bekliyordum sadece .Ama, ama bir şey dikkatimi cekti. Biraz budala gibi görünse de gayet tatlı , deniz mavisi gözleriyle bana odaklanıp hafif sırıtan o yakışıklıya takıldı benim gözüm de. Ne inceliyorsa? Hafif kızardım , önce bundan hoşnut olsam da bir süre sonra 'ne var' der gibi işaret ettim. Ahmakça bakmaya devam ettiği için kafamı çevirdim ve fark ettim ki Tia 'nın bahsettiği konuyu tamamen kacırmıştım. Ve sadece tek bir budala yüzünden.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 6:35 pm

Profesörün arkasından nasıl sınıfa daldım, gerçekten bilmiyorum. Kütüphanede dalmamla birlikte benliğimi ele geçiren güzel uykumdan yeni kalkmıştım ve gerçekten, o uzun merdivenleri nasıl çıktım, hiç bir fikrim yok. O merdivenleri kolayca çıakbilmeme rağmen sınıfa girdiğimde yalpalıyordum resmen, tanrım, çok utanç verici! Böyle bir durumda Maribelle nasıl davranırdı diye düşüne düşüne üstümü düzelttim ve gözlerimi ovdum, uykulu olmamnın vakti değildi kesinlikle! Derin bir nefes aldım (aslında esnedim de denebilir) ve kalın dudaklarımı kapatıp sınıfa göz gezdirdim. Henüz çok fazla kişi gelmemişti, yer sıkıntısı çekmeyecektim. Kendime güzel bir köşe bulduktan sonra sandaleyeye doğru seğirttim ve çantamı bir kenara fırlatıp kollarımı önümdeki meşe masaya dayadım. Çenemi kollarıma koydum ve bir şeyler yapan uzun saçlı kadını izlemeye başladım...
...

- ''R Doradus''

İnce ve ipek gibi bir ses, kulaklarımda çınlayınca bir an için irkildim. Gözlerimi açtım ve kafamı kaldırmadan etrafıma baktım, bakarken profesörün tehditkar bakışlarından biriyle karşılaşınca yerimed doğruldum ve gözlerimi faltaşı gibi açtım, dalmışım. Uykulu hallerim yüzümden böylesine bir bakışta yemiştim, vay be. Yerimde doğrulup konuşanlara baktım sınıfa bakamadan. Bu sene Hufflepuff' a girmiş yeni kızlardan biriydi konuşan, kızıl saçlı ve hoş bir kızdı. Şöyle bir etrafıma bakındım, küçüklerin çoğu gözlerini kıza dikmişti, tanıdığım bir kaç üçüncü ve dördüncü sınıfta bana. Tanrım Baudoin neredesin? Her neyse, tam kız konuşmasını bitirmişti ki, Gryffindorlu sarışın bir minik ayaklandı. Öyle bir hali vardı, ayaklanıp yanaklarını sıkabilirdim gözlerine baka baka. Yine de, Baudoin neredesin! Neyse neyse, bunun üstüne çantama doğru eğilip kağıt, mürekkep ve kalem çıkardıktan sonra önümdeki kağıda kocaman yazmaya başladım.

"I. Astronomi Dersi
R Doradus"

Dedikten sonra kalakaldım. Çocukları süzeceğim diye kaçırmıştım! Bu yüzden teorik derslerde kalıyordum ya... Tam yüzümü buruşturmuştum ki, profesör gözlerini bana dikti. Tanrım, kalkmamı mı istiyordu? Sinsi bir gülümseme ile kalkmamı işaret etti ben kadından gözlerimi kaçırmaya çalışırken. Kalkmamak için elimden geleni yaparken kadının berrak fakat itaatkar sesini duydum.

- Bayan D'or.

Bu zaten çok hızlı bir şekilde kalkıp neredeyse hazırola geçmeme yetti. Ayağa kalkarken, ne yapmam gerektiğini söylemesi için yanımdaki küçük çocuğa tekme attım. Çocuk ilk önce inledi, ardından teleskoba gidip bakmam hakkında bir şeyler geveledi. Yutkundum ve hanımefendi gibi davranmaya çalıştım.

- Pardon profesör, not alıyordum.

Dedim, gülümsemeye çalışarak. Ardından arkamdaki sandalyeyi biraz daha ittirdim ve yerimden ayrılıp, masanın etrafında dolaştım, zaten bir kaç saniye içinde kendimi devasa teleskobun önünde bulmuştum. Gerçekten, bu teleskop beni korkutuyordu. Emin bir şekilde teleskobun başına geçtim ve dönerek teleskoba baktım. Sanırım bir yıldız istiyordu bizden... Kırmızılarda gayet şirin duruyorlardı! Kırmızı bir taneye doğru teleskobu yönlendirdim ve ağzımı açık bırakacak bir şey gördüm. Tam gözlerimi diktiğim kırmızı yıldızın üzerine geldiğimde, yıldızın yanında ince ve yatık bir kaç harf belirmişti. Şanslıydım! Ya da profesör görebileceğimiz bir büyü yapmıştı.

- Betelguex!

Dedim ilk önce gülümseyerek ve bir miktar heyecanla. Bana dönen "O ne ya?" bakışları yüzünden de, Fransızca telaffuz ettiğimi anlamam çok uzun sürmedi. Boğazımı temizleyip biraz daha yüksek sesle konuştum, bu sefer ingilizce.

- Betelgeuse

Dedim ve ayaklandım. Profesöre bu yeter mi? der gibi bir bakış attım ve onayımı aldıktan sonra yerime seğirttim, bu sefer daha dikkatli olmak üzere. Dikkatleri gerçekten üstüme çekmek istemiyordum.
Jack O'Brian
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Jack O'Brian

İş/Hobiler : Harry Potter
Lakap : Jack Hunter

MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 6:41 pm

Uykudan uyandım ders'e geç kaldığımın sonunda farkına vardım hemen çantamı hazırladım ve koşarak ders'in olacağı yer'e gittim ve ders başlamıştı hemen yerime oturdum ve profesör'ün dediklerini dinlemeye başladım kalktım betelguse yıldızı hakkında bilgi vermeye başladım.

- Yıldızın adı : Betelgeuse (Bayer: Alpha Orionis, Flamsteed: 58 Orionis)
Takımyıldızı : Avcı (Latince: Orion, İngilizce: Orion)^^

RP Out: Jack, okuduktan sonra bir kaç yanlışın olduğunu düşünüp düzeltmiş bulundum. Bir sonrakinde biraz daha dikkatli olursun ;-)
T. Ekaterina Kurae
Andrey Vladimir Dashmov
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Andrey Vladimir Dashmov

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeC.tesi Mart 05, 2011 1:42 pm

Yerime oturmuş güzel kızları keserken gözüme sürekli kızıl afet takılıyordu.Beni gülümsemesiyle hipnotize etmişti.Ben buna alışık değildim açıkçası.Bir kıza öyle sabit bakamazdım hele de etrafta böyle çıtırlar varken mümkün değildi.Öyle güzel gülümsemişti ki sanki Rusya’daki gecelere götürmüştü beni.Onu görünce kendimi evimde gibi hissetmiştim onda tanıdık gelen bir şeyler vardı.Yıllarca onu bekliyormuş sonunda da bulmuş gibi hissettim.Amaan neler saçmalıyordum ben böyle?Ayağa kalkan güzelim kızı geç fark etmeme neden olmuştu düşüncelerim.Birkaç yaş büyük gibi duruyordu ama benim için sorun yoktu.Kızıl afet kadar olmasa güzel bir sesi vardı.Tipi biraz Fransız gibiydi.Fransız kızlarda şarap gibi olurdu doğrusu.Önce sizi yakardı ama güzellikleri her şeye de bedel olurdu doğrusu.Bana doğru bir ara baktığını hissettim ve hemen saçlarımı düzelttim.İlk görünüm önemlidir nede olsa.
Güzel hatun daha sonra yerine oturdu.Benim gözlerim yine kızıl afete kaydı.Konuşmalıydım onunla yoksa onu çok gözümde büyütecektim.O da diğer hatunlar gibi olmalıydı.Benim gibi yenilerden birinin ayağa kalktığını ve Betelgeuse adlı yıldız hakkında bilgi verdiğini duydum.Güzel hatun bulmuştu bu yıldızı.Tia’nın bir şeyler gevelediği bir anda hızlıca bir kağıda not yazdım.

Merhaba;
Benim adım Andrey yeni Gryffindorlu’lardan biriyim.Senin adın nedir?Bu arada saçların çok güzelmiş.

Andrey

Çaktırmadan kızıl afete attım notu,en azından adını öğrenmeliydim .Uzun ve zarif parmaklarıyla notu açışını izledim ve cevabını beklemeye koyuldum.Tabii cevabını beklerken Tia’yı kesmeye devam ettim.Gerçekten çok güzeldi,keşke biraz daha büyük olsaydım.Diyorum ya kesin bana aşık olurdu.Tekrar elim saçıma gitti,muhteşem saçlarıma.
N. Zoey Catar
Hufflepuff 1. Sinif
Hufflepuff 1. Sinif
N. Zoey Catar

MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeC.tesi Mart 05, 2011 9:02 pm

O kadar sıkılmıştım ki önümdeki küçük not defterine minik karikatürler çiziyordum. Etraftaki sesleri duyuyordum, mırıldanmaları, Tia ve öğrenci arasındaki diyalogları. Sadece duyuyordum ama. Beynim iyice soyutlanmıştı. Bu ilk derste yeni arkadaslarla tanışmanın heyecanı vardı fakat herkes kendi halinde takılıyordu sadece. Ya da ben çok fazla çekingen , somurtgandım. Aman tanrım kendime çeki düzen vermeliyim. Yerimde otururken o budalanın bakışlarını görmezden geliyordum, açıkçası ilgilenmiyordum da. Belki de aldırış etmemeye çalışıyordum. Evet, maviyi severdim ama bu kadarı da... Gözalıcıydı. Jack'in Betelgeuse yıldızı hakkında bilgi verdiğini duyabiliyordum ama bi türlü kendimi derse veremedim . Bitmeli artık bu ders. O muhteşem(!) karikatürlerimi karalamaya devam ederken önüme ansızın ufak bi kağıt düştü. Sanırım yönünü şaşırmış diye düşündüm. Buruşmuş olan kagıdı elime almadan önce sağıma , soluma arkama , yanıma baktım. Öğrencilerin bir kısmı Tia'ya odaklanmışken bi kısmı aralarında lak lak ediyorlardı. Bu kızlar delirmiş olmalı sabahtan akşama kadar dedikodu yapmaktan sıkılmıyorlar hiç. Kimsenin bana doğru bakmadıgını görünce kağıdı yavaşça açtım.

Merhaba;
Benim adım Andrey yeni Gryffindorlu’lardan biriyim.Senin adın nedir?Bu arada saçların çok güzelmiş.

Andrey? Bu da kim ? Arkamı hızla döndüğümde o ahmakla göz göze geldim. Gülümsedi. Evet, Andrey.. Andrey şu budala! Şimdi neydi ki bu ? Ne bekliyordu ki benden ? Aynı şekilde cevap yazıp benim de arkaya fırlatmamı fln heralde .) Hmm.. İsmi de hoşmuş açıkçası. Saçlarımın güzell oldugunu söyleyen tek erkek sen değilsin tatlım Smile İçten içe mutlu da oldum saklayamam. Gözüm kağıttaki yazıya her defasında iliştiğinde ufak bir gülümse kaplıyor yüzümü ve birden kendi kendime aptalca gülümsedğimi hissettiğimde anında ciddileşiyorum. Umarım kimse bu komik halimi görmemiştir. Aman tanrım! Ne yapmam gerektiğini biraz düşündükten sonra hiç bir tepki vermemeye karar verdim. Tanışmak? İsterse her koşulda olabiilir ama küçük çocuklar gibi uzaktan birbirimize kağıt atarak değil. Arkamı döndüm , gülümsedim ve onun attıgı kağıdı göstererek tekrar burusturdum. Son bir göz kırpışıyla tekrar önume döndüm ve not defterine yaptığım karikatürlerden birini tekrar düzeltmeye , şekillendirmeye başldım. Of ders bitmeli artık Smile
Andrey Vladimir Dashmov
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Andrey Vladimir Dashmov

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 8:24 pm

Kızıl afetin yüzünde kağıdı okuduktan sonra kocaman bir gülümseme belirdi.Gülümsediğinde bir ahu gibi olmuştu.Gülümsemesini bastırmaya çalıştı daha sonra ama başarılı olamadı,ne yapsın kızcağız benim cazibem karşısında elinden bir şey gelmezdi.Tekrar saçlarımı düzelttim.
Kızıl afet kağıdımı buruşturdu.Açıkçası anlayamamıştım neden böyle yaptığını.Yüzümün asıldığını hissettim,ama vazgeçmeye niyetim yoktu.
Göz kırptığını görünce yüzüme kocaman ciğer yemiş kedi ifadesi yayıldı.Önüne dönüp defterine bir şeyler çiziktirmesini muhteşem karizmamdan etkilenip utanmasına bağladım.
Gözlerime en masum tatlı çocuk Andrey bakışımı yerleştirdim.

-Adınızı bahşetmediniz güzel bayan.Adınız?
Dedim .

Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 9:41 pm

Ders esnasında yanağımı masaya dayamış, dünyayı yan bir şekilde izliyordum. . 4. sınıfa geçmiştim artık ve bu biraz daha yaşlı hissettiriyordu bana nedense. . Gözlerimi kısıp kedi hafifce sıraya sürtünerek birbiriyle cilveleşmesini izlemeye koyuldum. . Açıkcası bugün pek derse katılasım olmadığını söyleyebilirim ve profesörün bunu farkedeceğindende emindim hele ki yaz tatilind iyiden iyiye tanıma fırsatı bulmuştum bayanı fakat genede Nora'yı etrafta göremeyince içimden pek birşey yapmak gelmez olmuştu. .

Sessizce saçlarımı karıştırıp gözlerimi tekrar birbirine kur yapan yeni çifte çevirip biraz daha onları izledim. Sonra alnımı sıraya dayayıp sessizce iç çekercesine bir nefes aldım.

"Nerelerdesin sevgili Nora ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 4:28 pm

- Buradayım.

Diye mırıldandım, saniyeler önce arkasına geçmiş olduğum Zamiel' e. Bir şekilde nefes nefese kala kala merdivenleri çok hızlı bir şkeilde tırmanmış ve kulenin yarım açık kapısınından içeri sessizce içeri sızmıştım. Profesör bile farketmemişti, öğrencilerin bir çoğunun dafarketmediği gibi. Kendime boş bir yer aradım girer girmez, en sonunda en dipteki sandalye ile onun iki yanındaki arasında bir boşluk vardı! Süper şanslıydım ayrıca, çünkü en dipteki sandalyede otursanda Zamiel' di. Gülümseyerek ve nereedyse dizlerimi yere sürterek sessizce boşa sandalyeya doğru yürüdüm, tam Zamiel' e doğru eğilecektim ki söylendiğini duydum ve ta-da! Buradayım. Aynı sessizlikte sandalyeyi çektim ve oturdum çantamdan bir kaç kağıt ve kalem çıkarıp smasaya koydum ve arkama yaslanıp derin bir nefes aldım. Sonunda başarmıştım. Ellerimi aynı şekilde masaya koydum ve kafamı Zamiel' in kafasının hizasına getirdim.

- İyi misin? Pek keyifsiz duruyorsun nya?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:50 pm

Nya ? Açıkcası gaipten sesler duymaya başladığımı sanacak kadar sıyırmama daha vardı o yüzden sesin kimden geldiğini tanıdım. Zaten insan sesleri bir gariptir, kendine has bir rengi varmış gibi gelir insana. O yüzden gelenin Nora olduğunu anlamanın verdiği mutlulukla gülümseyerek yüzümü döndüm.

"Şu anda gaayet iyiyim işte. Ama sen yokken aşırı derecede canım sıkılıyordu. ." Sonra elimi uzatıp yanağını okşadım işte buda nya dediği içindi. Açıkcası o kadar zamandan sonra bunu bile özlemişim.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:14 pm

Talimatımla ilk kalkan öğrenci Hufflepuff' lardan gayet şirin bulduğum kızıl bir kızdı. Zarif bir şekilde teleskobun başına geçti ve sınıfta bir kaç mırıltı duyuldu bunun üstüne. Benimse tek yaptığım kıza bakıp gülümsemk oldu. Çok fazla bir zaman geçmeden ince bir ses karşılık verdi.

- R Doradus!

Dedikten sonra bana soran gözlerle baktı. Bense gözlerimi kapatıp başımı salladım. Bunun üstüne kız ayaklanıp yerine oturdu. Kızın arkasından sarışın bir Gryffindorlu kalktı ayağa... Mhmm düşüneyim... Andrey Dashmov! Çocuk şöyle bir etrafını süzdü masmavi gözleriyle. Doğrusu dışarıdan tam bir beyefendi gibi görünse bile, nasıl bir öğrenci olduğunu kestirememiştim...

- Güzel bayanında dediği gibi R Doradus Kılıçbalığı takımyıldızı'nda bulunan bir kırmızı dev yıldız. Ayrıca bilinen en büyük görünür boyuta sahip yıldız konumundadır.

Belki çapkın? Güldüm. Küçük olmasına rağmen hem çapkın hem olgun bir havası vardı. Hufflepuff' lı kıza yaptığım gibi kafamı doğru anlamında salladım.

- İkinize de aferin, Bay Dashmov, Bayan Catar.

Dedikten sonra, avını arayan bir vaşak gibi etrafa bakınmaya başladım tekrar. Çok zaman geçmeden etrafı süzen yeni Hufflepuff Takım kaptanını gördüm. 4. sınıf, dinç fakat dikkat dağınık. Bunu bir fırsat bilerek gözlerimi gözlerine diktim.

- Bayan D'or.

- Pardon Profesör, not alıyordum.

"Pekala" dercesine başımı salladıktan sonra ayağımı haffiçe sola doğru açıp teleskoba ilerlemesini gösteren bir hareket yaptım. Biraz tereddüt eder ve panikler gibi bir hali vardı. Ayaklandı ve yüz ifadesini değiştirmeden teleskoba oturdu. Kızı şöyle bir süzdüm. Bir kaç saniye içinde yüz ifadesi çok değişmişti. Şaşırmış gibi görünüyordu?

- Betelgeux... Betelgeuse.

Fransız olduğunu belli eden bir minik bakıyorum da! Bu iki senedir beni şaşırtmadı. Bana soran bakışlarla ayaklanır gibi oldu ben de bunun üstüne başımı salladım. Hemen arkasından kalkan bir el farkettim. Yine birinci sınıflardan ve yine bir Gryffindor. Geçen seneki gözdelerim bu sene pasiflerdi sanki?

- Yıldız, Avcı Takımyıldızındadır.

Dedikten sonra hafif bir baş hareketimle yerine oturdu. İlginç bir çocuktu doğrusu. Çocuktan sonra şöyle bir etrafa baktım, başka gönüllü yok gibiydi. Şimdi seçme sırası gelmişti işte... Gözüm gözlerden ırak olmak isteyen köşedekilere gitti. Birisi Michael' dı. Sınıfta kalmış olmasına rağmen, uyumakta ısrarcı gibi görünüyordu. Daha önce de olduğu gibi. Diğeri ise Nagao' ydu. Şu garip fakat yerinde sorular soran öğrenci. Doğrusu, köşede oturmasına şaşırdım. Bir an için kaldırıp kaldırmamakta tereddüt ettim fakat arkasına sinmiş Esta' yı görünce gözlerimi diktim ve çocuğa gülümsedim. Boğazımı temizleyerek.

- Bay Nagao, bir fikriniz var mı? Ayrıca Bayan Esta, oturacak yer mi bulamadınız?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:45 pm

Profesörün ani hedefe kitlenmesi ve hedefinde biz olmamız sebebiyle hafifce kafamı eğdim. Ardından arkamda duran Nora aklıma gelmişti ve ani bir hareketle dikleşip kaçmasına olanak verecek şekilde bir perde oluşturmuştum ki;

- Bay Nagao, bir fikriniz var mı? Ayrıca Bayan Esta, oturacak yer mi bulamadınız?

Profesörün farkındalık seviyesini küçümsemiştim anlaşılan. Suratıma yarım bir gülümseme yerleştirip perde paravan görevi olmaktan vazgeçtim ve elimi Nora'nın yanağından çekerek yavaşca ayağa kalktım.

"Evet profesör, bildiğim kadarıyla güneşin kütlesinin yalnızca 15 katıdır. Bir başka deyişle, Betelgeuse'ün yoğunluğu Güneş'in yoğunluğundan daha azdır. Ve yıldızın kütlesi ilk olarak 1920'de hesaplanmıştır. Mount Wilson Gözlemevi'nde çalışan Francis Gladheim Pease ve Albert A. Michelson adlı iki muggle gökbilimci tarafından hesaplanmıştır."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 10:25 pm

Profesörün beni farketmesiyle paldır küldür Zamiel' in yanındaki boş sandalyeye attım kendimi. Tekrar. İnsan niye oturduktan sonra tekrar kalkar ki lanet! Dudaklarımı memnuniyetsiz bir şekilde büzüştürdüm ve Zamiel' e yönelen bakışları takip ettim. İyi ve açıklayıcı bir cevap duyduktan sonra profesöre döndüm, sadece ne yaptığına bakmak için! Fakat göz göze geldik. Bunun üstüne o garip gülümsemesiyle tek bir baş hareketi yaptı. Bu "Kalk" demekti sanırım. Ayaklandım ve ayaklarımı sürüye sürüye teleskoba ilerledim... Profesörün yanından geçerken özellikle kafamı dik tuttum ve ona bakmadım. En sonunda vardığım o garip dev teleskobun başına geçtim ve gözümü minik deliğe dayadım. NAsıl kullanacağımı bilememe rağmen bir şekilde ellerim garip hareketler yaptı ve teleskobu farklı yönlere falan çevirdim, gerçekten nasıl kullanacağımı bilmeden! Ağzım açık bir şekilde yıldız kütlelerine baktım. Hoş görünüyorlardı doğrusu. Profesör Ekaterina gibi bir kadının neden böyle bir meslek seçtiğini anlıyordum. Hoş, mesleği o da seçmemiş olailirdi ya neyse. Bir süre yıldızlara baktıktan sonra kırmızı olduğunu düşündüğüm bir yıldız seçtim ve gözlerimi ayırmadan beliren minik harfleri okudum.

- Eta Carinae!
N. Zoey Catar
Hufflepuff 1. Sinif
Hufflepuff 1. Sinif
N. Zoey Catar

MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Mart 16, 2011 9:59 pm

Attığı kağıdı buruşturmamla yüzü iyice asılan tatlı cocuk göz kırpmamla birlikte sırıtmaya başladı. Sanırım bu davranıştan mutlu olmuştu. Gördüğüm kadarıyla vazgecmemeye kararlıydı . Kendimi deftere odaklamışken arkamda kıpırtılar oldugunu hissederek kafamı cevirdim. Benim budala dibimde bitmişti. Arkamı aniden döndüğümde birden göz göze geldik ve hiç konusmadan öylece kalakaldık. Gözler.. Hiç bu kadar orjinal bişi görmemiştim. Sadece onlara odaklandım ve birden kendime gelmem gerektiğini fark ederek geri cekildim. Yüzüme hafif bir gülümse yerleştiğini duyumsadım . Açıkçası ben de sasrmıştım. Gözlerimin içine bakmakta ısrar ederek: -Adınızı bahşetmediniz güzel bayan.Adınız? dedi. Açıkçası beni oldukça şaşırtmıştı. Mademki tanısmak istiyordu neden yanıma gelmemişti. Bir o kadar da mutlu oldumm. Cesaret gelmiş ya ondan. Adımı sorduktan sonra duraksadım , bekledim. Ama devam etmedi.Gülümsedim: - Nina Zoey . Tanıştıgıma memnun oldum . dedikten sonra elimi uzattım ve o muhtesem elleri ellerimde hissettim. Bir erkek olmasına ragmen inanılmaz zarif gelmişti. Gözleri ise bi başka. Elimi sıkarak gülümsedi: -Ben de sevgili Zoey Smile
Andrey Vladimir Dashmov
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Andrey Vladimir Dashmov

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi   '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Mart 17, 2011 5:31 pm

Sorumun cevabını beklerken kızın gözlerinin içinde kaybolduğumu hissettim.Daha önce hiç hissetmediğim şeyler hissettirdi bana.Midemde bir şey vardı sanki ve dışarı çıkmak için çabalıyordu.Yine de cool luğumu bozmamaya çalıştım,ne olursa olsun onu etkilemeliydim çünkü.

-Nina Zoey.
dediğini duydum hayal meyal.Adeta büyülenmiştim güzelliği karşısında.Güneşi ilk defa görmüş bir Rus çocuğuydum ben.O narin elini bana doğru uzattığında birazcık kendime geldim ve moronluktan sıyrılarak elini sıktım.Elleri yumuşacıktı,küçük ve yumuşak.Gözlerinin içine baktım ve samimi gülümsememle ona gülümsedim.

-Bende sevgili Zoey.Gerçekten çok hoş bir ismin var.Nereden gelmiş olabilir senin gibi bir melek böyle fanilerin olduğu yere?Belki cennet?
Son söylediğim söz benim bile kızarmama neden olacak şekildeydi,bir budala gibi davranmanın manası yoktu hemen apar topar ekledim.

-Şey benim espri anlayışım biraz kötü malum Rus'um ben.
bunları dedikten sonra gözlerine umutla baktım umarım beni moron gibi görmez diye.Ne yapabilirdim ki beni büyülemişti peri.Bende onu büyülemek amacıyla saçlarımı düzelttim.

'23 I. Dönem I. Astronomi Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Dönem Astronomi Dersi
» I. Dönem Astronomi Dersi
» II. Dönem Kehanet dersi
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi