Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi

4 posters
YazarMesaj
Hestia Petrasova
Yönetici
İksir Profesörü
Slytherin Bina Sorumlusu
Yöneticiİksir ProfesörüSlytherin Bina Sorumlusu
Hestia Petrasova

Kadın Mesaj Sayısı : 244
İş/Hobiler : Iksir Ogretmeni
Lakap : Iksirci

Karakter Sayfası
Para:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Left_bar_bleue600/10002023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty_bar_bleue  (600/1000)
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty
MesajKonu: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeC.tesi Mart 05, 2011 6:10 pm

Kurgu: Profesor Petrasova, bir yasina yeni basmis kizini masasindaki kendi sandalyesine oturttu ve siralarin arasinda yurumeye basladi. Uykusuz kaldigi her halinden belli, cunku sacini duzgun bir topuz yapamamis, ve gozlerinin alti mosmor. Sihir Tarihi ogretmeninden de monoton bi sesle anlatmaya basladi.

RP IN

-Yeni yilin ilk dersine hosgeldiniz, tanimayanlar icin ben Hestia Petrasova, daha fazla bilgi icin ust siniflara sorarsiniz. Zira size yapimi uzun ve karisik bir iksir anlatacagim. Huzu Sivisi. Yanlis yapildiginda olume, fazla icildiginde su an bende gozlemlediginiz gibi bir hale neden olur. Simdi tahtadakileri uygulayin, olabildigince basit bir sekilde talimatlari yazdim, dikkatle okuyun.

Bastan savar gibi bir asa hareketiyle ogrencilerin kazanlarinin yaninda malzemelerin belirmesini ve kazanlarinin baslangic sivisiyla dolmasini sagladim. sagladim. Sonra masaya oturarak, milletin su an henuz okumakla ve iyice anlamakla mesgul oldugu talimatlari yeniden okudum.

-2 demet Hogtupur Otunu ezerek yarim bardak su cikarin, kenarda bekletin. 2 demek Surahimenekseden de ayni sekilde yarim bardak su cikarin ve hotupur suyuyla karistirin. Karisimi kazana dokup 1 kere saat yonunde karistirdiktan sonra kaynamaya birakin. !0 dakikayi gecmesin lutfen.
-20 gram aytasi tozunu kazana dokun, saatin aksi yonde uc kez karistirip yedi dakika kaynamasini bekleyin. Bu yedi dakikalik sure 3 Torbatop ciceginin saplarini esit boyda duzgun bir sekilde dograyin. Kenarda dursunlar.
-Ardindan uc damla copleme surubu dokun. Bu adimdan sonra kazaninizdan gumusi buharlar tutmeye baslamali ve sivinin rengi gumusi mavi olmali. Lutfen bambaska birsey olduysa numune verme zahmetine katlanmadan kazani temizleyip sinifi terkedin.
-Dogradiginiz saplari da atip saat yonunde uc kez karistirin. Rengi biraz daha koyulasacak ve buhar daha da belirginlesecek.

Bir ruyadan sicrayarak uyanmis gibi sinifa tekrar dondum ve ayni monotonlukla konusmaya tekrar basladim.

-Ah bu arada ay taslari hakkinda 10 cm'lik odev istiyorum haftaya.

Not: Ay tasi odevi icin anahtarlar: aydan dusmesi, canli ruyalar, pahali olmasi, kediler icin cekiciligi. 10 cumlelik bir yazi uydurmaniz yeterlidir, hayal gucunuzu ne kadar ve ilginc bicimde kullanirsaniz o kadar iyi degerlendiririm.

VE ODEVINIZI LUTFEN ILK MESAJINIZIN SONUNA EKLEYIN.

En son Hestia Petrasova tarafından Salı Mart 08, 2011 10:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://rptimez.bossforum.org
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Left_bar_bleue1000/10002023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 10:24 pm

Ağzım açık, önümdeki uzun ve küçük küçük yazılmış talimata bakıyordum.
Bu kadının çılgın olduğunu zaten biliyorduk, hoş, buna dair şu sıralar pek bir şey göstermiyordu ama...
Artık sadist olduğunu da düşünmeye başlamıştım. Bir ikinci sınıfa uzun ve zahmetli bir iksir yaptırmak? Gölzerimi kapatıp bunun gerçek olmamasını diledim. Zaten iksir dersinden hoşlanmıyordum, bu kadın her seferinde -sevmediğim- zindanlarda daha uzun kalmama yol açacak şeyler yaptırıyordu. Bir süre gözüm kapalı durdum ve iç çekip tekrar talimata bakmak için gözlerimi açtım.
Gerçek olmamasını dilediğim talimatlara.
Hayır, elimdeydiler. Yapacak bir şey yoktu. Anahtar kelimeleri iyice kafama kazıdıktan sonra, elimdeki kağıdı rahatça görebileceğim bir yere yerleştirdim ve kazana dönüp, yavaş yavaş dolan sıvıyı izledim. Sıvının dolmasının durduğundan emin olduktan sonra elimi talimatlardaki ilk şeye attım.

- Hogtüpür Otu.

Yeşil ve marulu andıran ottan elime iki demet alıp, kazanın sağındaki kasemsi şeye attım. Tokmak-vari şeyi de elime geçirir geçirmez zaman kaybetmeden otu ezmeye başladım. Bir kaç saniye içinde dehşet verici bir manzarayla karşılaştım, otu ezdikçe, suyu dışında yapış yapış bir şey akıyordu içinden, KABUS GİBİ! Bunu pek takammaya çalışarak yutkundum ve ezmeye devam ettim. Yeterince ezildiklerini düşündüğüm an elime bardağı geçirdim ve kaseyi temiz bir yerinden tuttuğum gibi bardağa boşalttım. Bardağın yarısını doldurduktan sonra otları masanın bir kenarına doğru boşalttım ve ikinci malzemeyeattım elimi. Sürahimenekşeleri. İki demette onlardan aldıktan sonra aynı kaseye koydum ve aynı şekilde kırmızı-mor şeyleri ezmeye başladım, bunlar daha iyi görünüyorlardı, ayrıca etrafaegzotik bir kokuda yaymışlardı. İfadesiz yüzümle hogtüpür suyunun olduğu bardağı aldım ve içine boşalttım suyunu. Mor sıvının şefafa yakın yeşil sıvıyla karışmasını bir süre izledikten sonra kazana boşalttım ve kaseyi bırakıp talimatlara baktım. Oflaya puflaya elime tahta kaşığı alıp daldırdım ve 2 kere saat yönünde çevirdim. Kaşığı çıkarıp kenara koydum ve altını kaynaması için açıp ellerimi belime koyduktan sonra talimatlara tekrar baktım... LANET OLSUN! Gözlerimi faltaşı gibi açıp üç kere daha okudum ve sessizec küfrettikten sonra dudağımı ısırdım. Bir kere yazıyordu ve ben iki kere çevirmiştim. Dudaklarımı büzdüm ve bunun bir sorun yaratmayacğını umarak, sıvının kaynamasını izlemeye başladım.
9 dakika sonra esneyerek ellerimi parlayan aytaşı tozlarına attım. Sanırım iksir dersi geçmişim boyunca adam gibi dokunabildiğim nadir şeylerdendiler herhalde. 10 gram aytaşı tozunu da kazana döküp tekrar kaşığı aldım ve kaynamasını beklerken okuduğum talimatta yazdığı gibi 3 kere saatin aksi yönünde karıştırdım. Sonra aynı şekilde kaşığı çıkardım ve sıvının kaynamasını beklemeye başladım. O sırada aklıma Torbatoplar geldi ve elimi yumuk yumuk duran çiceklere attım. Masaya çok düzgün bir şekilde dizip, kazanın sağındaki minik bıçağıelime aldım ve dikkatlice kesmeye saplarını kesmeye başladım.

- İlk önce toplar... Şimdi saplar...

Sapları dikkatlice kestiken sonra kasenin kenarına dayadım ve elimi minik bir şişeye attım. Şişenin süper minik kapağını dikkatlice açtım ve saate baktım neredeyse 7 dakika olmuştu... Bir kaç saniye daha bekleyip 7 dakikayı tamamladıktan sonra şişeyiçevirdim ve üç damla çöpleme şurubu damlattım. Birinci damlada hafif bir grimsi duman çıktı. İkincisinde daha parlak bir dumanla, üçüncüsünde resmen parlayan gümüş bir duman çıktı. Kazandaki sıvı ise talimatta olduğu gibi gümüş maviydi. Yine de biraz yeşile çalıyordu sanki? 2 kere katışrımaktan olmalı. Bambaşka değildi neyseki. Hemen arkasından doğradığım sapları da alıp kazana attım ve saat yönünde üç kez karıştırdım. Gümüş buhar, gittikçe koyu bir hal aldı ve sıvı bir miktar daha mavileşti. Gülümseyerek kepçeyi aldı mve minik şişelerden birine sıvıyı doldurdum. Tıpasını da kapattıktan sonra en alttaki nota baktım. Aytaşları hakkında bir ödev. Oflayarak öğleden sonramı hayal ettim, kütüphanede, aman ne güzel. Tam keyfim iyice kaçacak gibi olurken aklıma bir şey geldi. Çantamı elime aldım ve karıştırmaya başladım. Evet! Yazın aldığım ve bir türlü veremediğim şey oradaydı. Kıkırdayıp gözlerimle sınıfı taradım yavaşça. Dudaklarım resmen üç gibi olmuştu. Neredeydi bu Zamiel?

Spoiler:

En son E. Eleonora Esta tarafından Perş. Mart 10, 2011 12:08 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Erkek Mesaj Sayısı : 394

Karakter Sayfası
Para:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Left_bar_bleue100/10002023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Siyah saçlı.
Rp Yaşı: 14
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 11:03 pm

Derse her ne kadar geç kalmasamda tam zamanında geldiğim söylenemezdi. Profesör çoktan, yani sanırım çoktan talimatları yazmış, sınıfa aktarmış, kazanları doldurmuş ve yapıma başlanması gerektiğini söylemişti anlaşılan. . Suratıma sevimsiz bir sevimli ifade verip Madam'a başımı salladım ve hızlı hareketlerle tek ait olduğum yere, biricik Nora'mın yanına gittim doğal olarak. . O sırada sanırım Nora işini çoktan bitirmiş olacak ki suratında tatlı bir kedicik ifadesiyle sınıfı süzüyordu. . Bu sefer belkide ilk defa arkasın yerine bariz bir açık hedef olarak önünden yaklaştım ve saçlarını karıştırarak sordum;

"Tamamen bitmiş bir işe konacak, yaptıklarını asla takdir etmeyecek ve bencillik yapıp kendi kuyruğunu kurtarmak için size yaklaşacak bir çıkarcıya ihtiyacınız olduğunu duydum küçük hanım." Elini tuttum ve ufak bir buse kondurarak yüzüne gülümsedim.

"Bu seferlik affet tatlım, seni seviyorum biliyorsun ?" Kaşlarımı kaldırım suratımda soru soran bir ifadeyle gülümsedim. Bakalım ne tepki alacaktım pisiden.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Left_bar_bleue1000/10002023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 3:53 pm

Arkamdaki masya dayanmış, etrafa bakınırken bana doğru yaklaşan Zamiel' i farkettim. Elimdeki çantayı yavaşça masanın kenarına koydum ve ve çaktırmadan ağzını yaaşça kapattım. Yanıma gelip uzun ve garip bir cümle kurduğu gibi bir de elimi öpmüştü, tam o sırada panik içinde Hestia' yı kontrol ettim, şimdi bağırmasını istemeyiz değil mi? Ardındant tekrar bana dönük bakışlara yönelttim gözlerimi ve gülümseyerek elimi başına koydum.

- Şimdii... Bakalım.

Elimi başından çekip omuzlarından tuttum ve çocuğu zorla arkası bana dönük olacak şekilde çevirdim. Ardından şöyle bir sınıfa göz attım. Arka çaprazımızda boş bir kazan vardı. Ellerimi beline koydum ve hafif hafif -fakat ilerlemesini sağlayacak kadar da kuvvetli- bir şekilde onu ittirmeye başladım. Masanın başına kadar ittirdikten sonra masada duran talimatı aldım ve elimi masaya koyup üstüne oturdum. Boğazımı temizledim ve konuşmaya başladım.

- Ben de seni seviyorum tabi. İlk önce iki demet Hogtüpür otu alıp suyunu çıkarıyorsun.

Dedim boş elimle hogtüpürleri göstererek. Doğrusu, benim yaptığım iksirden vermekte bir sorun yoktu fakat Hestia' nın bizi yakalamsı -ki bu yüksek bir olasılıktı- pekte hoş olmayacaktı bundan eminim.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Left_bar_bleue100/10002023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Empty_bar_bleue  (100/1000)
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:14 pm

Başka bir masaya itilmiş ve başımda özel iksir profesörümle birlikte dikiliyordum. Açıkcası içimden pek iksir yapmak gelmiyordu ama sırf Nora söylediği için bile yapabilirdim şu anda. Fakat genede;

"Amaa. . Aslında haklısın Nora şimdi hiç yoktan bir iksirle ortaya çıksam tahminen seninde başını yakarım. . İşte bu yüzden seninleyim sanırım küçük hanım, mantığını kullanıyorsun."

Sonra eliyle işaret ettiği garip sebzemsi şeylere baktım açıkcası pek ezilesi görünmüyorlardı. Daha çok yenesi gibiydiler. Ama bilmediğim şeyleride yiyesim gelmiyordu açıkcası o yüzden kollarımı sıvadım ve havanı elime alıp ezme işine koyuldum bir yandanda sağa sola sıçrayan yapışkan suyu umursamadan tatlı tatlı Nora'yı izliyordum. .

"Yeterince öldürdüm sanırım bunları, sırada ne var peki tatlım ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 7:32 pm

Oturduğum yerden boğazımı temizledim ikinci bir kere ve sızlanmaya hazır gözlerini gözlerimden kaçırarak talimatı okumaya başladım.

- Şimdi hızlı davran. Çıkan suyu, bardağa dök, bardağın yarısını dolduracak şekilde. Ardından Şuradaki...

Dedim ve elimle egzantrik Sürahimenekşelerini gösterdim.

- Sürahimenekşelerinden iki demet al ve aynı şekilde ez. onun suyunu da boşalttığın bardağa doldur ve kazana dök. Sonra saat yönünde bir kere karıştır ve kaynamaya bırak.

Dedikten sonra bir gözüm saatte, bir gözüm Zamiel' de ortamı izlemeye başladım.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 8:20 pm

"Emredersiniz !"

Garip görünüşlü Sürahimenekşelerini hızlı bir hareketle alıp havana tıktım ve bir hışımla cılkını çıkarmaya koyuldum. Hızlı davranmam gerektiği söylendiği için aceleyle havandaki suyu Hogtüpür sıvısı olan bardağa boşaltıp aynı milisaniye içinde kazana aktardım karışmış sıvıyı. Ve saat yönünde bir kez karıştırıp çok büyük bir şey başarmışcasına çenemi dizine dayayıp sevimli bir bakış attım.

"O kaynadıktan sonra ne yapacağız profesör ?"
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 9:37 pm

Dizimdeki süper çekici saçlara ve gözlere bakmamaya çalışarak bir miktar çocuğa doğru eğildim.

- Biraz bekle.

Dedikten sonra ellerimi saçlarına daldırdım ve ara ara kolumdaki sati kontrol etmeye başladım. Yaklaşık 9 dakika sonra yüzümde hafif bir tebessümle elimle alnını ittirdim ve tekrar konuşmaya başladım.

- 20 gram aytaşı tozunu kazana dökün Bay Nagao.

Dedim ve söylediğime güldüm. Çok zaman kaybetmeden gülümsemeye devam ederek okumaya devam ettim.

- Saat yönünün tersinde üç kere karıştır. Sonra kaynamaya bırak. Kaynamadan ne zaman alacağımızı ben haber vereceğim. Sen bu sırada üç Torbatop çiçeğinin saplarını eşit boyda kes.
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 10:15 pm

"Senin için mi ? Pekala ders bitimine kadar sabredebilirim sanırım."

Tabii bir yandan saçlarım sevilirken bir yandanda iksiri tamamlayamazdım. Çünkü her halükarda saçlarımın karıştırılmasını tercih edeceğimi benim kadar Nora'da biliyordu artık. O yüzden iksire devam etme zamanı gelince alnımdan ittirip girdiğim o uyuşuk havadan çıkarıldım.

"Duyduğuma göre aytaşları kedilerin ilgisini çekermiş !" dedim parmağımla tozu dürtüp bir süre oynayarak. Nedense gözlerimi alamıyordum. Baksanıza ne kadar güzel görünüyorlar !

"Nasıl isterseniz profesör."

Gözlerimi aytaşlarından alamayacağımı bildiğim için gözlerimi kapatıp tozu sessizce kazana döktüm ve saat yönünün tersinde üç kere karıştırdım ve kepçeyi kazandan çıkarıp kaynamaya bıraktım. Ve bana emredildiği gibi Torbatopları tek bir sıra halinde dizip elimdeki bıçağı çevirerek tek hamlede sapları ayırdım ve bıçağı masaya saplayıp ellerimi cübbeme silerek tekrar biricik profesörümün dizine yattım.

"O zaman sen beni tekrar itekleyene kadar serbestim demektir değil mi ?
Andrey Vladimir Dashmov
Gryffindor 1. sınıf
Gryffindor 1. sınıf
Andrey Vladimir Dashmov

Erkek Mesaj Sayısı : 10

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri:
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 5:43 pm

Dün gece boyunca Rusya’daki hayranlarıma mektup yazdığım için sabah geç kalktım.Elim ayağım birbirine dolaşık bir halde okul üniformamı giydim.Saçlarıma bile 10 dakika ayırabilmiştim durum o kadar vahimdi.İksir profesörümüzün biraz huysuz bir hatun olduğunu duyduğumdan neredeyse koşarak sınıfa gittim.Kapıyı çalıp içeriye girdiğimde derse birazcık geç kaldığımı fark ettim.Neyse ki kimse anlamadan sıvıştım içeriye.Millet konuşuyor ve bir iksir üzerinde çalışıyordu.
Talimatları öğrenmek amacıyla tahtadakileri okudum ve tam iksir yapımına başlayacakken iksir profesörümüze gözüm takıldı.Huysuz dedikleri kadın bu muydu doğrusu?Bana gayet güzel görünmüştü sanki sadece biraz yorgundu,uykusuz bir gecenin ertesindeydi.Yine de onu çok süzmemem gerektiğini hissettim,kadının çocuğu vardı çünkü.Keyfi yerine gelmiş bir panda edasıyla gerindim.Buradaki tüm hatunlar bu kadar taşken nasıl keyiflenmezdim ki?Etrafıma göz gezdirdim hızlıca kızıl hatun burada mı diye.Onun yerine birbirleriyle gülüşen bir çift gördüm.Kız gerçekten bir içim suydu eleman çok şanslıydı doğrusu.Gözlerimi kızdan ayırdım,saçımı düzelttim ve işe koyuldum.Bir yandan da tetikte bekliyordum belki kızıl hatunu görürdüm falan.

E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 5:59 pm

- Duyduğuma göre aytaşları kedilerin ilgisini çekermiş!

- Evet evet, belli değil mi sencede?

Dedim gülümseyerek. Resmen aytaşlarına bakarken gözleri parlamıştı bir anlığına. Neyseki kedi yanını yenip -ya da yenmeye çalışıp- gözlerini kapatmış ve aytaşlarını dökmüştü. Torbatopları da ayrıdığını izledikten sonra gelen komik lafa ve tekrar dizlerime gelen kafya baktım. Derin bir çekip gözlerimi devirdim.

- Hayır çünkü aytaşları ve Torbatoplar sandığında uzun sürdü vee...

Dedim ve kolumdaki saate göz attım. 12 saniye... Ellerimi kafasının altına koyup yavaşça kaldırdım.

- Şimdi çöpleme şurubunu alın Bay Nagao, çünkü 6 saniye içinde üç damla damlatmanız gerekecek!

Dedikten sonra masadan atlayarak yere indim, dizlerime tekrar gelebilecek bir başı önlemek için.

- Bu noktada gümüş dumanlar çıkacak ve sıvının rengi gümüş-mavi olacak. Sonra Torbatop saplarını da at ve saat yönünde üç kez karıştır.

Dedikten sonra parmaklarımın ucuna basıp omzundan kazana baktım.

- Nasıl oldu?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:01 pm

"O kadar uzun sürmemişti ama ?" dememe kalmadan kafamın altına giren eller zorla bir güzel şeyin daha sonunu getirdiler. .

"Çöpleme şurubuda neyin nesi !?" diyerek garip bir şekilde kıvamlı görünen şeye baktım ve 6 saniye içinde büyükce 3 damlayı kazanın içine damlattım. Ve tam kafayı uzatmıştım ki alıştığım manzaranın değişip yerine masa geldiğini farkettim ve suratımı ekşittim.

"Hangi noktada ? Bu noktada mı ? Anlaşıldı profesör !"

Kazana bir göz atıp ciddi ciddi bir nokta aradım, aslında öyle olmadığını biliyordum ama genede içimden öyle yapmak gelmişti, bende öyle yaptım. Ve tekrar kepçeyi bir elime alarak dumanları diğer elimle dağıttım ve sapları kazana sıçratmamak için kenarından kazana yuvarladım. Ardından kepçeyi kazana daldırıp saat yönünde 3 kez karıştırıp durmuştum ki arkamdan bir kafa kazana doğru uzandı. . - Nasıl oldu?

"Bilmiyorum ki profesör olan sizsiniz" dedim sırıtarak ve herşey tamam mı diye kafamı tahtaya kaldırdığım anda birde yazılı ödev olduğunu gördüm. . Tamam iyi güzelde benim yazım kötüdür ?

"Err. . Profesör ödevi nasıl yapacağız peki ?" Dedim omzumdan uzanmış kafayı okşayarak.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 10:24 pm

Zamiel' in omzunun üstüne çenemi dayadım ve derin bir iç çektim.

- An itibariyle değilim.

Dedim ve bir süre daha omzunun üstünden sıvıya baktıktan sonra kafamı geri çektim ve halaelimde duran talimata baktım. Mavi-gümüş? Olmuştur herhalde. Yan durup arkamızdaki kızın kazanına bakmaya çalıştım ve gülmemek için kendimi zor tuttum. Pembeydi. Bunun üstüne sağımızdakine bakmaya çalıştım Zamiel' in yanına seğirtip... O da bizimkinin aynısı gibi duruyordu. Bunun üstüne tekrar döndüm ve Zamiel' in yeni sorusunu cevapladım, kafasına hafifçe vurarak ve gülümseyerek.

- Bu dersten sonra kütüphaneye inmeye ne dersin?
Zamiel Nagao
Slytherin 4. Sinif

Slytherin 4. Sinif
Zamiel Nagao

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi   2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 10:45 pm

"Tekrar Nora'ya döndün yani ?" dedim şaşırmış gibi bir ifade takınarak bir yandan omzundaki kafayı sevmeye devam ederek.

Ardından Nora hareketlenip sağa sola bakmaya başladı. . Yani teknik olarak sadece arkamıza ve sağa bakmıştı ama lafın gelişi bu tarz olduğu için böyle olduğundan dolayı sağa sola bakınıyordu.
Hatta arkaya baktığında bir ara güldü, bende haliyle merakımı çektiği için dönüp arkaya, kıza baktım ama suratındaki garip ifadeden başka bir şey göremedim. O sırada Nora'da sağıma geçip o tarafa bakmış ve hoşnut olduğunu belirten bir ses çıkarmıştı. . Sanırım bu iksire onay verdiğini işaret ediyordu.

Zaten doğal olarak soruma cevap aldım sonrasında, kafama hafif bir darbe yiyerek ve gülümseyen bir Nora görerek.

"Hm ? Kütüphane. . Kü-tüp-ha-nee. . Eh madem ki ödevi yapmak istiyorsun, hazır benimde senden başka yapacak işim yok. Tabii ki gidebiliriz." dedim kepçeyle, iksiri numune tüpüne boşaltıp ağzını tıpalarken.

2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2. Donem Iksir Dersi - Kemik Yaratici Iksir
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 3. Donem Iksir Dersi - Unutkanlik Yagi *Yaralari Iyilestirir*
» I. Dönem Astronomi Dersi
» 2024 - 1. İksir dersi