Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

II. Dönem Kehanet dersi

+4
E. Eleonora Esta
Stanley Plague
Cassie Quatra
Andrea O'Conner
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Andrea O'Conner
Yönetici
Kehanet Profesörü
Hufflepuff Bina Sorumlusu
YöneticiKehanet ProfesörüHufflepuff Bina Sorumlusu
Andrea O'Conner

Kadın Mesaj Sayısı : 109
İş/Hobiler : Kehanet Öğretmeni

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Kehanet dersi Left_bar_bleue500/1000II. Dönem Kehanet dersi Empty_bar_bleue  (500/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
II. Dönem Kehanet dersi Empty
MesajKonu: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:51 pm

1 hafta açık kalacak.

Sİnirle sınıfa giridm.Öğrencileirm beni böyle görmeye alışkın değillerdi ama umrumda bile değildi.Yeirme oturdum ve çemkirerek *kağıt falı! 238. sayfa!* dedim, hormurdandım.
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Kadın Mesaj Sayısı : 42
İş/Hobiler : Saçmalamak
Lakap : Cass, Mika

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Kehanet dersi Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Kehanet dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Çok saçma ve eğlenceli bir canlı.
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:00 pm

Cassie şaşkınlık içinde profesörüne bakmaya başladı. Ne olmuştu acaba pamuk gibi kadına. Kediyi merak öldürürmüş tabi, Cassie'nin ölmeye pek niyeti olmadığı için yüzünü kitabına çevirip kağıt falını açtı. Konu ilgi çekici görünüyordu. Böyle bir konuda dersin bozulmaması için içten içe yalvarıyordu.

"Ders mahvolmazsa çok süper olur..."

Kısık sesle de olsa ağzından bir iki kelime kaçmıştı. Şu konuşma ve iletişim konusunda kendisine hakim olmayı öğrenmeliydi doğrusu.
http://theaphrodi.blogspot.com/
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Kehanet dersi Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Kehanet dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:13 pm

Tamam...Bu sahne çok ürkütücü idi.Tek kelime çıkmadı sınıftan.Bende herkes gibi sayfayı arıyordum.Acaba...acaba ne olmuş olabilirdi ki? Profesör birşeye çok sinirlenmişti.Neyse,onun özelidir bu.Kağıt falı ha? bu sevebilirim belki. Bu arada içimde gerçekten kötü bir his vardı.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Kehanet dersi Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Kehanet dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 8:17 pm

Profesörün arkasından sınıfa dalar dalmaz her zamanki gibi ortalarda bir sıraya oturdum, resmen arkasından kıvrılarak. Çok hızlı bir şekilde etrafına bakamadan oturduğum yerde kaymış üstümü başımı düzelttim ve elimdeki kitabı sıraya bırakıp gözlerimi hocaya diktim. Bir kaç saniye içinde kendimi kitabı karıştırırken buldum, 238. sayfa, kağıt falı. Ne güzel, çay falı bakırız diyeumuyordum ama basit bir kağıt falına benziyor. Hoş, kehaneti küçümsememek lazım. Göz ucuyla sınıfa bakındım kafamı pek çevirmeden. Görüş alanımda sadece Gryffindorlu o kız ve Stan vardı, ki bu ders daha önceki gibi muhabbet edebileceklermiş gibi durmuyordu...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Kehanet dersi Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Kehanet dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 8:43 pm

Kapıyı tıklatıp sınıfa giren Zamiel'i bir sessizlik karşılamıştı. "Garip hiç bu kadar sessiz olmamıştı sınıf. ." diye söylenirken asıl sebebini anladı ortamdaki ağır havanın, Profesör Andrea'nın gözlerinden muazzam bir sinir okunuyordu. Bu zamanlarda pek göze batmaması gerektiğini biliyordu ama genede sormak istedi. . Tabii bunu dersten sonra yapmak daha mantıklı olurdu neticede sınıfın ortasında azarlanmak istemezdi. .

Sessizce sıraların arasından seğirtip Nora adındaki yeni tanıştığı kızın arkasına oturdu ve omzuna dokunup kulağına fısıldadı. .

"Sayfa ve iyi dilekler. Sessiz bir ders olacak gibi."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:55 pm

Onların arkasından biri daha girmişti. Ah, Tılsım dersine başlamadan önce tanıştığı Zamiel... Arkama doğru ilerledi sessizce ve oturdu. Bir kaç saniye içinde de beklediğim soru gelmişti işte. Ses tonumu düşük tutarak kafamı biraz döndürdüm ve mırıldandım.

- Öyle gibi, yine de belli olmaz. Sayfa 238...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 10:01 pm

"Eh görüşmeyeli nasılsın o zaman ?" dedi sayfaları karıştırırken. Sanırım bu ders biraz uzun sürecekti. .
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 11:50 pm

Aynı, hafifçe kafasını döndürme hareketini gerçekleştirip aynı kısık sesle cevap vermem gerekti.

- Değişen bir şey yok. Şimdi, girdiğim derslerde ilk defa agresif bir profesör ile karşı karşı kalmanın deneyimlerini yaşamaya başlıyorum.

Dedim. Profesör başlayana kadar muhabbet edecek birini bulmuştum en azından, güzel...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 11:54 pm

Sırayı biraz ileri aldı sessizce sonra konuştu; "Normalde bu kadar gergin değildir. Kesin bir şey olmuş olmalı ama ne ? Asıl korkman gereken profesör Madam Hestia'dır diye düşünürüm ben hep. ."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:12 pm

Kıkırdadım. Yeterince sessiz olmaya çalışarak.

- Hestia hakkında garip şeyler duyuyorum zaten sürekli ortak salonda. Gerçekten, Hogwarts öğrencilerinin dedikoducu olması bazen ilginç sonuçlar doğurabiliyor. O yüzden bilgilerin doğrulundan emin değilim ama... Sanırım senin bunu demen üstüne, biraz daha inanmaya başlıyorum.

Neyseki bundan sonraki ders iksirdi ve bizzat kendim ilginç şeyler yaşayacak olaiblirdim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:17 pm

Kulağına eğilip sessizce fısıldadı;

"Dedikodular insanların olduğu her yerde vardır, çoğu asılsız olmasına karşın bazen hedefi tam ortasından vururlar. Ama ne demişler "Yanlış bir saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir." O yüzden kendini kaptırmamaya çalış, yoksa bir bakarsın sende o dedikodulardan biri olmuşsun. Hepsini dinle ama hiç birine ihtimal verme, gerçeği ancak böyle öğrenebilirsin."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:22 pm

Evet Stan, şimdi Zamiel' e neden cool dediğini anlıyorum galiba. Mantıklı ve düzgün konuşuyordu, ayrıca ilginç bakış açılara sahipti. Ne diyeceğimi bilemez halde sadece başımı onayladım ve fısıldadım.

- Stan' in sana cool demesine hak veriyorum doğrusu...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:27 pm

Kısık bir sesle gülerek tekrar kulağına eğildi;

"Bu kadar abartılacak bir şey yok. Bende hepiniz gibi insanım, şu "cool" lafı bana hiç yakışmıyor ayrıca, ne yakışıklıyım nede çapkın. Sadece konuşurken iki kere düşünüyorum hepsi bu. Bu tarz bir yakıştırmayı haketmem için daha çook uğraşmam lazım."
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:48 pm

Bir kağıt çıkartıp üzerine birşeyler karaladım.Can sıkıntısından...Önümde oturan Zamiel ve Nora'yla sohbet etmek istiyordum.İkiside süper muhabbetlere sahiptiler.Eh...Bir kağıt daha çıkartıp üzerine "Biraz da bana dönün ha? Burda kafayı sıyırmak üzereyim. -Saygılar,Zombi" yazdım ve uçak şeklini verip ön sıraya fırlattım.Harika bir uçuştu.Direk Nora'nın omzuna.Zamiel bile farketmedi ha? İşte bu. Profesör bile farketmedi.Hahahaha! Neyse umarım okurlar...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:54 pm

Zamiel'in saçlarını birşey hareketlendirdi ve tam o sırada yanından uçarak geçen bir şey Nora'nın omzuna çarpıp inişe geçti, elini uzatıp yavaşca avcunun içine düşen kağıda baktı ve açıp okudu. .

"Biraz da bana dönün ha? Burda kafayı sıyırmak üzereyim.

-Saygılar Zombi"

Daha sonra Nora'ya notu uzatıp arkasına döndü ve gel işareti yaptı.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 5:57 pm

Ah evet,pilot olmalıymışım bee! Kusursuz bir uçuştu sanırım.Hemen Zamiel'e baktım.
"Nasıl uçuştu ama ha? Yetenek var bende. Sanırım?" dedim.Heyecanlanmıştım.Ders beni bayıyordu...Aynı zamanda uykum gelmişti.Bir de kafama takılan sorular vardı.Bahçedeki akşamla ilgili.Kurt üstat bile ordaydı.Justin'e gününü göstermiş olmalı ha?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 6:02 pm

Tekrar el işareti yaptı;

Kendi kendine konuşmayı bırakta sessizce buraya gel. İki kişinin hareketi göze batabilir ama tek kişi daha kolay hareket eder. O yüzden elini çabuk tut ve buraya gel."
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 6:05 pm

Hemen büyük bir hızla yanlarına yaklaştım.Zamiel'in yanına oturup muhabbete ortak olmak için sabırsızlanıyordum.Profesöre çaktırmadan yaklaştım.Zamiel gerçekten güzel konuşmuştu.Hayran kalınmayacak gibi.
"I came,I saw,I conquered" dedim.Eh Sezar'dan alıntı.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 6:11 pm

"Hahahah "Veni Vidi Vici" ? Güzel laftır severim onu ama asıl mantık "Böl ve Yönettir" fakat genede güzel bir yere değindin."

Bu sırada tüm bunlar olurken Nora'dan hiç ses çıkmamıştı. . Omzunu tekrar dürtüp dönmesini bekledi.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 6:46 pm

- Kavramlar kişiden kişiye değişir Zamiel. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Dedim. Bir anda çıktı ağzımdan laflar, doğrusu, pek düşünmemiştim de. Fakat doğru değil miydi? Benim için insanı cool yapan şey görünüşünden daha derin bir anlam içeriyordu. Belki, Stan içinde böyleydi. Her neyse... Bu sırada Stan' de onlara yaklamıştı...

- Daha önce kağıt falı bakmış mıydınız? Beni pek açan bir şey değilde kendisi...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 7:49 pm

Kıza da hak veriyordu Zamiel ama durduk yere böyle bir ünvan almaya hala alışamamıştı. .
Kızmış gibisin ? Tamam haklısın ama öyle ekstra bir şey yapmıyorum ki ben, yani normal benim. Kendim gibi davranıyorum sadece ve bilmiyorum tarot ilgimi çeker ama hiç anlamadım, şayet o kağıt falı bu kağıt falıysa öğrenmem yararıma olur."
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 8:37 pm

Kehanet dersliğinin kapısının kapalı olması, beni biraz korkutmuştu doğrusu. Etrafta da kimse görünmüyordu. Kapıyı çok nazik bir şekilde hafifçe tıklattım ve sadece arasından süzülebileceğim kadar açıp içeri süzüldüm. Tahmin ettiğim gibi profesör içerideydi. İçeriye süzüldükten sonra şöyle bir etrafıma bakındım. Tanıdık birii! Cassie' nin yanına doğru sıvıştım ve hemen yanındaki sandalyeyi sessizce çekip oturdum. Nedense içimden bir ses sessiz olmam gerektiğini söylüyordu ya da tamamen profesörün sinirli yüz haline bağlıydı. Çok kaybetmeden çantamdan kehanet kitabını çıkardım ve masaya koydum. Arkasından Cassie' nin dikkatini çekip ellerimle eğildim ve kıza fısıldadım.

- Günaydın! Sayfa falan söyledi mi?
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 9:03 pm

Astrolojiyi severim...Fallara gelince...Öğrenmek isterdim.
"Ben astroloji biliyorum fazlasıyla.Fal bakmıyorum.Ama görü yeteneğim belki işe yarar.Burcunuz ne?" dedim.Bildiklerimi paylaşmak isterdim şahsen.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 9:42 pm

"Ben yengecim. Eğer zodyaklarla aran biraz bile iyiyse zaten bilirsin ne işe yaradığımı."
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Kadın Mesaj Sayısı : 42
İş/Hobiler : Saçmalamak
Lakap : Cass, Mika

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Çok saçma ve eğlenceli bir canlı.
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: II. Dönem Kehanet dersi   II. Dönem Kehanet dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 9:48 pm

"Günaydın sana da. 238. sayfayı aç, bugün kağıt falını işleyecekmişiz. Profesör biraz sinirli görünüyor ama sen aldırma, ya da aldırmamış görün ki azar yemeyelim."

Yanına gelen kıza kısık sesle cevap verdikten sonra kafasını kaldırıp yeniden profesörüne baktı. Bu kadar berbat ne olmuş olabilirdi ki? Ah şu merak...

"Sence ders mahvolmaz değil mi? Kehaneti seviyorum."
http://theaphrodi.blogspot.com/

II. Dönem Kehanet dersi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» II. Dönem Astronomi Dersi
» '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi
» I. Dönem Astronomi Dersi
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi