Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

II. Dönem Astronomi Dersi

+4
E. Eleonora Esta
Oliver Koven
Zamiel Nagao
Marcelline K. Nadine
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
II. Dönem Astronomi Dersi Empty
MesajKonu: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePtsi Şub. 07, 2011 7:35 pm

Rp Out: Sadece bir sonraki dersten yanlış anlaşılmasın diye bir bilgi! Bir önceki ders birazda benim yanlış anlamam ve sakarlığım yüzünden teorik olarak yapılmıştı, şimdiki gayet normal bir şekilde olması gereken yerde, Astronomi kulesindee ve saat kış aylarında (yani bu hafta) saat 8de, ilkbaharda saat 9da yapılacaktır. Rp' lerinizi bunları göze alarak yapın ^^
-Rp In-

Merdiven çıkmaktan hoşlanmıyorum. Özelliklede Hogwarts' ın en yüksek kulelerinden birine çıkmaya çalışıyorsanız, gerçekten sinir bozucu olabiliyorlar. Neredeyse nefes nefese kalacaktım ki, henüz yolu yeni yarılamıştım. Neyse, düşündüğüm şey bacaklarım ve ağır nefesim olmamalı, uzun zamandır bakmaya zaman bulamadığım bazen lacivert bazen siyah olan muhteşem gökyüzü ve o yıldızlar olmalı. Fakat, ağır ağır nefes alırken ve kalp atışlarınız artmışken bazen bunları es geçebiliyorsunuz. Her neyse, daha fazla nefesim ağırlaşmadan bir kaç saniye olduğum basamakta durdum, ardından derin bir nefes alarak hızlı ve düzenli bir şekilde, ikişer ikişer basamakaları tırmanmaya başladım. Doğrusu, böyle yapınca nedense daha hızlı bitiryormuş gibi geliyordu her şey. Her neyse, her neyse. Son basamağıda attıktan sonra gördüğüm kapıdan içeri dalmaya çalıştım, bir an için kilitli olduğunu unutarak. Elimi cebime attım ve büyük anahtarı çıkardım. İşte geliyorum benim güzel teleskobum! O devasa teleskobu görmeyeli uzun zaman geçmiş sayılırdı. Kapının açılma sesini duymamla içeri dalmam bir oldu, artık hazırlanabilriz. İlk önce sol elimde tuttuğu iki kitabı, bir miktar kağıdı ve tüy kalemini, kürsüye doğru seğirerek masanın üstüne bıraktım. Arkasından gerinip, aritmansi sınıfında yaptığım şeyleri tekrarlamaya başladım. Asamı sol cebimden çıkardım.

- Aklapakla.

Bir saniye, iki saniye, üç... ve mükemmel! Bayılıyorum bu kulenin koyu renkli yer tahtalarına ve tam ortada duran dev teleskobuna. Bunun hemen arkasından asamı tekrar cebime bıraktım ve dev teleskobuma doğru seğirttim. Yavaş yavaş ve parmaklarımın ucunda zıplaya zıplaya gittim ve aynı yavaşlıkta kendimi teleskobun içeride kalan kısmının, yetişebildiğim kadar olan kısmına bıraktım. Buz gibi metaline bir süre yanağımı dayadım ve özlemimi giderdim. Ardından kalktım ve başına geçtim, minik koyu mavi koltuğuna. Yüzümdeki kocaman gülümsemeyi bozmadan derin bir nefes aldım ve gözlerimi teleskoba dayadım.

- Ekzseretkin !

Diye mırıldandım ve kendimi gökyüzüne kaptırdım. Gerçekten, dediğim gibi, mükemmeldi.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 4:13 am

İçeri girdiğimde çok romantik bir sahne ve sıcak bir tablo gördüm. . Tam bu dersin profesöründen beklendiği gibi Profesör Ekaterina'da teleskobuyla aşk yaşıyordu. . Bir süre sessizce ikisinin bitmek bilmeyen kurlarını izledim. . Pekte yakışıyorlardı birbirlerine. Özellikle profesörün yüzündeki o gülümseme herşeyi açıkca anlatıyordu zaten.

Benim için gerekli gözlemler ve hareketleri izledikten sonra sessizce profesörün arkasından yaklaştım ve parmaklarımla mavi koltuğu kavrayarak sessizce beklemeye koyuldum. . Beni bu yakınlarda farkedeceğini düşünmüyordum ama arkasındaki kıpırtının sebebini görünce aşk yaşarken yakalanmış bir ifade yerleşiceğine eminim. .
Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Gryffindor 5. SınıfBina Quiddich KaptanıGryffindor Sınıf Başkanı
Oliver Koven

İş/Hobiler : Quiddich oynamaya bayılır, harika bir vurucudur, sınıf başkanı da ohhhmis...
Lakap : Kaptan, Başkan

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Süper egosu ve kasları ile kavgacı bir kişiliğe sahip

MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 11:01 am

"Ama kaptan!" Kulelere çıkmadan beni yakalayan kovalayıcımız Noel için gidip gidemeyeceğini soruyordu.Ona dönüp omzuna elimi koydum "Bak koçum eğer antreman açığını kapatacaksan benim için hava hoş... Ama eğer formsuz olduğunu farkedersem yedeği geçiririm yerine. Tamam mı asker!" Çocuğun gözleri parladı. Hazırola geçip "Tamamdır Kaptan!" diye selam verip uzaklaştı. Ben de gülümseyip Astronomi kulesine çıktım. Profesörle konuşup merdivenlerde antreman yapıp yapamayacağımızı sormalıydım en kısa zamanda çünkü gerçekten çoktular ve eminim ki 30 kere inip çıksak harika olurdu. Kapıya ulaşıp sert bir biçimde açtım. Sanırım içerideki sessiz ortamı bozan bir hareketti bu. Ne var? Anlamında bir ifade yaptım Profesör ve Slytherin çocuğa. Zaten bu Slytherin çocuğa uyuzdum ama Astronomiciyi severdim bak yalan yok. Koca çantamı sıralardan birinin üstüne atıp sıraya oturdum zıplayarak. "Özel birşey konuşmuyosunuzdur umarım, ha?"
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Astronomi Dersi Empty_bar_bleue  (100/1000)
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 2:40 pm

Ani ses kafamı kapıya çevirmeme neden oldu ki bütün süprizimin bozulmasına sebebiyet vermişti. Bu çocuğu daha öncede görmüştüm. Her gördüğü yerde bana pis bakışlar atan şu takım kaptanıydı. Kendini beğenmiş şeylere tahammülü olmayan bir insan olarak ben ister istemez Hogwarts'ta ilk sevmediğim şey olma şerefine ermişti kendisi. . Çok brüt hareketleri vardı, kasları olan insanların kendini bir şey sanmasına dayanamazdım. . Vücut değil teknik önemli dostum demek isterdim ama anlayacağından şüpheliydim. . Onun yerine gümüş gözlerimi gözlerine dikip soğuk bir tavırla;

"Hayır hiçte bile. Hoşgeldin. ." dedim.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 8:36 pm

Benim gibi, hiçte sportif olmayan bir kız için kule çıkmak DELİLİKTİ. Neyseki, önümdeki sayesinde daha kolay çıkabiliyordum. Kulenin yolunu tutmuş hemen önümdeki, Gryffindor Quiddithc takım kaptanı nam-ı diğer Oliver, kendisi çokta tipim olmasa bile, kim öyle popoya ölmez ki? Bir an için laf falan mı atsam diye düşündüm, ıslık çalıp, Off, popoya bak ya da hey güze popolu yok güzel değil aslında, hey, fit-popolu! Bir anda kıkırdamaya başladım istremsiz olarak, tanrım çok komikti. Neyse ben böyle şeyler düşünürken, tepeye varmıştım bile, çocuk girdikten sonra bir kaç saniye kapı önünde bekledim ve arkasından girdim. Bir aniçin yine ilk gözüme çarpan çocuğun poposu oldu, fakat bu sefer kafamı çabuk çevirdim. O sırada ortamın biraz gergin olduğunu farkettim. Zamiel, çocukla soğuk bir şekilde konuşuyordu, çocukta benzer şekilde Zamiel' le, bir yandan profesör kendini dev telekoba kaptırmıştı.

- Hey Zamiel!

Dedim ve Zamiel' e doğru yürümeye başladım. Oliver' ın yanından geçerkende saçlarımıhafifçe savurdum.

- Merhaba.

Ardından profesörün yanında bittim. Gülümseyip profesöre eğildim.

- Merhaba profesör, bugün bizde telekobunuzdan bakabilecek miyiz acaba?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 10:52 pm

O sırada kapıdan içeri tanıdık bir sima girdi. Gözlerimi çocuğun üzerinden ayırmadan aynı ses tonuyla selam verdim;

"Selamlar küçük hanım."

Üzgünüm soğuk çıktıysa sesim ama şu anda ciddi bir bakışma yarışması içindeyiz Nora diye geçirdim içimden. Hoş alışkındım ben buna kedilerimle zaten bol bol yapardım. O yüzden göz kırpmadan uzun süre bakma konusunda sıkıntım olmazdı.
I. Monique D'or
Hufflepuff 4. Sinif

Hufflepuff 4. Sinif
I. Monique D'or

Kadın Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : Cadı! Ayrıca, Hufflepuff Quidditch Takım Kaptanı!
Lakap : Isa & Moni & Mon

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı: 13
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 12:14 am

Gün boyunca yorulmuştum fakat yine de bu kuleye çıkan basamakları ikişer ikişer geçmeme engel olmadı. Ara ara dönerek çıkıyordum basamakları, arkamdan hızla gelen gryffindorlu kıza çarpana kadar. Çarpışmamızın hemen ardından dengemi çok kolay sağlamıştım, merdivenler dar olduğundan ortadaki dütuna atıvermiştim elimi ve tamamdı, fakat kız için aynı şey söyleyemeyecektim. Kız dengesini kaybetti ve ben dengemi sağlar sağlamaz kızın elini tuttum, minik bir gryffindorlunun benim yüzümden düşmesini istemezdim. Kız dengesini sağladıktan sonrada eğilip özür diledim, arkasından gülümseyip döndüm ve yoluma tekrar koyuldum. Çıkmam çok uzun sürmedi gibi geldi, sanki bütün o yolu 10 saniyede falan çıkmıştım, o kadar olmadığını bilsemde. Kapıyı neşeyle ittirerek açtım ve ortadaki atmosfere pek takmadan kendime rahat bir cam kenarı sırası bulup çantamı sandalyesine koydum.

- Merhaba millet!

Dedim ve oturup neşe içinde arkama yaslandım, arkasından da ayaklarımı sıranın üstüne koydum. Profesörün bir şey demeyeceğini umarak tabi.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 11:11 am

Hmm, sanırım araasıra kafamın arkasından bakabilmek zevkli oluyor. Aslında bu fikir Oliverdenen çocukiçeri girip Nagao' nun dibinde olduğunu ifşa edene kadar aklıma gelmemişti. Doğrusu şaşırmıştım fakat beklememe rağmen irkilmemiştim. Sadece bir şey duymamış gibi bakmaya devam etmiştim. Neyse, Bunlar birbirlerine soğuk soğuk konuşurken, ki çok komiklerdi bence, içeriye benim binamdan olduğunu sandığım bir birinci sınıflı girdi fakat sesi yaklaştıkça ve dibime girdikçe onun Rave değil, Slyth olan Esta olduğunu anladım. Soru sorunca kafamı hiç bir yere çevirmeden kıkırdadım.

- Evet, Bayan Esta, meraklanmayın, sadece sizin için bir kaç ayarlama yapıyorum.

Dedim ve biraz daha beklemeye karar verdim. O sırada içeriye Huff' lı D' or girmişti, işte bu kızın sesini nerde duysam tanırdım, zaten koca Hogwarts' ta sadece iki tane Yarı-Veela var, onlardan biri de erkek, diğeri kız zaten. İşin komik tarafı ikisinin de birbirlerine baya yakın olması. O da bold bir giriş yapıp yerine oturduktan sonra dönmeye karar verdim ve sandalyemle birlikte zarif bir dönüş yaparak hepsinin yüzüne baktım teker teker. Gry, takım kaptanı ve Nagao' ya pis bir "Sakın!" bakışı attım. Ardından Esta' ya dönüp güzel bir hoşgeldin bakışı ve D'or.. Yine uyukluyor gibiydi. Neyse. Arkama yaslandım ve bacak bacak üstüne attım.

- Ne dersiniz, başlayalım mı, yoksa biraz daha beklesek mi? Eğer başlarsak dahasonra gelenlere kıyasla daha uzun araştırma yapabilirsiniz teleskopla.

Dedim ve ortaya göz kırptım. Artık kim üstüne alınırsa...
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 7:52 pm

Uzun bir uyku evresinden sonra nihayet dersler için yanıp tutuşuyordum.Hemde astronomi dersi bu! Lakin bir sorun vardı.Kuleye çıkmak.Tamam,ağır bir şekilde merdivenlere abandım.Bacaklarım kopucakmış gibi olsa da yine de oraya varmalıydım.Sınıfa geç kaldığımı farkettiğimde çok geçti.Neyse.Mekana girdiğimde garip bir hava hakimdi.Gözlerimle direkt Nora ve Zamiel'i aradım.Ve ta da! ordalardı.Yanlarına gittim.
"Hey,veni vidi vici!" dedim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 7:57 pm

Profesörün teklifi Zamiel'in dikkatini dağıttı. Aslında uygulamalı bir ders görmeyi gerçekten istiyordu fakat şu Jock bir türlü pes etmek bilmiyordu. Amacını merak ederek gözlerini ayırmadan profesörle konuştu;

"Tabii ki başlamak daha mantıklı profesör ama arkadaşımız bakışlarını üstümden alamıyor bir türlü. . Bu konuda ne yapabiliriz ?" Suratına yerleştirdiği sırıtışla çocuk iyice sınıra dayanmış gibi görünüyordu, şimdi bir olay patlak verirse eminim kimse şaşırmazdı.

O sırada Stan içeri girmiş ve selam vermişti ama şu anda birbirine kenetlenen iki çocuğunda umurunda değildi dünya. Zamiel sessizliğini korudu ve sırıtarak bakmaya devam etti.
Cassie Quatra
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Cassie Quatra

Kadın Mesaj Sayısı : 42
İş/Hobiler : Saçmalamak
Lakap : Cass, Mika

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Çok saçma ve eğlenceli bir canlı.
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:02 pm

Sınıfa girdiğimde sınıf dolup taşmıştı. Bende bulduğum ilk yere oturdum. Görünüşe göre ders başlamak üzereydi. Her zamankinin aksine bu sefer biraz oyalandığım için derse de geç gelmişim gibi hissediyordum. "Umarım çok geç kalmamışımdır.." diye sessizce mırıldandım.
http://theaphrodi.blogspot.com/
Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Oliver Koven

İş/Hobiler : Quiddich oynamaya bayılır, harika bir vurucudur, sınıf başkanı da ohhhmis...

Karakter Sayfası
Para:

MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:17 pm

Slytherin uyuzu bana alttan alttan laf sokarcasına hoşgeldin dedi. Sırıtarak "Ben de öyle ummuştum zaten." dedim aslında gözlerimi üstünden çekecektim de bana bakmayı sürdürünce ben de ona delici bakışlarımı atmaya başladım. İçeri giren Slytherin kız önümden geçip selam verince de ağzımda birşeyler geveledim. Lan bu Nagao hala bana bakıyordu. O değil de umarım bu pis bir bakışmadır. Çocuk gay falan çıkarsa başımıza dert almayalım. Bu arada içeri girenler falan olmuştu. Benim suratımda da hala uyuz bir gülümseme vardı. Profesör sakin olun şeklinde bakış atsa da -bu sınıfta herşeyi bakışlarımızla anlatırız biz evet- eğer Nagao bakmayı keserse ben de keserdim. Bu arada Slytherin kızın parfümü çok güzeldi hala kokusu burnumdan gitmemişti. Masadan aşağıya atlayıp sandalyeye otururken de hala çocuğa bakıyordum ki sonunda bardağı taşıran bi laf etti. Elimi sıraya sertçe vurdum "Lan!" diyerek hızla ayağa kalktım. Kendime zar zor engel olmuştum. Yoksa sıraların üstünden uçmayı planlıyordum çünkü "O iğrenç sürüngen gözlerinle bana bakmayı kesebilirsin mesela." diye hırlamakla yetindim. İçimden kendi kendime derste sakin olmam gerektiğini söyleyip duruyordum. Bahçede yakalayıp pekala pataklayabilirdim herifi.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:20 pm

Zamiel' in iğneliyic tavırları ve soğuk bakışları üstüne anlamıştım. Ama karşıdaki de fit-popo olmamalıydı yahu! Yine de, ayı bir grye acımaktansa, arkadaşım yanında olmayı tercih ederdim. Sekerek Zamiel yanına seğirttim ve biraz arkasında durdum. Anlasın, Zamiel ylnız değil. Belki yalnız halletmek isterdi tabi o ayrı konu, o zaman onu bırakırdı fakat bu Oliver' ın arkasındakilerde öyle az buz elemanlar değiller yani. Gülümsememi azalttım ve soğuk bakışlarımı aynı şekilde Oliver' a diktim, tek kaşım kalkık. Emin misin? Der gibi. 1. sınıf olmam umrumda değildi, ormanda olanlardan beri kendime güvenim gelmişti. Sert hareketler falan yapıyordu ama, iğrenç bir gülümseme yaymama sebep oldu bunlar yüzüme.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:30 pm

"Lan ? Ne kadar kaba. Hm sanırım sinirine dokunan bir şey yapmış olmalıyım acaba ne. . Takımına laf söylemedim, kasların sönmüşte demedim. Saçların her zaman ki gibi sportif. Gene dört dörtlüksün, neye sinirlendin acaba. . "

Düşündüğüm gibi kendini tutamayan biriydi. Tıpkı bütün kendini beğenmiş Jock'lar gibi. . Gözlerimi üzerinde gezdirip zayıf noktalarına baktım. Üst vücudu yapılı olsada altı zayıf duruyordu o yüzden her hangi bir durum olursa altına saldırmam gerekiyordu. .

"Ve Bay Kaslı sizi bilmem ama ben gözlerimin rengini severim. Tabii sizin sportif kişiliğinize hitap etmemiş olabilir. Madem öyleyse rica etsem çenenizi kapar mısınız ? Böylece profesörde dersine başlayabilir."

Tam o sırada Nora arkamda belirdi. Evet yakınımda olunca yarattığı histen tanımıştım. Her insana göre değişiyordu ve eğer şu anda gözlerim kısıksa bu Nora'dan başkası olamazdı. Zira bu kızda beni mayıştıran bir şey vardı. Kedi veya insan farketmez ne zaman yanıma yaklaşsa rahatlıyordum. . Baş parmağımı kaldırıp herşeyin tamam olduğunu belirttim ve arkama bakıp gülümsedim. Bir kızı kavgaya dahil edecek biri değildim zira. . Sessizce saçlarımı toplayıp bakışlarımı gene çocuğun gözlerine diktim.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:44 pm

Gülümseyerek ortama bakmaya devam ediyordum, içeriye Quatra ve Plague de girmişti. Artık başlayabiliriz diye düşünürken Nagao ve Koven' in arası biraz daha kızıştı ve bu Koven' in masaya falan vurmasına sebep olmuştu. Şöyle bir durum vardı yalnız ortada, muhtemelen ikiside kendi sabırlarının zorlandığını hissediyorlardı, benim de bir sabrım vardı tabi ve ortam hoşuma gitmemeye başlamıştı. Beni çok sinirlendirecek bir durum değildi fakat yine de sinirlerime her şekilde hakim olsam fena olmazdı. Ayaklandım. Boğazımı temizledim ve ellerimi çırptım.

- Artık derse başlasak fena olmayacak.

Dedim ve gülümsememi bozmama rağmen Esta, Nagao ve Koven üçlüsüne pis birer bakış fırlattım. Koven' in kendini tuttuğu her halinden belliydi. İlk önce yavaş yavaş Koven' in yanına gittim. Göz göze gelcek şekilde çocuğa doğru eğildim.

- Bay Koven, dersimde kötü davranmayacağınızı biliyorum neyse ki, fakat yine de bunu dışarıya pek taşımazsanız mutlu olurum. Zira bunun Bayan Petrasova' nın kulağına gitmesi ikimiz açısından da iyi olmayabilir.

Tehdit etmiyordum. Gerçekten, Nagao ya da Esta' ay bir şey olursa Hestia' nın kulağına illa ki giderdi, Hestia' da bunun peşini bırakmazdı. Bunu Koven' e bir şey olmamasını istediğimden söylemiştim biraz da. Ardından doğrulup Nagao ve Esta' nın yanına gittim ve ellerimi omuzlarına koydum. Kısık gözlerimi açtım ve korkutucu olmayan fakat derin olan bir bakış attım ikisine de.

- Koven' a söylediğim gibi, bunu dışarı taşımayacağınızı bilmeme rağmen uyarmamda bir sakınca görmüyorum. Doğrusu benim açımdan da pek sorun yok, bu sizin pratiğinizi geliştirir sonuçta! Fakat bunun peşine Bay Petrasova' nın takılması canınızı sıkabilir, zira kendi öğrencilerine karşı soğuk davranıyor gibi görünse bile binasına değer veren bir insan.

Dedim ve doğruldum. Ardından ikisini de masalarına gönderdikten sonra Sınıfa şöyle bir baktım.

- Evet! Bir önceki derste, buders ne işleyeceğiz demiştim, hatırlayan var mı! İlk söyleyen, teleskoptan incelemeye ilk gelir!

Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Oliver Koven

Karakter Sayfası
Para:

MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:48 pm

Nagao'nun dediklerini sakince dinleyip gülümsedim. Sonra profesöre baktım omuzlarımı sirkip "Ben başlatmadım." dedim kısaca sonra da biraz daha sesimi yükselterek "Tamam bela arıyorsun Nagao ama derste olmaz. Başka bir zaman yılan kafanı ezebilirim." Sonra arkama yaslandım ve sinirimi geçirmek için iç çektim. O değil de konuşurken belden aşağıma bakmıştı. Oğlum Oliver çok içli dışlı olma çok gay belirtisi veriyor bu adam. Güzel kokulu kız da onun yanına yanaşıp bakışları ile katılmıştı. Zaten bir Slytherin sana sataşırsa, başka yılanlar da onun arkasında olur. Sadece arkasında... Eğer bir kişi yakalanırsan 3-4üne katlanman gerekir. Bu olayı daha önce de yaşamıştım. Gözlerimi profesöre diktim -dediğim gibi biz bakışlarla anlaşabiliyoruz- "daha fazlasına izin verme, sadece sizin için kendimi tutuyorum." bakışıydı bu. Zaten profesör de anlamıştı ama yanıma gelip beni uyardı. 'Cırtlak' Petrasova'yı peşime takmamak mı? İksir dersinde yaptıklarımdan sonra illa ki peşimdeydi. Ondan değil babamdan korkuyordum. Neyse derse başlama sorusuna cevap verme gayretini göstermedim. Önceki derse girmemiştim zaten.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 8:58 pm

Profesör'ü dinledikten sonra başımla onay verip gülümsedim sonra Nora'ya dönüp önden buyur ettim;

"Ormanda bu nezakette bulunamamıştım ama şimdi lütfen önden buyurun."

Şanslıydı ki kin besleyen bir insan değildim yoksa çok uzardı bu olay ve işin içine ne kadar fazla kişi karışırsa birimizin sağ çıkma ihtimalide o kadar azalırdı. Ayrıca insanları karıştırmak saçmadır. Fazlalık kaosu beraberinde getirir. İlla ki gerzeğin biri yakın dövüşte asasını çekecektir, işte o zaman istenmeyen şeyler olabilir.

Bunları düşünürken ettiği lafı hatırladım;

"Dikkat edin Bay Kaslı yılan aslanla kıyaslanamaz ama kendisine dikkat etmesi gerektiğini pekala bilir. Aslan ise boyutuna güvenir, hafife alır çünkü gururludur ama unutmayın ki yılan aslandan küçük bile olsa her etkiye bir tepki doğar. Sanırım hatırlatmama gerek yok bunu değil mi ?"

Sonra yerime dönerken profesörle göz göze geldim.

"Bu arada profesör bu ders takım yıldızları işleyecektik. Benim yerime Nora'yı alabilirsiniz, zira benden daha istekli görünüyor bakmak için." dedim gülümseyerek.
Oliver Koven
Gryffindor 5. Sınıf
Bina Quiddich Kaptanı
Gryffindor Sınıf Başkanı

Oliver Koven

Karakter Sayfası
Para:

MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 9:10 pm

Tam bitti derken Nagao tekrar laf sokma çabalarına girdi. Elimi tekrar sıraya vurdum ama profesör yapma demişti değil mi? Bu yüzden sadece ona bakış atıp tekrar önüme döndüm. Yok aslan kendini bişey sanarmış falan. Tekrar derin bir nefes aldım ve kendimi sakinleştirdim. Amacı neydi bu çocuğun be? Sıraya indirdiğim yumruğu sıkmayı bıraktım ve parmaklarımı çıtlattım. Şu çocuk laf etmeye devam ederse kalkıp gitmem gerekecekti sanırım yoksa profesöre ayıp olurdu. Ki bu kadını severim yani.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 9:45 pm

Tamam, hala laf atıyorlardı ki, bu benim sabrımı azıcık daha taşırmıştı. Fakat hala sakindim, sakin olmalıydım. Ne yapacağımı biliyordum. Henüz çocuklar tam yerlerine yerleşmemişken Nagao' nun oturmasıyla yanında bittim ve eğildim. Elimi boynun sağ tarafına doğru getirdim ve nazikçe değdirdim.

- Sakin ol Nagao, lütfen.

Dedim ve boynunun arkasına, tam boynunun da arkası değil aslında biraz aşağıya, özel bir spota hafifçe bastırdım. Çocuğun gözleri bir miktar kaydı sonra kendine geldi. Daha fazla bastırsaydım, bayılabilirdi, bu sadece bir süreliğine dengesini kaybettirirdi ve kalanıda belirsiz bir sakinlik olarak gelirdi. İşe yaramısın umarak teleskobun yanına doğru seğirttim. Bir süre Koven' e baktım ve sonunda göz göze geldik. İşaret parmağımı ince dudaklarıma götürdüm ve göz kırptım. "Seni de böyle sakinleştiririm, görürsün çocuk" der gibi. Sonra Sınıfa şöyle bir göz gezdirdikten sonra konuşmaya başladım.

- Derse girmeden önce bu dersi nasıl işleyeceğimizi anlatayım size.

Dedim ve teleskobunu yanına geçip bir elimi teleskobun üstüne koydum.

- Bir kere, herkes sırayla gelip, ona söylediğim şeyi teleskop ile bana bulacak ve koordinatlarını bana söyleyecek. Elimde belli şeylerin koordinatları var.

Dedim ve biraz uzağımda kalan masaya doğru eğilip, masanın üstündeki kağıtları aldım ve elimde salladım.

- Ha, bana burada bulunmayan bir tane söyleyebilirsiniz, kontrol ederim ve belki yeni bir tane yıldız bulmuş oluruz, değil mi! Neyse, bir önceki ders tamamen pratik işlendiğinden bu dersin yarısını bir önceki derste işlediklerimize bakacağız. Bir yandan arkadaşınız ararken ben size bu dersten biraz bahsedeceğim. Şimdi.

Dedim ve Eleonora' ya döndüm.

- Bayan Esta, sizinle başlayalım isterseniz.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 10:00 pm

Petrasova mı? Şu, soğuk ve psikopat biçim değiştirmeci olan? Ahh, hayır, onun benimle uğraşmasına istemem, kesinlikle. Profesör gelip bizi uyardıktan sonra Zamiel bana yol verdi -komik bir şekilde- ve olabildiğince Oliver' a uzak bi masa seçip geçtim. Çantamı masa kenarına bıraktıktan sonra arkama yaslandım ve Zamiel' in profesöre giden ilginç cevabına karşılık verdim.

- Aaah, hayır hayır, Zamiel çıkmalı. Ben de o sırada bir önceki dersin notlarını gözden geçiririm.

YUH! Ne yalandı ama. Neyse, bir an için içimdeki dengesiz bir sinir-duygu karmaşı yüzünden (ah be fit-popo, ah be Zamiel) bir süre yerimde oturup etrafı izlemek istiyordum. Tam da artık derse başlayacağız diyordum ki Zamiel bir laf daha attı. Way to go Zami. Dememiş olsam bile belirtecek şekilde gülümsedim. Bir kaç saniye sonra profesör dibimizde bitti ve Zamiel' e eğildi. Bir şeyler yaptı, elini çocuğun boynuna falan götürdü ve geri çekildiğinde Zamiel biraz mayışmış görünüyordu. Ona doğru eğildim.

- İyi misin?

Ardından profesör teleskobun yanına seğirtti ve derse başladı. Düşününce, bu kadın gerçekten bir garip davranıyordu, korkunç desem değil, anaç desem değil. Neyse, bir süre konuştuktan sonra az önce dediğimi duymamış olacak ki -ki ben duymadığından değil bir an için duymamazlıktan geldiği çin böyle yaptığını düşünmüştüm- beni teleskoba çağırdı. Sessizce puflayarak ayaklandım ve teleskoba doğru ilerledim. Biraz eskimiş gibi duran koyu mavi sandalyeye dikkatlice oturdum ve profesörün bana diyeceği şeyi beklemeye başladım.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 10:57 pm

Sonunda oflaya poflaya teleskoba doğru gelen Eleonora varabilmişti. Elimdeki kağıtlara şöyle bir göz attım ve kıza eğildim.

- Biza Güneş dışında sarı bir yıldız bulabilir misin?

Dedim ve doğrulup sınıfa döndüm.

- Evet, Bayan Esta bize sarı bir yıldız ararken, biz de sizinle bugünkü konumuza geçelim. Aslında kuyruklu yıldızları anlatmayı düşünüyordum fakat Bay Nagao sayesinde, bu dersin başında da size biraz Büyük Yıldızlardan bahsedeyim dedim.

Ardından masayı Eleonora' nın arkasında doğru çektim ve bir önceki ders yaptığım hareketin aynısını yaptım. asamı cebimden çıkardım ve masaya vurdum iki kere, Ta-da! Güzel bir hologram. Hologramın arkasına gçetim. Hologramda, üç yıldız vardı. Biri hepsinden büyük, biri orta büyüklükte ve biri gerçekten çok küçüktü.

- Güneşten çok daha büyük olan yıldızlardır bir kere bunlar, başta bunu belirteyim. En az dokuz Güneş kütlesi kadar olanlardır. Bu kadar büyükdükten sonra bu yıldızlar, helyum yakıtlarını tüketmeye başladıkları anda genişleyerek, kırmızılaşırlar ve biz bunlara Süper Dev deriz. Helyum tüketmeye başladıkları aşamadan sonra bir çok farklı şey tüketirler yavaş yavaş, aynı soyulan bir soğana benzer, siz en üsttekini çıkardıkça alttaki çalışmaya başlar gibi. En sonunda demir üretmeye başlarlar falan, size bu kısma kadar olan yerleri açıklama gereği duymuyorum ve en sonunda da Wolf-Rayet yıldızına dönüşürler.

Dedim ve Hologramı işaret ettim. İlk önce En küçük ve düzgün olan yıldızı gösterdim.

- Bu bizim Güneşimiz.

Dedim ve arkasından Orta boylu, kırmızı olanı gösterdim. O da gayet düzgündü.

- Bu, bir süper dev.

Dedikten sonra da biraz sağılmış ve patlamış kırmızı parçalara ayrılmış gibi görüneni gösterdim.

- Bu da Wolf-Rayet. Kendisi Güneş kütlesinin dokuz katı kadardır.

Dedikten sonra hologramın arkasından çekildim ve masanın önüne geçip masaya dayandım.

- Daha sonra cüce yıldızlardan da bahsedeceğiz fakat bu seferlik şimdilik onları atlıyorum. cüce yıldızların sadece anakol oluşturduklarını bilmeniz yeterli. Şunu da belirteyim, Süper devin Wolf-Rayet' e dönüşeceği sadece bir cüce yıldız ya da anakol değilse geçerlidir ona göre.

Dedikten sonra şöyle bir sınıfa göz gezdirdim.

- Evet, bir sorusu olan var mı?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 4:03 am

Oturduktan sonra profesör yanımıza geldi bana sakin olmam gerektiğini söyledi ve elini boynuma koydu. . O sırada kısa bir süreliğine aşırı derecede mayıştım. Neredeyse Nora'nın beni kediyken sevmesi gibiydi bu his. Bir an kendimi gene kedi gibi hissettim ve gözlerimi kapadım. Taa ki Nora durumumu öğrenmek için beni dünyaya döndürene kadar. İyi misin diye sordu bana. Tabii ki iyiyim ne yani ufak bir takışma ve bu güzel his benim moralimi mi bozacaktı ? Aslında bir an içimden "Beni sevmeni istiyorum." demek geldi, hatta tam ağzımı açmıştım ki Profesör kızı teleskobun başına çağırdı. . Bende suratımı asıp yanımda kalkışını ve ayaklarını sürüyerek uzaklaşmasını izledim. Sanki çok uzaklara gitmiş gibi görünüyordu.

Nora teleskopun başında yerini aldığı sırada bende az önceki olayları unutup kafamı derse vermeye çalışıyordum. Zira bu tarz olaylarda sakin olmak en önemli esastı. Yapacaklarımı gözden geçirirken bir yandanda gözlerimi dikmiş profesöre bakıyordum. Bu odaklanmamı sağlıyor ve az önceki hareketini aklıma getirip beni rahatlatıyordu. . Aslında hoşuma bile gitti denebilir. Bir an hiç bir şey umurumda olmadı öylece boşlukta süzüldüm. Sonrada geri döndüm. .

O sırada profesör sınıfa 3 farklı boyutta yıldızı gösteriyordu. Bende mayışıklığımı üzerimden atıp dikkatimi oraya verdim zira hologramlar her zaman ilgimi çekmiştir. En küçük olan bizim Güneş'imizdi demek ? Heh. . Yeni şeyler öğrenmek güzeldir, insanın zihnini tazeler ve serbest çağrışımlarla anılarını canlandırır. Örneği güneşi görmek Xi ile birlikte ülkemizde yazları geçirdiğimiz günleri hatırlatıyordu. Yapacak hiç bir şeyimiz yoktu ve rahatça aylaklık yapabiliyorduk. Hoş Xi şu anda da yapıyor, baksanıza derse bile gelmedi adam gene. .

Ben bunları düşünür ve profesörü dinlerken ders sona ermiş ve sorular alınmaya başlanmıştı. . Sessizce yerimden kalkıp mayışık mayışık gerindim ve kafamı kaşıyarak konuştum;

Profesör geçen ders soracaktım fakat zaman bulamadım. Eğer mümkünse yıldız patlamalarına ve kara deliklerede değinebilir misiniz acaba ?"
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 11:10 am

Mekanda olup biten bu şeyler olurken her zamanki gibi sessizliğimi korudum.Etraf sakinleştikten sonra Zamiel'in yanına yaklaşıp birşeyler gevelemek istedim.
"Hey,iyi bir büyücü değilim ama onu isal edicek iksirler yapabilirim? Yada istersen bulaşabilirim ona? Unutma ki dövüşlerde iyi olmasam da hala pislik yapabilirim." dedim. Bu adam için herşeyi yapardım.Arkadaşlık buydu değil mi?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 11:35 am

Çenemi sıradan ayırıp Stan'e döndüm. Her iyi arkadaşın yapacağı gibi destek çıkıyordu bana. Ama herhangi bir şey olursa karışmasını istemiyordum. Benim yüzümden başına bir şey gelsin istemezdim.

"Sen kafanı yorma dostum henüz bir şey olduğu yok, olacak gibide görünmüyor. Ama bir şey lazım olursa söylemekten çekinmem merak etme. dedim elimi omzuna atıp sonra tekrar çenemi sıraya dayadım
Elisa Graveworm
Ravenclaw 1. sınıf
Ravenclaw 1. sınıf
Elisa Graveworm

Kadın Mesaj Sayısı : 14
İş/Hobiler : Sadizm...Karanlık düşünceler...
Lakap : Lisa

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Karanlık....
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 1:15 pm

Astronomi dersi...Gökyüzü ile ilgilenmek kim istemez ki? Zaten hep merak etmeşimdir.Bu yıldızlar falan.Sınıfa yaklaşmıştım.Merdivenlerden çıkarken hep buranın mimarına küfrediyordum hemde insanların neden benden nefret ettiğini düşünüyordum.Gerçekten sırf şeytani bir görünüşüm var diye mi sevilmiyordum? Yaptığım makyajdan dolayı mı? Kıyafetlerden dolayı mı? Heh...Kimse dürüst olmuyor ki şu dünyada.Kahretsin hiç bitmeyecek mi bu merdivenler?

Sınıfa vardığımda çoktan bir düzen kurulmuştu.Ravenclaw'lı pek göremedim.Neyse,diğerlerine bir göz gezdirdim.Görünüşe göre bir anlaşmazlık olmuştu.Hahaha acaba kim dayak yedi? İnsanları biraz daha süzdüm.Hep standart tiplerdi.Fakat...Şu Slyth çocuk...Dikkatimi çekti.Onun yanına doğru gittim.Kayda değer biri olabilir.Dış görünüşü çok dikkat çekiciydi ve gözleri sanki gulyabani gibi gösteriyordu onu.Sonra gözlerim yanındaki siyah saçlara takındı.Çok siyahtılar.Bu da kimdi? Lanet olsun,bu merak beni öldürüyordu.O kırmızı gözlü çocuğun yanına gittim.
-"Hey,sen...Kimsin?" sözcükler ağzımdan kaba bir tonda çıktı.

II. Dönem Astronomi Dersi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» I. Dönem Astronomi Dersi
» '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi
» II. Dönem Kehanet dersi
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi