Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri

2 posters
YazarMesaj
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Left_bar_bleue600/1000Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Empty
MesajKonu: Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri   Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Icon_minitimeCuma Şub. 28, 2014 9:47 pm

Gece fazla uyuyamamıştım. Artık saat gece dördü gösterdiğinde, uyumaya zorlayıp kendimi daha da strese sokmak yerine bir iki saat daha rahat rahat uzanmaya söz vermiştim. Güneş doğmaya başladığında da çabucak banyo yapıp erkenden hazırlanıp, biraz da süslenip, yeni ders yılının ilk iksir dersini mükemmel bir şekilde sunacağıma dair planlar yapmıştım ki o da ne, uyuya kalmışım ve uyandığımda derse yarım saat vardı! Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde çabucak hazırlanıp iksir sınıfıma koştum. Saçlarımı çabucak topuz yapmıştım ama taramadığım için elektriklenmiş ve kabarmıştı, kafamın üstünde kara bi bulut var gibiydi. Sınıfa giderken koridorlarda tek tük takılan öğrenciler gördüm. Kahvaltısını erkenden bitirip arkadaşlarıyla sohbet eden veya dersler için şimdiden hazırlanmaya başlamış üst sınıf öğrencilerdi bunlar. Neyse ki sabah ilk dersim küçük sınıflaraydı.
Odamdaydım artık, çabucak pencereleri açıp içeriyi havalandırdım. Sınıf zindanların ortasında değil de direkt kale duvarlarına bitişik bir konumda olduğu için ufak da olsa pencereleri vardı ve onları açmam serin havanın içeri dolarken beraberinde toprak kokusunu getirmesine yetti. Gece boyu yağmur yağmıştı ve görünüşe bakılırsa ben uyuklarken durmuştu.
Kürsüme geçtim ve müfredat kağıdıma ufak bir göz attım, aslında zaten hatırlıyordum ama işi sağlama almakta fayda var değil mi? Düşündüğüm gibi bugünün konusu Çene Kilitleme İksiriydi. Stoğumda antidotunun olup olmadığını da kontrol ettikten sonra kürsü yanındaki masaya malzemeleri hazırladım. Ardından tahtaya adımları özet halinde yazdım.

1-Bomüzümleri havanda iyice dövün ve çıkan yeşilimsi sıvıyı süzdükten sonra ahtapot tozuyla iyice karıştırın.
2-Karışımı kazana aktarın ve orta sıcaklıkta mor bulutlar süzülene kadar kaynamasını bekleyin. Beklerken kaplumbağa kabuklarınızı un ufak edebilirsiniz.
3- Bulutlar süzülünce bir kere saat yönünde karıştırıp ezdiğiniz kabukları içine atın. Beş kere daha saat yönünde karıştırın ve asanızı sallayın.
4- Rengi mercan rengine dönüşmüş olmalıdır.

Ben son cümlemi de yazarken öğrenciler gelmeye başladı. Yerleşmeye ve tahtadan gördükleri kadar malzemelerini hazırlamaları bitene kadar masamda oturdum, arada bi masa yanındaki stok dolabının camlarından kendimi dikizliyordum. O kadar da berbat görünmesem de gözlerimin altı torba torbaydı. Öğrenciler artık hazır olduğunda ayağa kalktım ve her yıl ilk derste olduğu gibi kendimi hızlıca tanıttım.

-Ben Hestia Petrasova, Slytherin Bina Başkanı ve tahmin ettiğiniz üzere İksir Profesörüyüm. İksirlere karşı muazzam bir ilgim var ve dersime, iksirlerime ve bana saygısızlık yapmamanızı öneririm.

Konuşurken masaların arasında dolaşıyor, öğrencilerle göz teması kurmuyordum. Sert bir ses tonu seçmiştim, mesafeyi şimdiden koymakta fayda var.

-İksirler, yaratıcılığınızı, hayal gücünüzü istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir büyü dalıdır. İksirler aslında başlı başına bir macera, keşfedilmeyi çözülmeyi bekleyen bulmacalardır.

Bu sırada yanından geçip geride bıraktığım bir velet kıkırdadı, yolumu tamamlamadan etrafımda geri döndüm ve çocuğun ensesine yavaşça tokat atarak kürsüme geçtim.

-Bugün ki iksirimizi senin üzerinde deneyeceğiz, tebriker. Diğer derslerde olduğu kadar asanızı kullanamayacak olmanız bazı hayal gücünden yoksun arkadaşlarınızı rahatsız edebilir. Ama şunu unutmayın ki dersim geçmekle yükümlü olduğunuz ana bir derstir.

Boğazımı temizledim.

-Bugün ki konumuz Çene Kilitleyen İksir, kendisi 1946 yılında Arnavut İksir Araştırmacısı Charlene Edgari tarafından icat edildi ve çeşitli alanlarda kullanıldı. Veritaserum yutma riskine karşı şüpheli durumlarda kullanmak için yanında taşıyan seherbaz veya kara büyücülerden tutun da karşısındaki artık susturmak isteyen bıkkın büyücülere kadar bir dönem popüler oldu, özellikle 80'li yıllarda. Şimdilerde o kadar meşhur olmasa da müfredatımızda olan bir iksir. Kitaplarınızın on beşinci sayfasını açın, tahtada özet adımlar mevcut. Ders sonunda beğendiğim bir iksiri az önceki paçoz üzerinde deneyeceğim ve rengini mercana yakın herhangı bir renkte tutturabilen herkesin binasına puanlar vereceğim. İyi şanslar!
http://rptimez.bossforum.org
Iris Maisie Cerys
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf
Iris Maisie Cerys

Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Empty
MesajKonu: Geri: Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri   Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri Icon_minitimePaz Mart 02, 2014 10:18 am

Minik ayaklarını pat pat yerlerde vuruyordu Iris. Bugün çok işi vardı ilk günü olmasına rağmen. Dün neredeyse bugün gireceği dersleri düşünmekten uyuyamamıştı. Mutluluk ve heyecanda vardı tabi bu işin içinde, o obez ve arkadaşı ile ayrıldıklarına çok sevinmişti. Biri için Seçmen Şapka Gryffindor diye bağırırken diğerine Hufflepuff demiş, sonra Iris oturduğunda ona tam duymak istediği şeyleri söylemiş ve Slytherin diyip bitirmişti. Tabi ki biliyordu Slytherin ya da Ravenclaw olacağını ama yine de onaylandığı için sevinmişti işte. Şimdi ise ilk dersine doğru yürüyordu, kahvaltısını yeni bitirmişti. İlk dersi, sevgili iksir.

Kucağında zar zor tuttuğu kocaman bir iksir, bir tılsım bir de bitkibilim kitabı duruyordu, bugünkü bütün dersleri. Birde sanırsa gece yarısı astronomiye giriş vardı, ama o akşam yemeğinden çok sonra olduğu için odasına uğrayacağından emindi, onu almamıştı.

Zindanlara indiğinde kokusunu içine çekti. Tamam, nedense güzel olmasını bekliyordu ama küf ve nemle karışmış değişik bir koku vardı ve bu, küçük burnuna o kadarda güzel gelmemişti. Koku burnuna dolar dolmaz nefesini tutmuş, derin bir nefes almayı bırakmış ve normal solumaya geri dönmüştü. Her neyse, bir an önce iksir profesörünü ve üst sınıflardan duyduğu bina sorumlusunu görmek istiyordu.

Doğru odayı bulana kadar biraz zindanlarda gezdi küçük kız. Bir süre gerçekten gezmek için, bir süre kaybolduğu için. Neyse ki vakit vardı. İksir dersliğini bulduğunda, bulabildiğine şükretti, çünkü kolları kitaplar yüzünden ağrımaya başlamıştı bile. Loş odaya girdi ve ön sıralardan birine doğru seğirtti. İksir profesör oradaydı, arkasını dönmüş bir şeyler yazıyordu. Koyu kahve saçlıydı ve uzunca boyluydu, dün gördüğü profesörlerden bir kaç tanesini aklından geçirdi, ama ilk seferde çıkaramadı. Ta ki kadın arkasını dönene kadar.

- Günaydın profesör.

Dedi gözleri kocaman açılmış bir şekilde. Vampirifrit diye bağıran kadındı bu. Zavallı kadın, öyle bir şeyler karşılaşmak durumunda kaldığı için çok çekmiş olmalı, uykusuz ve yorgun görünüyordu. Yazması bittiğinde sınıfın bir çoğu dolmuştu. Son gelen Ravenclawlı bir kız yanına oturmuştu ama sadece ona bir tebessüm atıp göz teması kurmuş, hiç bir şey demeden önüne dönmüştü.

Profesör önce kendini tanıttı. Adı Hestia Petrasovaydı, (Petrasova dünkü Gryffindorlu profesörün ismi değil miydi?) ve iksirleri seviyordu. Sevmek sözcüğünü ilk defa bu kadar sert bir ses tonuyla kullanan görmüştü (Babası dışında). İksirler hakkında düşündüklerini söylediğinde, Iris gözlerini açtı, tamda böyle düşünüyordu o da! İksir yapmak kadar zevkli bir şey yoktu, annesiyle yaptığı iksirleri hatırlıyordu, inanılmaz eğleniyordu. Mükemmel konuşmasından sonra aptal öğrencinin biri kıkırdadı, Profesör Petrasovada onun ensesine bir şaplak attı. Evet, bu kadını kesinlikle çok seviyordu. Profesör, öğrencinin üstünde iksiri deneyeceklerini söyledikten sonra iksirden bahsetmeye geçti, Iris ise getirdiği kitabı açıp, kenarlara hararetli bir şekilde not almaya başladı.

-Bugün ki konumuz Çene Kilitleyen İksir, kendisi 1946 yılında Arnavut İksir Araştırmacısı Charlene Edgari tarafından icat edildi ve çeşitli alanlarda kullanıldı. Veritaserum yutma riskine karşı şüpheli durumlarda kullanmak için yanında taşıyan seherbaz veya kara büyücülerden tutun da karşısındaki artık susturmak isteyen bıkkın büyücülere kadar bir dönem popüler oldu, özellikle 80'li yıllarda. Şimdilerde o kadar meşhur olmasa da müfredatımızda olan bir iksir. Kitaplarınızın on beşinci sayfasını açın, tahtada özet adımlar mevcut. Ders sonunda beğendiğim bir iksiri az önceki paçoz üzerinde deneyeceğim ve rengini mercana yakın herhangı bir renkte tutturabilen herkesin binasına puanlar vereceğim. İyi şanslar!

Hızlı bir şekilde kitabının 15. sayfasını çevirdi. Önünde duran malzemelere ve kazana baktı. Bunu yapabilirdi. Önce, teker teker bomüzümlerini alıp havanına attı. Tahta sapını kavradı ince elleriyle ve gücü yettiğince dövmeye başladı. Bir, iki, üç. Kendini bir süreliğine buna kaptırdı, neredeyse hiç bomüzümü kalmayana kadar dövdü. Eline bi tane süzgeç geçirdi ve minik bir kasenin içine sıvısıyla kalan posasını ayırdı. Ahtapot tozunun olduğu minik kabı eline aldı bomüzümü sıvısının olduğu kaseye bir miktar döktü. İçine yeterince döktüğüne dair bir his doğduğunda onu da kenara koydu ve taht bir kaşıklı sıvıyla tozu karıştırmaya başladı. İkisi iyice karışana kadar iyice kaşıkla oynadı ve ardından kasedeki sıvının hepsini kazana döktü. Kaseyi iyice sıyıdıktan sonra kazanın altını yaktı. Ara ara ısıyı düşürüyor ve arttırıyordu, böylece sıcaklığın orta seviyede kalmasını sağlıyordu. Ateşi harlı olamayacak şekilde bıraktı ve havanını hızla yıkadı. İçinde bomüzümlerine dair bir şey kalmadığından emin olduktan sonra kaplumbağa kabuklarını içine atıp onları da dövmeye başladı. Bomüzümlerine göre bu daha zor bir işti, kaplumbağa kabukları tahmin ettiğinden daha sertti. Bir yandan gözleri kazana gidiyor, bir süreliğine yine kısıp açıyordu ateşin altını. Kaplumbağa kabuklarını iyice ezdiğinden emin oldu, havanın ucunu çıkarıp temiz bir kaşıkla şöyle bir içini kontrol etti ve kazanındaki sıvının kaynamasını bekledi. Bu biraz zaman alıyordu çünkü zaten ateş harlı değildi. Bir kaç dakika daha bekledikten sonra kazanın üstündeki buhar, mora çalmaya başladı, ama hala lila gibiydi. Biraz daha beklemeye karar verdi ve yaklaşık otuz saniye sonra, istediği kıvama varmıştı. Ateşi kapatıp büyük tahta kaşığı kazanının içine daldırdı ve sağat yönü olduğuna emin olmak için kolundaki saate bir göz attı. Bir kere kaşığı saat yönünde çevirip, hızlı bir şekilde kabukları kazanın içine boşalttı. Beş kere daha çevirdi, bu sefer karışım koyulaştığından, biraz daha zorlaşmıştı işi. Beş olduktan sonra kaşığını bıraktı ve masasının üstüne bıraktığı asayı çıkarıp kazanının üstünde salladı, sonunda hafifçe kazana dokundurup geri masanın üstüne koydu. Kazanının içine hafifçe eğilip baktı, doğru rengi tutturup tutturmadığından emin değildi, bunun için profesörü beklemeye karar verdi ve gördüğü rengin mercan olması için Salazar ve Rowenaya için güzel kelimeler söylemeye başladı.

Basit Seviye İksirler Ders 1: Çene Kilitleme İksiri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İleri Seviye İksirler Ders 1: Küçültme İksiri
» İksirler Hakkında
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» Boş Derslik (Özel ders)
» 1. Sınıflar Bitkibilim, Ders 1