Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

I. Tılsım Dersi, Sezon [I]

+3
Zamiel Nagao
Stanley Plague
Lestat S. L. Parris
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Lestat S. L. Parris
Profesör
Profesör
Lestat S. L. Parris

İş/Hobiler : Tılsım profesörü, çirkef ve seksi ayrıca saçları çok güzel kokuyor. DX
Lakap : Lez deme de ne dersen de hesabı.

Karakter Sayfası
Para:
I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Left_bar_bleue1000/1000I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Empty
MesajKonu: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeÇarş. Ocak 26, 2011 8:39 pm

Bilgilendirme: Sonbaharın simgesi niteliğini taşıyan yağmur bulutlarının yarattığı karanlık atmosfer, iç açıcı olmadığı gibi oldukça itici ve tembellik isteği uyandıracak türdeydi. Tılsım sınıfını dolduran bu sıkıcı hava, sınıftaki değişimin yoksunluğu ve sıradanlıkla farklı bir hissiyat uyandırmaktaydı. Hogwarts'ın ikinci gününün ikinci saatinde işlenecek bu ders için profesör henüz sınıfa gelmemiştir.

Rol ouyunu bilgilendirmesi: Ders süresi bir hafta, açılış RP'leriniz için maksimum 5 satır olmalıdır. Ben RP bırakana kadar kendi aranızda istediğiniz kadar kurgu oluşturabilirsiniz. Mevsim ve genel kurgu hakkında edindiğim bilgi kısıtlı olduğundan mantık hatalarımı size göre düzeltebilirim.

Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Left_bar_bleue100/1000I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimePerş. Ocak 27, 2011 11:00 am

Bu sıkıcı atmosfer her nedense bana çekici gelmişti.Lakin sınıfta bir öğretmen bile yoktu.Acaba ona ne olmuştu? Kim bilir? Yerimde oturup yetkilinin öğretmenin gelmesini beklemeye karar verdim.Etrafa bakınmaya ihtiyacım bile yoktu.Tahminen herkes yine kendi halinde olucaktı.Sonbahar her nedense çok cezbediciydi.Diğerleri ne düşünür bilemem.Tılsım hocasının nasıl biri olduğunu merak ediyordum
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Left_bar_bleue100/1000I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeC.tesi Ocak 29, 2011 11:21 pm

Esneyerek sınıfa giren Zamiel sakin sakin etrafına bakınarak burnunu kaşır ve sınıfın ücra bir köşesine oturur. Tılsım merak çelici bir derstir ve merakı çok çabuk çalınabilen bu insan için kaçırılmaz bir ders halini almıştır. . Sessizce etrafı izlerken başını masaya koyar ve alnını hafifce sıraya vurmaya başlar, ardından kendi kendine mırıldanır;

"Bu sefer ne yapacağız acabaa. ."
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Left_bar_bleue1000/1000I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 4:09 pm

Elimdeki kağıtta koridorlarda ileri geri dolaşıp sonunda Tılsım dersinin yapılacağı sınıfı bulduğumda, düşündüğümden de erken geldiğimi farkettim. Ya da derse kimse gelmek istemiyor olmalıydı. İçeride sadece iki öğrenci vardı ve ne hoş, onları tanımıyorum. İkiside benim binamdan hemde. Bunu yeni gelmemin üstüne atıyorum doğrusu, sanırım bir süre yapabileceğim bir şey yok. Her neyse. Hava gerçekten bunaltıcı görünüyor ama sınıf, göründüğü kadar ağır ve bunaltıcı bir hava içerisinde değil aslında... Ahhh her neyse, tek yaptığım şey ilerleyip eşyalarımı ortalarda bir yere koymak oluyor. Tanrım, bu sandalyeler gerçekten rahatsız edici olabiliyor... Umarım bir an önce başlarız...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 9:58 pm

Zamanın kumları akarken sınıfa bizimkilerden birinin geldiğini gördüm.Ah bi Slyth! Burda Zamiel'in olduğunu da farketmemiştim.2 Slyth! Acaba kendimi biraz zorlayıp onlarla sosyal bir muhabbet kurabilir miyim diye düşünmeye başladım.Tamam,sakindim.Ayağa kalkıp Zamiel'e doğru yürüdüm.Ona doğru biraz garip baktım.
"Hey Zamiel,ne yapıyorsun?" dedim içtenlikle.Evet bu içten tavırlarım beni de biraz ürkütmeye başladı.Eski ben sanki değişiyordu.Sonra gözlerim öbür Slyth'e kaydı.Pek göze çarpmayan biri olsa gerek.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 10:08 pm

Kafasını hala masaya vurmakta olan Zamiel kendine hitap edildiğini duyunca yaptığı işi bırakıp hafifce kafasını çevirdi ve sesin sahibine bir bakış attı. Tek gözünü kapatıp hafifce başını eğerek selam verir. .

"Hm ? Biraz zaman ve bol miktarda beyin hücresi öldürüyorum peki ya sen ?" O sırada Stan'in baktığı yere bakıp diğer bir figür gördü. "3 Slytherin ? Geçen zaman bizi Raven'lardan beter örnek öğrenciler yapmış olabilir mi acaba ?" diye düşünmeden edemedi.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:27 am

Boğucu gün. Boğucu hava. Fakat süper Tılsım dersi! En azından, güzel bir tılsım dersi olur umarım. Tılsım hakkında pek bir şey bildiğim söylenemez ama, giriş yapmaktan memnun olacağım sanırım. Boğucu günün boğucu havasını yararak sınıfa girerken çok ilginç bir manzarayla karşılaştığım söylenebilirdi. Birbirleriyle rahatsız rahatsız konuşan iki Slytherin' li oğlan ve onlardan biraz daha uzak oturan Slytherin' li bir kız. Gerçekten ilginç. Yine de, ilk tılsım dersinden, bir kaç slytherinliye bulaşmak istemiyorum. Sağları solları belli olmuyor. Hoş... Aslında gidip bir lafta atabilirim belki o kadar da kötü değ... AAH! Kendi içimde çelişmekten nefret ediyorum. Bu seferlik önde bir yere oturmayı seçtim fakat, eğer profesörün gelmesi biraz daha uzun sürerse sanırım sönüp herhangi birine şirin bir kaç laf atacağım...
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Kadın Mesaj Sayısı : 42
İş/Hobiler : Saçmalamak
Lakap : Cass, Mika

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Çok saçma ve eğlenceli bir canlı.
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:15 am

Puff, sınıfın kesinlikle güzel bir hava yaymadığı kesindi. Bir de etraf Slytherin kaynıyordu. Ne kadar da güzel. Burada oturmuş havanın sıkıcı atmosferiyle beraber hocanın sınıfa girmesini beklemek... Sırada ne vardı can sıkıntısından ölmek falan mı acaba? Bu sıkıntı kesinlikle Cassie'ye göre değildi, eğer ders olmasaydı direk sınıftan çıkardı ama gelecekte iyi bir büyücü olmak falan için ders görmeliydi ve her dersin ayrı bir önemi vardı. Olmasa da olurdu ama olmuştu bir kere. Yazık yazık.

"Hadi ama başlasın şu ders... Ölüyorum... Öhö öhö."

Sanki kendi kendine dert yanmak sıkıntısını geçirebilirmiş gibi. Yapacak başka bir şeyi olsa kesinlikle yapardı ama hiç kitap karıştıracak havada değildi. Eveett, sıkılmak en kolay çözüm....
http://theaphrodi.blogspot.com/
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 11:45 am

Ne güzel. İçeriye iki kız daha girdi ama, ikisi de anlaşabileceğim tiplere benzemiyor doğrusu. İlk önce Hufflepuffla kızı süzdüm bir güzel. Şirin bir kız gibi görünüyordu doğrusu, gülümsemiyor ama... Aman Tanrım bana baktı ve ona baktığımı görünce bana gülümsedi. İğrenç, gerçekten çok kötü bir gülümsemesi var. Somurtmaya devam et canım, daha iyi görünüyorsun. Kafamı hızla çevirip diğer kıza baktım. Gryffindor ve diğer kızdan pek farklı görünmüyor. Hoş, daha güleç bir havası var. Sağol, onu da almayayım, önyargı kötü bir şey olsa bile, ben halimden memnunum. Yine de sıkılmaya başladığım gerçeiğini değiştirmez ya bu tabi... Şansımı diğer Slyhterinli oğlanlarda mı denemeliyim acaba? Bir şey kaybetmem sanırım... Daha doğrusu umarım. Sıkılmaktansa... Kafamı biraz yukarı doğru kaldırıp gözlerimi kıstım ve yerimden kalktım. Sanırım eşyaları bırakmamda bir sorun yoktu. Arkaya iki çocuğun yanına doğru ilerledim... Çok ilginç, çok rahat hissediyorum kendimi... Çocuklardan ikisi de siyah saçlıydı ve ikisinin garip duruşları vardı, önemli değil, arkamda kalan şirin çakması kızlardan iyidirler sanırım. Diplerine kadar girmeden durdum sıkıntılı ifademle, çokta kabalık olmasın diye onları mümkün olduğu kadar süzmeden, arkamdaki boş sıraya yaslandım...

- Merhaba...

En son E. Eleonora Esta tarafından Salı Şub. 01, 2011 12:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 11:58 am

Zamiel'in beyin hücresi öldürme işine ara vermesinden sonra onun cool'luğundan şüphe etmeye başladım.
"Hiç bende etrafa bakınıyordum.Şu yeni gelen kız..." derken o şahış gelmişti.Slyth kızı bize bir merhaba dedikten sonra sıraya dayanmıştı.Kafamda kişiliği hakkında birkaç önyargı oluşturup süzmeye devam ettim.Göz ucuyla Zamiel'e baktım.Sonra kıza dönüp hafiften gülümsemeye çalıştım.Yine her zamanki gibi o şeytani ifade çıkıyordu,peh...

"Sana da merhaba...Adın nedir?" dedim.Bu sefer pek içten çıkmamıştı sesim.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:02 pm

Öğk! O nasıl bir bakıştı! Arkasından sınıfa girdiğim Slytherinli kıza hazır bana bakıyorken gülümseyeyim dedim, açık renkli gözleriyle atabileceği en kötü bakışı attı sanırım! Tamam merak etme, seni yemeyeceğim. Her neyse, benden ne kadar hoşlanmadıysan, ben de senden hoşlanmadım. Slytherinli kızı boşverip kafamı kapıya çevirmemle, Gryffindorlu bir kızın içeri girmesi neredeyse bir olmuştu. Bir an için kızın yanına gidip gitmemekte tereddüt ettim, sonra, bugün o kadar da sosyalleşmek istemediğimi düşündüm ve kollarımı sıraya koyup kafamı ellerimin arasına aldım. Gerçekten, nerede kaldı bu profesör? İyi ki bir derse geldik...
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:20 pm

Gerçekten, Hogwarts' taki insanlar çok ilginç. Kimsenin kişiliğinin görünüşüyle örtüşmeyeceğini, sırf şu durumdan yemin edebilirim, O Hufflepuff' lı kızın bana gülümseyeceğini bile düşünmezdim. "Merhaba" mdan sonra cevabın gelmesi çok uzun sürmedi, yine de ortamda değişik bir hava var diyebilirdim. Adımı sorup gülümseyen -ya da... yani gülümsüyor gibiydi?- çocuğun kırmızı gözleri beni korkuttu diyebilirim. Daha önce böyle bir şey görmemiştim, ilginç. Sırf göz rengini değişik dursun diye büyü falan yapmış olabilirdi tabi, ama öyle sürekli aynaya bakan bir tip gibi görünmediği için, bu ihtimali en baştan eledim diyebilirim.

- Eleonora. Ya da kısaca Nora' da olur, tam ismi söyleyebilmek için insanların kendilerini kasmalarını istemem... Senin ki?

Aslında Eleonora o kadar zor bir ad gibi de değildi... Sadece aynı anda Enrichette Eleonora demeye çalışan bir kaç kişi tanıyordum, gerçekten ağızlarının son 3 saniyede aldıkları şekil çok komik oluyor.. O nedenle...Bir an kafamı salladım, çok gereksiz şeyler düşündüğümü farkedince...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 12:28 pm

Karşımdaki kızın cevabı çok sürmeden geldi.Buna karşın onu süzmeye devam ediyordum.Gözlerinin içine baktığımda sanki karmaşa yaşıyormuş gibiydi.Kararsız bir ruha sahipmiş sanki.Bunları tahmin edebiliyordum.Gerçi bazen tutmuyorlardı.Ona karşı olan ifademi değiştirip daha düzgün bir ifadeye geçmeye karar verdim.Hafiften somurttum.
"Benim adım Stanley Plague...Bana Stan diyebilirsin ve yanımdaki cool kişi de Zamiel'dir." dedim.
Sanırım göz rengim biraz rahatsız etmişti.Ara sıra kırmızı duruyor ama çoğunlukla kehribar tonlarında...
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:24 pm

Stan' in yüzündeki gülümseme biraz düşünce, daha gerçekçi bir ifade oluşmuştu sanki, genel olarak. İşin ilginç tarafı, ismi, görünüşünü yansıtıyor gibiydi. İnsanlar, özellikle büyücüler ve cadılar, kesinlikle garip varlıklar olabiliyorlar. Tabi benimde onlardan biri olduğumu düşününce. Zamiel denen çocuktan cool diye bahsetmişti. Belli ki daha önceden tanışıyorlardı. Dersliğin kalın perdeleri arasından sızan güneş ışıkları kısa bir süreliğine Stan' in yüzüne vurmuştu. Nedense merakımdan ilk baktığım yer gözleri oldu yine, korkuyormuydum, yoksa sırf meraktan dolayımıydı bu davranışım anlam veremedim. Güneş vurunca göz rengi daha da açık görünüyordu, fakat az önceki kadar korkutucu değil. Güzel, diye düşündüm, kendimi salak salak korkutmama gerek kalmayacak. Yüzümdeki hafif, belli belirsiz tebessümle başımı salladım. Söyleyeceğim şeye karar verdiğimde de, kısa bir kıkırdama kopartıp devam ettim.

- Memnun oldum. Stan ve cool Zamiel.

Arkasından derin bir nefes alıp devam ettim. Nereden aklıma esmişti bilmiyorum ama...

- Merak ediyorum, hiç bir kulübe falan katıldınız mı? Çünkü ya ben istediğim kulübü bulamıyorum ya da gerçekten adam gibi kulüp yok...

Dedim. Fazla sosyal görünüyor olmalıydım. Yani, öyle değildim aslında ama, bazen kulüplerde tozmak gerçekten zevkli olabiliyordu ve hala güzel bir tane bulamamıştım.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:30 pm

Tamam...Hayatımda sayılı kez bir kızla konuşmuştum.O yüzden nasıl hitap etceğimi bilmiyordum.Zamiel'e baktım.Belki birşey söyler diye de o hala cool'luğunu bozmuyordu.Nora'nın sorusuna gelince,klüpler vardı.
"Okulun çeşitli yerlerinde klüp ilanları var.Bir tanesine denk gelmişsindir umarım.Mesela ben İksir klübündeyim...Nasıl bir klüp arıyorsun?" dedim.Vay canına! Nasıl konuştuysam artık...
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:49 pm

Evet, kulüp ilanalarına denk gelmiştim. Ama benim açımdan pek iç açıcı değildi. En azından daha fazla olacağını beklemiştim, gelmeden önce. Çok düşünmeden cevap verdim. Hatta, sadece ağzıma ve aklıma ilk geleni söyledim denebilirdi.

- Doğrusu belli bir klüp aramıyorum... Sadece bana ilgi çekici gelene girmek istemiştim... Bu arada dediğin, İksircinin, Ayyaş İksirciler klübü mü? Bir an için iksirciyi sinir etmek amaçlı asıldığını sanmıştım ama...

Nasıl yani? O ilanı iksirci mi asmıştı. Evet, Hogwarts halabeni şaşırtıyordu.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 2:53 pm

"Sanırım o asmıştı.Gerçi toplantıya gitmemiştim." dedim.Bu konu hakkında pek bişey bilmiyordum...Gerçi gizemli bir konuya benziyordu.Bakalım ne cevap verecekti?
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 3:15 pm

- Galiba bir daha toplantı olursa bir uğrayacağım. Eğer gerçekten Profesör açtıysa klübü, görmeye değer olabilir.

Dedim ve bir an için toplantı düşüncesinden oluşan bir dizi görüntü kafamın içinde belirdi. Daha doğrusu belirmeye çalıştı. Ayyaş? Her neyse, kafamı sallayarak düşünceleri kovmaya çalıştım, hiç bir şekilde görmeden bilemeyecektim.

- Belki sonra hoşlanmasam bile en azından komik bir sahneye tanıklık etmek isterim. Tabi, komik dedim ama, kötü de olaiblir tabi... Tartışılır. Toplantılar nerede ki? İlanlarda kulübün ismini görünce sadece başlığı okuyup geçmiştim...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 4:04 pm

"Toplantılar zindanda oluyordu sanırım." dedim.Bende pek emin değildim sadece ilanı okumuştum.Bu sırada etrafa bakınıyordum da...Çok boştu ?!
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:16 pm

Zindan... Mantıklı tabi. Hoş, zindanlar biraz, bana göre değiller ama... Önemli değil, merakıma yenik düşeceğim burada kesin. Stan' ın gözleriyle ara ara etrafını süzmesiyle, bunca zaman geçmesine rağmen ne profesörün ne de sınıftakiler dışında bir öğrencinin geldiğini farkettim. Gryffindorlu kızla Hufflepuff ' lı kız kaynaşmış gibi duruyorlardı ama yine de bu, sınıfı neşelendirmiyordu. Bir süre sonra dayandığım sıra rahatsızlık vermeye başlayınca bir sandalye çektim ve bir kaç saniye önce dayandığım sıraya kafamı koydum. Ara ara cool Zamiel dediği çocuğa bakıyordum, ondan da pek tık yok gibiydi. Derin bir nefes aldım gözlerimi kapattım. Sıkılmıyordum ama... İç açıcı bir durumda olduğu söylenemezdi benim açımdan.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:22 pm

Nora'nın sıkıldığını farkettim.Okuduğum sosyalleşme kitaplarından birinde sohbeti neşelendirmek,sosyal açıdan iyi karşılanıyordu.Bunu denemek istiyordum şimdilik.Güzel bir soru düşünmeye başladım.Immm...Ailen kimdir? Eh biraz resmi olurdu...Hiç erkek arkadaşın oldu mu? Ah bunu dersem hem tokat yerim hemde yanlış anlaşılırım.Amacıma uymazdı zaten.En sevdiğin çizgi film? Bu soru da nerden çıktı?! Peh...Cebimdeki cep saatinin tik takını yine işitmeye başladım.Çok yüksek bir tonda duyuyordum...
"Tik tak tik tak..."

Derken o soru aklıma geldi!
"Öhm...Memleket neresidir Nora? Nerelisin?" dedim.Tamam,garip mi yani?

RP Out-
Harbi garip bir soru oldu bu Very Happy
----
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:32 pm

Stan' in sorusundan sonra kafamı koyduğum yerde homurdandı, sonra çocuğun duymayacağını düşünerek gülümseyerek ve saçlarımı savurarak kalktım.

- Mhmm, Sicilya, Palermo şehrinden... Doğrusu, burada ne işin var gibi bir soru akla getirebilir insan ama, babam nedense Beauxbatons'tan çok Hogwarts' ı tercih edeceğini, bazen oradakilerin hi tekin davranmadığını söyledi ve ta-da. Buradayım.

Hoş, babam ne kadar tekin biriydi, kesinlikle kişiden kişiye değişirdi. Bana göre ailedeki en tehlikeli kişi, ablam olacak o gerizekalıydı. Kafamı buna çok vermeden konuşmama devam ettim.

- Sen peki? Doğrusu, biraz düşündüm, fakat tahmin edemedim işte...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Karakter Sayfası
Para:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 5:39 pm

Tekin bir baba! Ah ne güzel.Bana olan sorusu biraz üzdü beni.Geçmişim...
"Nerede doğdumu bilmiyorum.Amcamla Toronto'da yaşıyordum.Ondan sonra beni bir yetimhaneye bıraktı.Neverland Yetimhanesi diye bir yer.Okulu bile vardı.Ondan sonra burdayım.Annem ve babam ben küçükken öldü.Onlar hakkında pek bişey bilmiyorum.Amcamla da fazla kalmadım.Bana bakamadı ve beni bıraktı." dedim.Evet,bazı şeyler insanda acı izler bırakıyor...
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:46 pm

Göz ucuyla konuşan iki öğrenciyi izlerken bir yandanda hikayeleri ve önemli noktaları kafasına not etmekteydi Zamiel. Aslında bu küçük yaşta uzun ve sıkıcı kitaplar okurken hikayeden kopmamak adına yaptığı bir şeydi ama geçen yıllarla insanlarda da işe yaradığını görmüştü.

Tabii her zaman ki gibi gözleme fazla kaptırmış ve muhabbetin çoğunda sessiz kalmıştı ama bilgileri kafasına işlemesi için gerekli bir şeydi bu yani bu konuda yapabilecek bir şeyi yoktu. . Herşeyi yerli yerine oturttuktan sonra kafasını biraz daha kaldırıp tüm sorulara aynı anda cevap verdi. Bu da farklı bir alışkanlığıydı, zira "İnsan çok uzun süre sessiz kalsa bile sorulan sorulara cevap vermemek büyük bir kabalıktır." diye düşünürdü.

"Selamlar ben Zamiel, neden cool olarak çağırıldığımı bilmiyorum ve bunun içinde herhangi bir şey yapmadım. Stan beni ilk gördüğü andan itibaren bu yakıştırmayı kafasına oturtmuş olacak ki genelde böyle hitap ediyor bana. Onun dışında dostumla kurduğumuz bir müzik grubu var ki kendisi şu sıralar yataktan çıkmamayı tercih ediyor. . Zira derse bile gelmemiş zahmet edipte. Nora güzel bir kısaltma, en azından sevimli bir hava katıyor sana. . Sanırım.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: I. Tılsım Dersi, Sezon [I]   I. Tılsım Dersi, Sezon [I] Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 8:16 pm

Doğrusu, soruları gerisin geri sormak bazen pek iyi sonuçlar yaratmıyordu. Stan' in verdiği üzgün-vari cevap -en azından bana öyle gelmişti- soruyu sorduğuma pişman etti diyebilirim. Daha doğrusu, utandım daha iyi bir kelime olurdu. Bir an ne diyeceğimi bilemedim ve "Eee.." leyerek kaldım. Pardon demek gelse bile içimden, diyemedim işte. Bir süre sonra cool Zamiel, konuşmaya karar vermişti. Hoş konuşmaları, yanaklarımı biraz pembeleştirdi, fakat ne karşılık vereceğimi bilemedim. Sanırım başımı sallayarak teşekkür ederim tarzı bir şey ifade etmek istedim, fakat karşıdan ne anlaşılırdı bilemiyorum. Her neyse bir grup hakkında bir şey söylemişti ve bu benim gözlerime hafif bir parlaklık katmıştı.

- Askıya alınmış olsa bile, gitar yedeklerinize her zaman girmek isterim.

Dedim ve gülümsedim. İlginç, bugün normalden fazla gülümsüyor olmalıyım.

I. Tılsım Dersi, Sezon [I]
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki