Hogwarts RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts RPG

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

II. Dönem Astronomi Dersi

+4
E. Eleonora Esta
Oliver Koven
Zamiel Nagao
Marcelline K. Nadine
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
YöneticiTılsım ProfesörüRavenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Kadın Mesaj Sayısı : 127
İş/Hobiler : Tılsım Profesörü

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Teatral
Rp Yaşı: 28
II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Şub. 07, 2011 7:35 pm

Konunun ilk mesajı :

Rp Out: Sadece bir sonraki dersten yanlış anlaşılmasın diye bir bilgi! Bir önceki ders birazda benim yanlış anlamam ve sakarlığım yüzünden teorik olarak yapılmıştı, şimdiki gayet normal bir şekilde olması gereken yerde, Astronomi kulesindee ve saat kış aylarında (yani bu hafta) saat 8de, ilkbaharda saat 9da yapılacaktır. Rp' lerinizi bunları göze alarak yapın ^^
-Rp In-

Merdiven çıkmaktan hoşlanmıyorum. Özelliklede Hogwarts' ın en yüksek kulelerinden birine çıkmaya çalışıyorsanız, gerçekten sinir bozucu olabiliyorlar. Neredeyse nefes nefese kalacaktım ki, henüz yolu yeni yarılamıştım. Neyse, düşündüğüm şey bacaklarım ve ağır nefesim olmamalı, uzun zamandır bakmaya zaman bulamadığım bazen lacivert bazen siyah olan muhteşem gökyüzü ve o yıldızlar olmalı. Fakat, ağır ağır nefes alırken ve kalp atışlarınız artmışken bazen bunları es geçebiliyorsunuz. Her neyse, daha fazla nefesim ağırlaşmadan bir kaç saniye olduğum basamakta durdum, ardından derin bir nefes alarak hızlı ve düzenli bir şekilde, ikişer ikişer basamakaları tırmanmaya başladım. Doğrusu, böyle yapınca nedense daha hızlı bitiryormuş gibi geliyordu her şey. Her neyse, her neyse. Son basamağıda attıktan sonra gördüğüm kapıdan içeri dalmaya çalıştım, bir an için kilitli olduğunu unutarak. Elimi cebime attım ve büyük anahtarı çıkardım. İşte geliyorum benim güzel teleskobum! O devasa teleskobu görmeyeli uzun zaman geçmiş sayılırdı. Kapının açılma sesini duymamla içeri dalmam bir oldu, artık hazırlanabilriz. İlk önce sol elimde tuttuğu iki kitabı, bir miktar kağıdı ve tüy kalemini, kürsüye doğru seğirerek masanın üstüne bıraktım. Arkasından gerinip, aritmansi sınıfında yaptığım şeyleri tekrarlamaya başladım. Asamı sol cebimden çıkardım.

- Aklapakla.

Bir saniye, iki saniye, üç... ve mükemmel! Bayılıyorum bu kulenin koyu renkli yer tahtalarına ve tam ortada duran dev teleskobuna. Bunun hemen arkasından asamı tekrar cebime bıraktım ve dev teleskobuma doğru seğirttim. Yavaş yavaş ve parmaklarımın ucunda zıplaya zıplaya gittim ve aynı yavaşlıkta kendimi teleskobun içeride kalan kısmının, yetişebildiğim kadar olan kısmına bıraktım. Buz gibi metaline bir süre yanağımı dayadım ve özlemimi giderdim. Ardından kalktım ve başına geçtim, minik koyu mavi koltuğuna. Yüzümdeki kocaman gülümsemeyi bozmadan derin bir nefes aldım ve gözlerimi teleskoba dayadım.

- Ekzseretkin !

Diye mırıldandım ve kendimi gökyüzüne kaptırdım. Gerçekten, dediğim gibi, mükemmeldi.

YazarMesaj
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 2:38 pm

Bu...garip kişi de kimdi? Ürkütücü bir görünüşü vardı.Ve her nedense...etkilenmiştim.Zamiel'den suratımı çevirip ona baka kalmıştım.
"Benim adım Stan...Sen?" dedim.Gözlerine dalmamak mümkün değildi.
Elisa Graveworm
Ravenclaw 1. sınıf
Ravenclaw 1. sınıf
Elisa Graveworm

Kadın Mesaj Sayısı : 14
İş/Hobiler : Sadizm...Karanlık düşünceler...
Lakap : Lisa

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Left_bar_bleue1000/1000II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Karakter Özellikleri: Karanlık....
Rp Yaşı: 11
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 3:02 pm

Bana şaşkın bir ifadeyle bu çocuk harbiden garibime gitmişti.Suratına vurmak istedim ama kendimi tuttum.Lanet herifin gözlerine bakmadan durmak mümkün değil.
"Ben Elisa.Bana Lisa diyebilirsin.Ve sen Stan...Tanıştığıma memnun oldum." dedim ve derse odaklanması için sırtından dürttüm.Bunların ardından tüm dikkatimi derse yönlendirmek için etrafla olan irtibatımı sona erdirdim.Tabi...derse odaklanabilirsem.
Stanley Plague
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Stanley Plague

Erkek Mesaj Sayısı : 103
İş/Hobiler : Koleksiyonculuk
Lakap : Stan,BiBi,Zombi

Karakter Sayfası
Para:
II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Left_bar_bleue100/1000II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/1000)
Karakter Özellikleri: Karmaşık kafalıdır.Anlaşılamaz biri.
Rp Yaşı:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 3:25 pm

Gerçekten çok gizemli bir hali vardı.Ürkütücüydü.Cevap vermeden hemen Zamiel'e döndüm.
"Adamım,bu kız çok...ürkütücü ama hoş.Napmalıyım?" dedim.Zamiel'in gözlemlemede üstüne yoktur.
E. Eleonora Esta
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
E. Eleonora Esta

Kadın Mesaj Sayısı : 131
İş/Hobiler : Her şeyden iğrenmek. Yeterince zevkli.
Lakap : Nora

Karakter Sayfası
Para:
Karakter Özellikleri: Kısaca, bir Slytherinliye göre fazla dengesiz davranabiliyor.
Rp Yaşı: 12
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 10:32 am

- Buldum profesör!

Diye gözlerimi teleskoptan ayırmadan ellimi sağa sola salladım. Tanrım, Güneşe kıyasla baya büyük bir tane bulmuştum hem de. Sonra tam profesöre koordinatlarını söyleyecektim ki, yoktu? Bir sürü karmaşık sayı vardı baktığım yerden ama koordinat göremiyordum.

- Ee, profesör? Koordinat dediniz ama...

Diyebildim sadece ve kaldım. Acaba yönünü bozmadan kalkıp profesöre versem, anlar mıydı ki?
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 11:22 pm

Nagao' dan iki derstir böyle bir soru gelmesine şaşırmama rağmen, benzer şeyi tekrar sorması biraz garibime gitmişti. Aslında bir miktar düşününce farkettim daha sonradan, aynı sorular değildi ve sordukları güzel sorualr denebilirdi. Tam tekrar holgoramın arkasına doğru geçmiştim "bu iyiydi" gibibir gülümsemeyle, Esta' nın sesini duydum. Bulduğunu söylüyordu. Bir an için kaşlarımı kaldırıp Esta' ya döndüm, ardından gülümsedim ve kıza doğru ilerledim. Sanırım koordinat ayarlrıyla oynamış ve öyle unutmuştum ya, neyse. Şimdi bakarız. Nagao' nun sorusu biraz bekleyecekti ki, anlayış göstereceğinden emindim. Kızın yanına vardığından kalkabileceğini gösteren bir şekilde bir kaç sefer omzuna pat-patladım ve ayaklandı.

- Bir de ben bakayım.

Dedim ve kızın kalkmasını izledikten sonra kıvrak bir şekilde belimi büküp sandalyeye geçtim ve oturdum. Bir bakalım. Bir süre bulduğu şeye baktım ki, bu yüzümdeki gülümsemenin iyice yayılmasına sebep olmuştu. Tanrım, bu yıldızı görmeye doyamıyordum, üstündeki minik patlamalar bile... Neyse, kendimi çok kaptırmadan ayaklandım ve elimi Esta' nın omzuna koydum.

- Şimdi size Bayan Esta' nın bulduğu yıldızı holgoramda gösterelim.

Dedim ve Hologramın arkasına geçtim, asamı cebimden kimbilir kaçıncı kezçıakrdım ve masaya vurdum. Hologramdaki dağılmış Wolf-Rayet, düzgün bir biçime girmişti ve bir miktar sarılaşmıtı. En büyüğü gösterdim.

- VY Canis Majoris, şu ana kadar bilinen en büyük yıldız. Bir kırmızı süper dev. Hmm, Güneşin yaklaşık 2100 katı kadar, ki sanırım buna daha önce değinmiştim. 1800' lü tarihlerde, bir Fransız Astronom tarafından bulunmuştu.

Dedim ve hologramın arkasından ayrılıp önüne geçtim. Masaya dayandım ve kollarımı yeri geldiğinde farklı şekillerde hareket ettirerek başka bir şeyden bahsetmeye başladım.

- Şimdi gelelim Nagao' nun sorusuna... Zaten anlatmamam gibi bir şey söz konusu değildi, sadece biraz önce almış olduk. Bir önceki dersteki soruyu ve cevabını duymamışsınız sayarak, en baştan anlatıyorum o zaman.

Dedim ve gülümseyerek ellerimle kocaman bir daire çizdim ve mimiklerimle süsleyerek, anlatmaya başladım.

- Yıldız patlamalarına "süpernova" denir. Bunu "patlama" teriminden daha çok kullanacağım için aklınızda kalsın. Şimdi, büyük bir yıldız düşünün. VY Canis Majoris gibi, hatta belki daha büyüğünü. İlk derste bahsettiğim gibi, bu yıldızında bir enerjisi vardır değil mi? Yıldızın enerjisi tükendiğinde patlar ve büyük bir hızla etrafa parçalar yayar, hatta patlama sırasında etrafa muazzam bir ışık yayar. Bu yayılan ışık, yıldızın kendi ışımasından binlerce kat daha kuvvetli bir ışıktır. İşte bu olayın tümüne süpernova denir. Yıldızın enerjisinin bitip patlamasına ve muazzam bir ışık yayarak parçalarının evrenin dört bir yanına doğru dağılmasına..

Dedim ve tekrar hologramın arkasına geçip daha ilginç bir şey yapmaya karar verdim. Asamı elime aldım ve baş parmağımla elime yapıştırdım. Ardından bütün hologramı siler gibi iki elimi uzak bir mesafeden birbirlerine yaklatırarak birleştirdim ve kapandıktan bir kaç saniye sonra açarak, simsiyah bir delik oluşturdum. Sürekli büyüyen ve kenarları belirgin olmayan bir tane. Çok beklemeden hologramın yanına doğru kaydım ve biraz düşündükten sonra anlatmaya başladım.

- Doğrusu kara delik kavramı, biraz karışık denebilir. İlk anlattığımda biraz kafa karıştırıcı gelebilir, o nedenle takıldığınız herhangi bir yerde sorularınızı alabilirim.

Dedim ve gözlerimi kapatıp derin bir nefes aldım. Gözlerimi açtım ve...

- Kara delikler, sanılanın aksine boşluk değildirler. Kara delik bir tür kozmik cisimdir. Kara delik denmesinin ya da kısaca kara olmasının sebebi, bu kozmik cisimlerin herhangi bir ışık yaymamalarından kaynaklanır. Kara delikleri oluşturan kozmik cisimlerin öyle bir çekim gücü ve alanı vardır ki, etraflarındaki herhangi maddi oluşumun ya da ışınımın kendilerinden kaçmalarına izin vermezler. Şu ana kadar bu kara delikler doğrudan gözlenemediklerinden, dolaylı yollarla gözlenmişlerdir.

Dedim ve biraz umutsuz bir bakışla, bana dönen şaşkın bakışlara baktım.

- Şimdi, buraya kadar sorusu olan var mı? Çünkü devamı, daha da kafanızı karıştırabilir ve sınıftan kafanız karışmış bir şekilde çıkmanızı istemem doğrusu.

Dedikten sonra beklemeye karar vermiştim ki aklıma Esta geldi. Hafifçe dönüp kıza bir bakış attım, çoktan gidip oturmuştu, bu ne aceleydi! Bir süre sınıfta göz gezdirdim ve bir sonraki kurbanımı buldum. Oliver' a parmağımla "Kalk haydi" tarzı bir işaret yapıp, benim gözümde kurban olmuş hissini de kapatmak için yüzüme anaç bir gülümseme yaydım.
Marcelline K. Nadine
Yönetici
Tılsım Profesörü
Ravenclaw Bina Sorumlusu
Marcelline K. Nadine

Karakter Sayfası
Para:
MesajKonu: Geri: II. Dönem Astronomi Dersi   II. Dönem Astronomi Dersi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 3:48 pm

Rp Out: Doğrusu güzel bir başlangıç ve sıkıcı bir sonla biten rp ve dersi burada kapatıyorum. Aşağıda verdiğim puanları görebilirsiniz...

Slytherin: 30
Gryffindor: 25
Hufflepuff: 5

II. Dönem Astronomi Dersi
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» I. Dönem Astronomi Dersi
» '23 I. Dönem I. Astronomi Dersi
» II. Dönem Kehanet dersi
» 1. Donem Iksir Dersi - Yanik Iksiri
» 2023 1. Donem Iksir Dersi - Huzur Sivisi